Park Stołeczny, Jan Magov-Zaorski, 21.11.2011 r. o 04:52
Odpowiedz na atak

szu_141.png

Związku z dyskucją prezes postanowił przedstawić wzór, którym obliczam wartość akcji danej kopalń, choć na początku miało być to tajemniczą. Ale pojawieniem się zarzutów iż Dom Statystyk Camelon jest nieudolny i braku mu profesjonalizmu czym prezes jest bardzo oburzony iż nikt dotąd nie narzekał a nawet byli zachwaleni za profesjonalizmu jaki Dom Statystyk Camelon prezentował. I dlatego prezes spółki wystąpił na drogą sądową jako przedstawiciel Dom Statystyk Camelon za naruszenia dobrego imienia spółki "Camelon" będzie żądał publicznych przeprosin i zadość uczynienia w postać przekazaniu 100 000 libertów dla Dom Statystyk Camelon

cena akcji= [((dochód - inwestycję)/ilość akcji)*10]*q, gdzie: ilości akcji z ostatniego dnia miesiąca stan na 23:59, q mniejsze bądź równie 1 współczynnik przyrostu ilości akcji od pierwszego dnia miesiąca stan 00:00.

[size=250%]Dlaczego tak?[/size]
Ten wzór mówi nam ile się dostało w tym miesiąc za jedną akcje czyli ile jest warta. Mi się wydaje, że to jest miarodajne niż obliczana z przychodów albo jeszcze inaczej.

Jak był ktoś zainteresowany wynikami poszczególnych kopalń może otrzymać taką informacją za opłatą
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Nikt jeszcze nie lubi tego artykułu.
Komentarze
Fortynbras Axel Neekerinainen
Nic z tego nie rozumiem, ale brzmi profesjonalnie :D
Permalink
Krzysztof von Thorn-Macak
Hmmm, znając wzór można teraz łatwiej manipulować statystykami. A to zbliża nas do realnego świata, gdzie przed każda publikacją wyniku finansowego są mniejsze lub większe machlojki w firmach :)
Swoja drogą ciekawi mnie dlaczego środki zainwestowane są jako zmniejszające wartość akcji a nie zwiększające...
Odpowiedz Permalink
Jan Magov-Zaorski
@Krzysztofie zobaczyć załóżmy iż kopalna ma 100k akcji i Ty masz 10% czyli 10k akcji. Podkomorzy postanowił do emitować 50k akcji czyli wartości w tym przypadku spadła ponieważ do emitowanie akcji spowodowało spadek wartości akcji o 50% teraz nie masz 10% tylko 6,66% czyli Ty straciłeś na tym. Więc dlatego pomniejszam a nie zwiększam
Odpowiedz Permalink
Jan Magov-Zaorski
znalazłem mały mankament w wzorze a mianowicie co będzie jak jakiś podkomorzy do emituje równo 100% akcji?? jest to możliwe dla kopalń o mały kapitale początkowym. Wtedy wartości q będzie wynosiła 0.25 dla emisji akcji równiej bądź większej od 100%.
Odpowiedz Permalink
Piotr III Łukasz
DSC rzeczywiście zażądał (choć większej kwoty niż deklaruje tutaj, no ale...) - wyrok już zapadł.

Polecam szczególnej uwadze fragment:

"Niezależnie od powyższego należy stwierdzić z wysokim prawdopodobieństwem, iż słowa pozwanego polegają na prawdzie. W ocenie sądu zastosowana przez Dom Statystyk Camelon metodologia była niewystarczająca, aby nadać jej walor wiarygodności".

Dziękuję za uwagę, tantiemy proszę zachować.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.