Trybuna Diuków, Robert Fryderyk, 30.08.2015 r. o 09:08
Drugi mecz, drugie zwycięstwo!
Seria wydawnicza: Sport w prowincji

5:0 to bilans dwóch pierwszych spotkań rozegranych przez KS Angels Grodzisk pod wodzą trenera Von Thorna. W drugim, rozegranym we wczorajszy wieczór, spotkaniu Anioły gładko pokonały drużynę Wikingów SkądśTamLeczNieWiadomoSkąd. "Wyjazd w nieznane to zawsze przygoda" - powiedział trener i manager drużyny Angels. "Lubimy czasem skoczyć na koniec znanego nam świata, a czasem, jak wczoraj, nawet tego nieznanego" - dodał.

W drużynie zadebiutował pozyskany w ostatnim tygodniu pomocnik Ludvig Adelskold. Rozegrał porządne spotkanie a w 55 minucie został zastąpiony Knutem Hjelmesetem. Von Thorn dokonał jeszcze dwóch zmian. W 74 minucie boisko opuścił Lasse Laitila, zastąpiony przez Bodo Pagelsa, zaś w 87 minucie boisko przy aplauzie wiernej grupy Diabołów z murawy zszedł strzelec jednej z dwóch bramek tego spotkania Nicolae Arhanghel, zastąpił go Robin Jamtfall.

Angelsi dwukrotnie wpisywali się na listę strzelców - pierwsza bramka, po rzucie wolnym, padła już w 10 minucie, a egzekutorem był niezawodny Thomas Fjortoft. Drugą bramkę, główką, po pięknym dośrodkowaniu Bartolomego Puli zdobył w 69 (tak tak! sześć dziewięć!) minucie wspomniany Arhanghel.

Drużyna ze stolicy dominowała w całym spotkaniu. Aż 6 szans bramkowych (przy 1 szansie przeciwników), wyraźna dominacja w posiadaniu piłki, doskonałe rozczytanie gry Wikingów. W jedenastce kolejki znalazło się aż trzech zawodników Aniołów, w zasadzie stanowiąc trzon jej linii obrony.

Zawodnikiem meczu został Asgeir Tonseth. Anioły zajmują obecnie czwartą pozycję w tabeli SLP Średnia Klasa, z dorobkiem 25 punktów, takim samym jak trzecia drużyna - FC Czarnolas, tracąc jeden punkt do drugiego w tabeli - Hetmana Grodzisk. Następne spotkanie Anioły rozegrają z pozostającym w zagrożeniu spadkiem klubem FC Bullace.