Baridasar Partiax, Kristian Arped, 12.12.2015 r. o 13:02
Kristian Arped – młody monarchista z poczuciem obowiązku

Wczoraj, to jest 11 grudnia br., Książęca Komisja Wyborcza zakomunikowała o zarejestrowaniu list wyborczych oraz kandydatów z tak zwanej listy nowych, tym samym rozpoczynając finał kampanii wyborczej, której exodusem będzie obranie nowych władz Księstwa Sarmacji. Do walki stanęły z list komitetów – Porozumienie Sarmackie oraz Ruch Sarmackie Odrodzenie, a z listy osobowych – Bonawentura Czajkowski oraz ja.

Opinia na temat autorskiego pomysłu Jego Książęcej Mości Tomasza Ivona Hugona – wśród Sarmatów – jest coraz to gorsza. Ba, jeden z komitetów ma w swoim programie jej likwidację. Czy słusznie? Napomknę tylko, że w ostatnich wyborach (wrześniowych) do Sejmu głos pusty na ww. liście oddało aż 40% wyborców.

O ile w wyborach czerwcowych zarejestrowanych zostało aż 4 kandydatów, to we wrześniowych oraz nadchodzących – grudniowych – tylko po dwóch. „To jest generalnie ciekawe, że zawsze było mówienie, że młodsi stażem mieszkańcy nie mogą się przebić do Sejmu, i że powinny być dla nich jakieś fory – i gdy są, już nie za bardzo jest komu z tego korzystać…” – skomentowała dzisiaj na kanale IRC Karolina diuczessa von Lichtenstein. I nie sposób się z tymi słowami nie zgodzić, gdy liczba chętnych sukcesywnie się zmniejsza.

Spójrzmy prawdzie w oczy – cóż może młody Sarmata lub młoda Sarmatka zaproponować w Sejmie? Jeżeli patrzy się na to jak na zwykłe wybory, oczekuje szczegółowego programu wyborczego… To serdecznie życzę powodzenia. Jak mają zostać rozwiązane „odwieczne” problemy Sarmacji przez młodych, skoro ci starzy – będący obeznani we wszystkich tajnikach pracy w Sejmie – nie są w stanie? To tak samo, jakby kazać uczniowi na lekcji WOS-u podać receptę na pokój. Nonsens.

Nic dziwnego, że chętnych brak, jeżeli patrzy się na nią w ww. sposób. Lista nowych powinna być szansą dla najlepiej rokujących na swego rodzaju „warsztaty” u boku doświadczonych polityków; czymś, co będzie preludium ich kariery politycznej – nie zaś jej integralną częścią. Przykładem takiego „szkolenia do zawodu” może być chociażby Ignacy kaw. Kurs, który jako wicemarszałek obecnie posiada wiedzę potrzebną do pełnienia funkcji kierującego obradami Sejmu.

Co więc mogę zaproponować Sarmacji jako poseł na Sejm? Przede wszystkim to, co jest obecnie chyba najważniejsze – sumienność przy wykonywaniu obowiązków poselskich oraz aktywność w debatach sejmowych. Jestem osobą, która potrafi się przyznawać do własnych błędów oraz co ważniejsze – wyciągać z nich należyte wnioski. W Sarmacji dotychczas byłem Regentem Królestwa Baridasu (w sierpniu) oraz od niedawna jestem Kustoszem Królestwa Baridasu.

Sarmacja, że tak zacytuję pewną osobę z baśni o realu, nie jest w ruinie. Dzięki RSO scena polityczna została rozbetonowana, a PS zmuszone do wyjścia ze snu zimowego. Rząd Gauleitera v-hr. Kakulskiego pełnił swoje obowiązki – w moim przekonaniu – generalnie dobrze, i nie zgadzam się z opiniami, że był mizernej jakości.

Jestem monarchistą, zdaje się – jednym z nielicznych wśród młodych. Widzę silną osobę Jego Książęcej Mości w rzeczypospolitej, spajającej podzielone narody Sarmacji oraz łagodzący wszelkie zaistniałe niesnaski pomiędzy podwładnymi; stojącego na straży bezpieczeństwa informatycznego Księstwa.

Jako Poseł będę korzystać z dostępnych mi narzędzi prawnych do wykonywania jednej z moich kompetencji – kontrolowania Rządu. W szczególności będę dopytywał o prace w bliskiej mi sferze kultury. Oraz – rzecz jasna – będę stał na straży prerogatyw książęcych.

W skrócie telegraficznym: głosując na mnie głosujesz na młodego, odpowiedzialnego monarchistę, który nie dał się wciągnąć w obecne spory polityczne i jest całkowicie spoza układu, wyciągającego wnioski z własnych błędów oraz będącego świadom swoich zalet oraz wad.


KRISTIAN ARPED

LISTA NOWYCH

POZYCJA NR 2
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Cudzoziemiec.
Serduszka
4 684,00 lt
Ten artykuł lubią: Albert Felimi-Liderski, Irmina de Ruth y Thorn, Cudzoziemiec, Sereus von Ahabejż, Markus Arped, Fryderyk von Hohenzollern, Tomasz Lerent-Popow, Karolina Aleksandra, Ignacy Urban de Ruth, Adrian Maksymilian Józef Alatriste.
Komentarze
Ten artykuł oczekuje na pierwszy komentarz.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.