Park Stołeczny, Fryderyk von Hohenzollern, 22.10.2015 r. o 17:18
Deklaracja Ideowa RSO

43dKvJGT.jpg

Drogie Sarmatki, Drodzy Sarmaci, nadszedł już czas. Czas aby ruszyć do przodu, aby Księstwo Sarmacji ponownie się odrodziło, a my byśmy wzięli w garść sarmacką rzeczywistość. Wiele lat minęło, a my mamy wciąż ten sam problem, polegający na marazmie partii politycznych, miernym życiu publicznym. Czy jest w ogóle jakiś złoty środek, który na stałe uzdrowi życie publiczne w Sarmacji? Raczej nie ma. Jednak jedno możemy Wam obiecać - jeśli głosując w wyborach, wybierzecie odpowiednich ludzi, to może zajść pozytywna zmiana. Zapytacie zapewne jakich ludzi? Wybór jest prosty! Zaufajcie osobom spod znaku Ruchu Sarmackiego Odrodzenia. Dlaczego? To oczywista oczywistość. Jesteśmy ludźmi z pasją, zasadami, i jasno określonym celem. Dążymy w kierunku, który wyznaczają nam idee - Sarmatopozytywizmu i Tradycjonalizmu Sarmackiego

E7SDn453.jpg

 • Tradycjonalizm Sarmacki — to idea odwołująca się do poszanowania zasadniczych fundamentów na których zbudowano Księstwo Sarmacji. Istotną częścią jest właśnie ustrój monarchii parlamentarnej, na straży której stoi instytucja Księcia, pełniąca rolę gwaranta stabilności. Ważnym elementem są mechanizmy demokratyczne, dzięki którym jest utrzymana równowaga dająca poczucie bezpieczeństwa oraz wpływu na rozwój państwa.

  Ważne dla nas elementy:
  • Księstwo Sarmacji jest wielokulturowe, stoi na mocnych filarach samorządów mających własną historię i tradycję. To trzeba pamiętać, kultywować i pielęgnować. Wiemy jednak, iż jako całość tworzymy jeden Naród pod względem politycznym, jak i w dużej mierze kulturowym. Ważnym jest poszanowanie i równe traktowanie wszystkich samorządów, tak aby Księstwo Sarmacji stało się naszym wspólnym domem, a nie jedynie polem do walki o wpływy. Integralność i suwerenność narodu musi być zachowana, nie może być minimalizowana i spychana na boczny tor, poprzez szpetne maski szowinizmów regionalnych i wszelakich odmian separatyzmu.
  • Wielkość Księstwa Sarmacji to nie tylko pamięć o wydarzeniach i historii, ale także wysoka aktywność mieszkańców. W stałym wzroście aktywności dostrzegamy jedną z recept na odrodzenie Sarmacji. Pamiętamy i chcemy walczyć o powrót do księstwa jego byłych mieszkańców. Mając w pamięci historyczne zadry nie odwracamy się od naszych sarmackich braci z innych krajów.
  • Znaczenie trzech stanów - obywateli, szlachty, arystokracji jako filarów sarmackiego społeczeństwa scalającego kraj w jeden żywy organizm.
  • Wolność jednostki, odpowiedzialność wobec społeczeństwa, poszanowanie tradycji to wartości które nam przyświecają.

R5E4MMrX.png

 • Sarmatopozytywizm — jest niczym innym jak nurtem, który obraliśmy w naprawie Księstwa Sarmacji. Wierzymy że metodą trudów i błędów uda nam się zbudować dobrze funkcjonujące państwo. Nie boimy się odpowiedzialności, ani od niej nie uciekamy. Mamy świadomość że niegdyś wprowadzane rozwiązania się sprawdzały, dlatego to co dobre, będziemy do tego powracać. Nie boimy się dzieła pracy u podstaw.

  Dlatego w naszych sercach:
  • Wyznajemy filozofię zdrowego rozsądku, co oznacza że działamy i patrzymy realistycznie na to co się dzieje w państwie.
  • Wierzymy że pragmatyzm polityczny pozwoli nam na osiągnięcie ogólnonarodowej zgody. Co nie oznacza że będziemy na wszystko dawać zezwolenie i przytakiwać głową. Trzeba rozmawiać i dyskutować, tak aby wypracować porozumienie pozwalające sprawnie funkcjonować Sarmacji.
  • Wierzmy że pracą u podstaw, zbudujemy lepsze jutro Księstwa Sarmacji. Nie ma dla nas absolutnie znaczenia czy jesteś niższego szczebla urzędnikiem, artystą, dziennikarzem, politykiem czy wykonujesz jakiś inny zawód. Dla nas liczy się twoja praca. Praca, która buduje wielkość państwa, i pomaga rozwijać wspólnotę.
  • Mamy przekonanie, że każda jednostka jest użyteczna dla społeczeństwa. Dla nas każdy zadowolony obywatel jest ważny, gdyż przekłada się to na szczęśliwe społeczeństwo. Mamy świadomość, że nie dogodzimy po równo wszystkim, lecz będziemy się starać podejmować słuszne decyzje, które usatysfakcjonują jak największą część społeczeństwa.

Ruch Sarmackiego Odrodzenia stawia sobie za cel ogólne pojęte dobro Narodu. Nasze działania będą zmierzać w kierunku rozwoju i samodoskonalenia wspólnoty. Nie mamy żadnych kompleksów i jesteśmy gotowi wyciągnąć rękę do przeciwników politycznych. Dlatego, że zależy nam na Księstwie Sarmacji. Uważamy że lepiej jest robić coś wspólnie, niż samemu. Zależy nam aby było wiele koncepcji rozwoju, a nie tylko ta jedna niby słuszna. Ruch Sarmackiego Odrodzenia, chce słuchać, ale też być wysłuchanym.

Zachęcamy wszystkie osoby chętne do działania, interesujących się polityką, Sarmatów którzy identyfikują się z Sarmatopozytywizmem i Tradycjonalizmem Sarmacki do wstąpienia w szeregi Ruch Sarmackiego Odrodzenia.

v27nJ8H5.png

Dano w Grodzisku, w październiku 2015
(—) Komitet polityczny RSO
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
2 078,00 lt
Ten artykuł lubią: Siergiusz Asketil, Zoara Schlesinger-Asketil, Cudzoziemiec, Młynek Kawowy.
Komentarze
Siergiusz Asketil
Partie się zmieniają, ale deklaracje ideowe ciągle publikuje hrabia von Hohenzollern. ;-) Powodzenia!
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Hrabia von Hohenzollern opublikował ten dokument na moją prośbę :) Z pociągu robiłbym to z tydzień na komórce pisząc ;) Niemniej - deklarację tę wypracowaliśmy w RSO wspólnie i przyjęliśmy jednomyślnie w głosowaniu.
Odpowiedz Permalink
Aleksander Damian Chojnacki
Troche mi zalatuje programem Monarchistycznym.
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Prześwietny Panie Aleksandrze a to dlaczego ta deklaracja zalatuje panu pod program monarchistyczny? Dlatego że jest odwołanie do tradycji, czy też do fundamentów na jakich jest zbudowane Księstwo. Czy to jest coś złego że elementy monarchii są dla nas ważne i chcemy je dalej kultywować? No bo chyba żyjemy w monarchii parlamentarnej, prawda.
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Cytuję:
Partie się zmieniają, ale deklaracje ideowe ciągle publikuje hrabia von Hohenzollern
Nikt inny nie ma fioła na punkcie takich 'ciekawych' rzeczy :D
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Ale to jest fajne, taka partia jest czymś więcej niż tylko grupą interesu.
Odpowiedz Permalink
Aleksander Damian Chojnacki
Prześwietny Panie Fryderyku nic do Pana nie mam. Poprostu od zawsze pamiętam Pana w Partiach Monarchistycznych, a tu taki szok.
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Jest, jeśli jej deklaracja jakkolwiek przystaje do rzeczywistosci. Póki co, deklaracje 'hohenzollernowskie' (głównie FLM i SF) mijały się z jakimkolwiek bytem realnym o lata świetlne.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
A ta Ignac? :) ta wydaje mi sie realna.
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Powiem tak, jestem człowiekiem który wierzy w pewne wartości. Dlatego też ważnym dla mnie jest aby dana partia oprócz praktycznych postulatów, punktów programowych, miała również odwołanie do czego wzniosłego, celu, przede wszystkim wartości. Warto jest w coś wierzyć, czy też być przekonanym o słuszności walko za daną sprawę.

Czemu szok Prześwietny panie Aleksandrze, nie za bardzo rozumiem.

Z całym szacunkiem Jaśnie Wielmożny Ignacy a to jakie założenia w deklaracjach FLM, SAI czy też SF, były oderwane od rzeczywistości?

Chciałbym również zauważyć że powyższa deklaracja jest efektem pracy członków RSO, a więc to nie tylko moje poglądy.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof St. M. Kwazi
@Ignacy - Mnie się wydaje, że akurat SF realizuje swoją deklarację ideową.
Sam niedawno jawnie się do niej odwołałem ogłaszając program prezydencji nad kulturą.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.