Głos Sclavinii, Ludwik Tomović, 03.10.2015 r. o 23:49
Puchar Sclavinii: Mecz 1.
Seria wydawnicza: Więcej Piłki Nożnej

x57UdNZP.png

Halo halo, ze stadionu w Eldoracie witają państwa Dariusz Szpakowski i Włodzimierz SzaranowiczDziś w Eldoracie odbył się pierwszy mecz o Puchar Sclavinii.
Na arenę wyszły dwa zespoły: NTOK 7 Eldorat i LKS Krasnystok.

Mimo trwającego v-mundialu, a może właśnie dzięki niemu, stadion był zapełniony aż po brzegi, wydarzenie swoją obecnością uświetnili zawodnicy reprezentacji rozgrywających swoje mecze w Eldoracie. Obie drużyny musiały sobie radzić bez zawodników powołanych na v-mundial, ale dzięki temu szansę otrzymało paru młodzików.

Jeśli ktoś się nieznacznie spóźnił na mecz, może żałować i rwać włosy z głowy/brody/pleców[niepotrzebne skreślić], gdyż już w 1. minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Alojzy Krygier, a Olgierd Mielnik umieścił piłkę w siatce.

Jednak radość piłkarzy z miasta mleka i cydru trwała krótko, bo tylko 2 minuty, wtedy to Svenne Österlund podał do Birkira Mete a ten zdobył dla eldorackiej drużyny wyrównującą bramkę.

Po tych wydarzeniach, wola walki u obydwu drużyn wyraźnie osłabła, skupiano się raczej na wybijaniu piłek byle dalej od bramki, stan ten trwał do gwizdka kończącego pierwszą połowę.

Zaskoczeniem była zmiana w bramce Cydrowników, po przerwie na boisko zamiast Franciszka Golaszewskiego zastąpił Albert Słabik. Wiemy że Franciszek ma liczne grono fanek w całej Sclavinii, jednak spieszymy je uspokoić: Wasz ulubieniec nie odniósł żadnej kontuzji, trener LKSu wprowadził nowego bramkarza, aby i on mógł otrzymać medal za dwumecz, gdyż zgodnie z przepisami, medale dostają tylko Ci zawodnicy którzy wybiegli na boisko i zagrali chociaż minutę.

W 48. minucie Mieczyslaw Gruchala dośrodkował z rzutu rożnego, a Leszek Chrapek strzelił bramkę, zapewniając LKSowi prowadzenie, natomiast w 77. minucie wynik na 1:3 ustalił Alojzy Krygier po dośrodkowaniu Leszka Chrapka.

Nie ma co ukrywać, przed rewanżem w lepszej sytuacji są zawodnicy z Krasnegostoku, którzy z Eldoratu wyjeżdżają z dwubramkową zaliczką, dodatkowo w rewanżu może im pomóc atut własnego boiska, jednak dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe i być może to kapitan eldorackiego teamu uniesie puchar do góry. Pewne jest że żadna z drużyn w rewanżu nie odpuści i będzie walczyć do końca.

Rewanż 7 października o godzinie 20.30 na Stadionie Ludowym w Krasnymstoku.

Ciekawostka na koniec: Wszystkie bilety na rewanż, które można było kupić przez internet, znalazły nabywców w 12 minut i 36 sekund, niezły wynik!
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Yutte Pónkrokk, Zbyszko Gustolúpulo, Michał Pséftis.
Serduszka
4 643,00 lt
Ten artykuł lubią: Karolina Aleksandra, Yutte Pónkrokk, Młynek Kawowy, Yennefer von Witcher, Zbyszko Gustolúpulo, Irmina de Ruth y Thorn, Ignacy Popow-Chojnacki, Michał Pséftis.
Komentarze
Karolina Aleksandra
Nie zdążyłam kupić biletu, prawie jak USOS :/
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
Na szczęście jest jeszcze pula biletów dostępna w kasach Stadionu Ludowego :)

A co do USOSa, u mnie najlepsze grupy zapełniały się w kilkanaście sekund :)
Odpowiedz Permalink
Irmina de Ruth y Thorn
Czemu ja mam wrażenie ze ten puchar wyglada jak urna?
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
Może troszkę tak wygląda ;)
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
Wait, to jest puchar? Ja myślałam, że to jakiś złoty mikrofon komentatorski…
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
To jest graficzne przedstawienie pucharu, realnie może on wyglądać lepiej, jeśli ktos go zaprojektuje ;P
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
Coś na baaardzo szybko.

2QfG67MC.png
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.