RSO zwarte i gotowe
Seria wydawnicza: Wybory Grudzień 2015

iD06hYUo.png

Drodzy Sarmaci i Sarmatki nadchodzi czas wzmożonej kampanii wyborczej. Kampanii, w której zostanie wam zaserwowana cała gama sztuczek pijarowych oraz technik manipulacyjnych - miejcie się na baczności. Ważnym jest abyście potrafili rozróżnić prawdziwe intencje od zwykłych populistycznych haseł serwowanych przez osoby chcące wziąć odpowiedzialność za dalsze losy Księstwa Sarmacji. W momencie kiedy inne partie zasiadają do przygotowania programów wyborczych, z którymi wystartują, chwilę po tym jak Książę ogłosił wybory, tak Ruch Sarmackie Odrodzenie staje do wyborów zwarty i gotowy. Mamy program i wiemy że dzięki niemu dobra zmiana jest możliwa!. Pracowaliśmy nad nim kilka tygodni, kiedy to do wyborów była jeszcze “kupa czasu”, a na kalendarzu sejmowym wskazówka dochodziła ledwie do połowy kadencji. Okres połowy kadencji jak wiadomo obfitował w różne możliwe scenariusze. RSO dokładnie je analizowało oraz brało pod uwagę wszystkie możliwe opcje. Z naszej strony było to również pewnego rodzaju ubezpieczenie, związane z możliwością skrócenia kadencji obecnego Sejmu. Zasiadając do przygotowania naszego programu wyborczego uznaliśmy, że postulując już w samej nazwie odrodzenie, akcentując profesjonalizację i poważne podejście do polityki, musimy pokazać Wam, że nie tylko opowiadamy o zmianach, ale i wprowadzamy je poczynając od siebie. Nasz program był tworzony tak naprawdę od początku istnienia naszej partii, od początku obecnej kadencji parlamentu. Mówiąc wprost - nasz program jest zbiorem przemyśleń i pomysłów padających w czasie naszej pracy w opozycji. Można śmiało powiedzieć że racjonalizm i realizm obecnego stanu rzeczy w Księstwie Sarmacji, wymusiły na nas myślenie przyszłościowe.

Wo2y4Tat.png

Sejm tuż przed wyborami przegłosował, Książę podpisał, i tym samym wprowadzono w życie - nowelizację Ordynacji Wyborczej, która przyspiesza start kampanii wyborczej. Kampania, gdyby ktoś nie zauważył, już się rozpoczęła. Ale tylko formalnie. Praktycznie nadal ona nie istnieje. Ruch Sarmackie Odrodzenie w chwili obecnej, mimo, że do wyborów gotowy, nie może dokonać formalnego zgłoszenia list wyborczych - Ordynacja wymaga, by zgłoszenia listy dokonał przewodniczący partii (art. 7 ust. 1 Ordynacji), a nasz niestety w chwili obecnej jest niedysponowany. Dlatego też, ostatnie dni wykorzystujemy by dograć wszystkie niezbędne szczegóły - ostateczny kształt listy kandydatów, przedwyborcze porozumienia, rozłożenie akcentów. Na codziennych spotkaniach RSO trwają dyskusje o priorytetach na te wybory, kształcie przyszłego rządu, o projektach na pierwsze 30 dni nowego rządu. Oficjalnie wystartujemy 3 grudnia. Kampania w naszym wykonaniu będzie aktywna od pierwszego do ostatniego dnia, będzie profesjonalna, czysta i pozytywna. Stawiamy na jedność, na budowę, na pozytywną zmianę. Stawiamy na odrodzenie i profesjonalizm. Stawiamy na Was. Na Sarmatów, Teutończyków, Baridajczyków i Sclavińczyków, oraz mniejszości narodowe, etniczne i kulturowe zamieszkujące Rzeczpospolitą Sarmacji. Wiemy, że z Wami dobra zmiana jest możliwa!
eYLAwe0c.jpg

Mimo, że jeszcze formalnie nie zgłaszamy listy, to już dziś chcemy zaprosić Was na przyszłą sobotę (5 grudnia) na IRC (szczegóły podamy wkrótce), na godzinę 17:00, kiedy to odbędzie się 3 godzinny #AMA z kandydatem na Kanclerza Rządu z ramienia naszej partii. I na kolejną sobotę (12 grudnia), na godzinę 17:00, kiedy to odbędzie się 3 godzinny #AMA z kandydatmi RSO na posłów! Dla niekumatych - #AMA oznacza "ask me anything" - czyli sesję pytań i odpowiedzi na każde zadane kandydatom pytanie.


Pozostańcie w gotowości i do zobaczenia! Komitet polityczny RSO
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
6 024,00 lt
Ten artykuł lubią: Misza "JK" Korab-Kaku, Alexander White, Karolina Aleksandra, Irmina de Ruth y Thorn, Simon Peter Liberi, Marcin Stranczyk, Michaś Elżbieta II, Cudzoziemiec.
Komentarze
Karolina Aleksandra
Wyprzedzam trochę AMA, ale jestem ciekawa, co RSO sądzi o zakazie posiadania obywatelstwa kraju obcego lub pełnienia funkcji publicznych w nim dla posłów w KS? Czy ten zakaz powinien być rozszerzony także na inne funkcje publiczne? A może czas go znieść?
Odpowiedz Permalink
Misza "JK" Korab-Kaku
To ciekawe pytanie do dyskusji. Biorąc pod uwagę możliwości kontroli naszych obywateli poza granicami. Wygląda to tak: czasem się coś takiego wyłapie, czasem nie.
Zakładając, że mamy na to 100% wpływ i uczciwych obywateli. Ciężko mi sobie wyobrazić by ktoś był MSZ w czterech krajach, bo czyj wówczas interes reprezentuje? Na takie sytuacje, w razie czego, przydałaby się przynajmniej zgoda Księcia, Sejmu czy kogoś tam. Wówczas takie, indywidualne sytuacje można rozważyć.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof St. M. Kwazi
Było już w historii KS ugrupowanie, które używało wizerunku Sithów (i admirała Tarkina) do własnej promocji. Współtworzyłem je wraz z Miszą, Helwetykiem i Kedarem. KS zawdzięcza temu ugrupowaniu obecną Konstytucję.

Mogliście wysilić się na większą oryginalność :P.
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
J.O Diuku, mam słabość do grafik z star wars i zazwyczaj używam ich w kontekście politycznym, od bardzo, bardzo długiego czasu. Szczerze powiedziawszy, nie wiedziałem o przedstawionej przez Diuka sytuacji, więc też nie widziałem w tej grafice niczego zdrożnego. I nigdy jakoś to nie przeszkadzało zbytnio innym osobą. Natomiast RSO przyklepało tą grafikę, nie widząc nic w niej złego.

Z całym szacunkiem J.O Diuku, uważam to za zwykłe czepianie się, mało istotnych rzeczy. Szkoda że uwagi J.O Diuka nie zwrócił program, natomiast ogólnodostępna grafika krążąca po internecie, i wykorzystywana na różne sposoby. Zrozumiałbym jeszcze oburzenie gdyby to Diuk był twórcą owej grafiki, lecz nim nie jest. To jest coś na przykładzie awataru, miałem kiedyś taki awatar używałem go, więc ty nie możesz się nim posługiwać, ponieważ kojarzy to się zemną. Dla mnie to trochę śmieszne. Dlatego też czekam, czekamy na wszelkie merytoryczne uwagi odnośnie programu wyborczego Ruchu Sarmackiego Odrodzenia.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof St. M. Kwazi
Ja się nie czepiam, tylko wspominam dawne dzieje
- Kongres Odnowy Narodowej "Patataj".
Cytuję:
Z całym szacunkiem J.O Diuku...
Wiele tego szacunku dla mnie nie masz - jak widać.
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
J.O Diuku jeśli was jakoś uraziłem to przepraszam. I zapewniam że was szanuje. Jednak muszę również bronić swoich racji, poprzez stanowcze przedstawianie argumentów. Sorry ale pierwszy was komentarz był krytyczny (według mnie), dlatego też postanowiłem odpowiedzieć tak a nie inaczej.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof St. M. Kwazi
Matko Jedyna Rotryjska!

Przecież nie o krytykę mi chodzi, tylko o ten pie*****ny przedrostek "Jaśnie Oświecony"!!!
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Oj, oj dobrze Diuku jak wam nie podoba się taka tytulatura to nie będę wobec was jej stosował.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof St. M. Kwazi
Dziękuję. Teraz możemy porozmawiać merytorycznie o programie.
Odpowiedz Permalink
Lambert von Güden
Ja pie*dziele. J.O. Diuk się chyba starzeje...
Odpowiedz Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
O programie to zawsze można porozmawiać.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof St. M. Kwazi
@Lambert - niewątpliwie gówniarzem już nie jestem.
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Jesteśmy niezwykle zwarci i bardzo gotowi. Wiecznie w zwarciu.
Odpowiedz Permalink
Lambert von Güden
Dobrze, że nie rozwarci.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Liberi
@Lambert
Twoje teksty normalnie sprawiają że przestaje wierzyć
Odpowiedz Permalink
Lambert von Güden
Ja też przestaję.
Odpowiedz Permalink
Alfred
A ja pierdzielę.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Hans Arped-Winnicki
Podobnie jak RSO tak i ja jestem zwarty i gotowy - na początek by rozwalić w drobny mak swoją nieaktywność :D
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.