Gidena, Laurẽt Gedeon I, 26.11.2015 r. o 22:10
Gidena - nowy rozdział
Seria wydawnicza: historia Gideny

Gidena

lenno w Królestwie Baridasu


W dniu 16 listopada roku pańskiego dwa tysiące i piętnaście, miłościwie nam panujący Jego Książęca Mość Tomasz Ivo Hugo niniejszymi słowami nadał lenno Gidena:

FO1vzj9l.png
(—) Tomasz Ivo Hugo
Książę

J następnego dnia z samego rana wraz ze swoim bratem Julianem Fer at Atera oraz synami: Kamilem Warior von Vincis-Kazakov, Trytonem Obróbko-Kotowicz at Atera oraz Lambertem at Atera udaliśmy się na lustrację nowych włości.

Po dotarciu z Almery do Cracoffi samochodem poruszaliśmy się w głąb naszego Królestwa.
Widoki z okna nie napawały zbytnim optymizmem gdyż teren wyglądał na wyludniony, a nawet miejscami sprawiał wrażenie, że dawno żaden człowiek nie postawił tam swej stopy.

Podziwiając piękne krajobrazy, które dodawały optymizmu uczestnikom wyprawy dopiero późnym wieczorem dotarliśmy do Gideny i pełni optymizmu rozbiliśmy obozowisko by następnego dnia zapoznać się ze stanem miasta i okolicy.

Z samego rana rozglądając się po okolicy zrobiłem kilka zdjęć budynkom, który, znak czasu odcisnął swe znamię oraz zacząłem układać plan jak przywrócić im dawną świetność
9nPm89lm.png

W 2005 roku , w czasach Republiki Baridasu na teremie Guberni Amberia jej Gubernator, a zarazem Burmistrz miasta Gideny Wielmożna Wicehrabina Margerita von Dark wraz z Jackiem Pawłem Serwachem, a.k.a Rhadmor Van Helsing (A3175) znanym również jako Szlachetna Dama Ola Kaarina Isadora Chojnacka. Oboje tworzyli miedzy innymi Browary Gidena oraz Radio Gidena, któremu rozgłos przyniosła audycja sylwestrowa na przełomie 2005 i 2006 roku.

W czasach świetności Gideny oprócz browaru, radia dużym powodzeniem cieszyły się również przepowiednie. Wyrocznia Gideńska ustami arcywiedźmy Zgromadzenia Wtajemniczonych ogłaszała swe przepowiednie poprzez odczyt z kamieni szlachetnych i minerałów.

Po ustąpieniu Racheli Barbescu-Liberi (Margerita von Dark) z urzędu Arcywiedźmy Zgromadzenia Wtajemniczonych nowym Arcywiedźminem Zgromadzenia został brat Roland Heach, który jako ostatni Arcywiedźmin układał przepowiednie.
2nc41n6.jpg

W 2013 roku trwały prace związane z odbudową wyroczni ale niestety nie zostały zakończone, co widać na załączonym zdjęciu.
fEnEE7GZ.png

Dodam, że miasto stołeczne lenna Gidena jak opisuje w lutym 2013 roku Wielmożna Wicehrabina Margerita von Dark w artykule „Legenda o pani z oranżerii- część I” , powołując się na materiały archiwalne zebrane przez Prześwietnego Hrabiego Fryderyka von Hohenzollerna zostało założone przez Gidemona, który wywodził się ze starego plemienia Andurów.

Tak rozpoczyna się nowy rozdział w historii ziem Gideny, który chcąc przywrócić dawny blask lennu przyznanemu przez Jego Książęcą Mość ma nadzieję, że byli mieszkańcy Gideny udzielą nam pomocy przy ustaleniu prawdy historycznej i nie będą rościć sobie praw do dawno już zamkniętych instytucji, które autor chciałby przywrócić do życia...cdn.
(—) Laurencjusz at Atera
Pan na Gidenie
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Karolina Aleksandra, Lambert von Güden, Fryderyk von Hohenzollern.
Serduszka
5 824,00 lt
Ten artykuł lubią: Marcin Stranczyk, Daniel January von Tauer-Krak, Karolina Aleksandra, Lambert von Güden, Fryderyk von Hohenzollern, Siergiusz Asketil, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Julian Fer at Atera.
Komentarze
Irmina de Ruth y Thorn
Gidena czasy swej świetności pamiętające kiedy wiedźmy Zgromadzenia Wtajemniczonych rządziły nią. Gratuluje Panu nadania lenna. Jednakże napominam proszę nie zapomnieć jak kiedyś wyglądała Gidena i przywrócić jej ten sam blask i sławę.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Cytuję:
Jednakże napominam proszę nie zapomnieć jak kiedyś wyglądała Gidena i przywrócić jej ten sam blask i sławę.

Dzięki. Od kilku miesięcy zbieram materiały i mam nadzieję dokończyć kilka historii, do których należy między innymi ciąg dalszy losów rodziny Lilian i Justyniana ;)
Odpowiedz Permalink
Marcin Stranczyk
Gratuluje nadania lenna.
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Ja tam nie pamiętam Gideny, ale zdjęcia mnie urzekły. No i oczywiście gratuluję otrzymania lenna
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Trzeba nawiązywać do historii na ile to tylko możliwe.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Gratulację z okazji nadania Lenna. Jest to niewątpliwie ważne wydarzenie w życiu każdego Obywatela.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.