[ISS]Goniec Czarnoleski najlepszy, Nowy Dzień najgorszy - wyniki badania prasy!

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Y95b79K6.png
Sarmaci, Sarmatki!

Witam Was w kolejnej analizie badania zorganizowanego przez Instytut Statystyki Sedrowskiej. Dzisiaj pod lupą mamy prasę oraz tematy z nią związane. Do badania przystąpiło 26 osób co bardzo cieszy. Warto nadmienić, że jest to 5-osobowy wzrost w stosunku do poprzedniego badania. A wyniki- warto powiedzieć, że są ciekawe. Zatem do dzieła.

Na początek sprawdźmy, które tytuły prasowe Sarmaci znają najbardziej. Do badania zakwalifikowałam 24 gazety, które kiedykolwiek opublikowały artykuł o charakterystyce prasowej. Sarmaci najbardziej znają Goniec Czarnoleski oraz Mikro - po 89%. Kolejne miejsce zajmuje Głos Sclavinii - 88%, a tuż za nim znalazł się Herold - 85%, Gazeta Teutońska - 81% oraz Puls Sarmatów - 77%. Jak można zauważyć wśród najbardziej znanych gazet są instytucji, którymi władają prowincję. Warto dodać, że one zazwyczaj bardziej tętnią życiem niż pozostałe. Poniżej obszerniejszy rysunek.

e93mOq22.jpg

Pewnie ciekawicie się, które gazety są najmniej znane według Sarmatów. Dałam Wam możliwość zaznaczenia "nie znam" przy poszczególnych tytułach. Okazało się, że najmniej znaną instytucją prasową jest: Nyheter fra Norde - 69% badanych twierdzi, że jej nie zna. Na kolejnym miejscu znalazł się Unicorn Media Corporation - 42%, a tuż za nim jest VorlPl - 38%. Kolejne miejsca znajdziecie w kolejnym obszernym schemacie. Warto dodać, że wysokie miejsca zajęły gazety, które praktycznie nie publikują lub ostatnio powstały (VorldPl), który powinien być znany z ostatniego sondażu. Jak widać niestety tak nie jest.

sG7rNO4W.jpg

A czy znajomość danej gazety jest równoznaczna z jej jakością? Zobaczymy w kolejnym etapie naszego badania. Po raz kolejny zastosowałam metodę średniej ważonej tak aby sprawdzić najbardziej sprawiedliwie, kto jest najlepszy. Wagi przyznałam następujące - ocena bardzo dobry - 3, dobra jakość - 2, przeciętnie - 1, nie wiem - 0, zła jakość - (-1), bardzo zła - (-2). Po dokładnych wyliczeniach wyszło, że na pierwszym miejscu znajduje się Goniec Czarnoleski - 2,24. Kolejne należy do Głosu Sclavinii - 2,12. Trzecie miejsce zajęła Gazeta Teutońska - 1,87. Mikro zdobył 1,82, a Merkuriusz - 1,81. Jest to 5 najlepszych gazet pod względem jakości w Sarmacji.

i9khCo6C.jpg

Z drugiej strony rankingu na pierwszym niechlubnym miejscu znajduje się Nowy Dzień z notą (-0,58). Przez wiele miesięcy gazeta próbuje się wbić w sarmackie realia, jednak nie wychodzi jej to na dobre. Na kolejnym miejscu jest Holding Mahi Hito - 0,1, a tuż za nim Nyheter fra Norde. Ciekawostką jest to, że 4 miejsce należy do VordlPl. Ostatnie miejsce w tym zestawieniu zajmuje Gazeta Wyborcza. Podczas badania wyszło, że może obrywać się nawet gazetom, które w praktyce nie są znane.

E8379l5P.jpg

A czego brakuje najbardziej Sarmatom w prasie? Otóż historii - za tą odpowiedzią opowiedziało się 46% respondentów. Zatem Sarmaci do dzieła, zapełniać tą niszę. W plotkach i wywiadach też może tkwić siła bo 42% brakuje tych dziedzin. Za brakiem artykułów informacyjnych opowiedziało się 38% osób, a pełne zestawienie jest poniżej. A i zapomniałam - według jednego respondenta brakuje Wieści z Bialenii.

L65mZKiJ.jpg

Znowuż w sarmackiej prasie według respondentów za dużo jest . . . polityki - 31% osób tak uznaje. W sumie jakby nie patrzeć wystarczy Sejm, Trybunał i polityka lokalna. Zaczyna to się wielu osobom przejadać. Co ciekawe 27% osób uważa, że za dużo jest wywiadów. Tym bardziej to ciekawe jest, ponieważ 38% uznało, ze brakuje ich. I co jeszcze ciekawsze - prawie 1/4 Sarmatów ma już dość sportu.Poniżej oczywiście pełny wykres.

NCpqtuY5.jpg

Sarmaci też postanowili docenić dziennikarzy. Ja postanowiłam Wam wyszczególnić tych, którzy uzyskali poparcie przez minimum 10% społeczeństwa, a jest ich jedynie 6. Na 5 miejscu znajdują się Calisto Norvegicus-Chojnacka oraz Siergiusz Asketil - 12%. 4 miejsce zdobyła Rihanna Aureliusz-Sedrowska - 19%. Vladimir Iwanowicz-Lichtenstein zyskał 23%, Henryk Leszczyński - 35%, a Karolina von Lichtenstein - 65%. Zapamiętajcie te wyniki bo za miesiąc być może miejsca się zmienią jeśli tak zadecydujecie.

eMfUGHL2.jpg

No i ostatnia sporna kwestia. Jak się już ostatnio okazało MDN zrezygnowało z pomysłu nadzorowania państwa nad gazetami prywatnymi m.in. w zakresie zwalniania nieaktywnych dziennikarzy (dziennikarzy, którzy nie opublikują 1 artykułu w miesiącu), a sama Pani Minister została odwołana. Może i dobrze, że to zrobili, ponieważ 85% osób nie zgadzało się na ten pomysł. Jedynie 12% zgadzało się z tym pomysłem.

No i w ten sposób dotarliśmy do końca. Obserwujcie w dniu jutrzejszym ćwirka z #ISS, ponieważ będziecie mieli do wypełnienia kolejną ankietę. I jeszcze raz przepraszam za opóźnienie.
Serduszka
14 955,00 lt
Ten artykuł lubią: Arsacjusz Arped, Siergiusz Asketil, Marek von Thorn-Chojnacki, Laurencjusz Ma Hi at Atera, Michał Pséftis, Tomasz Ivo Hugo, Vladimir ik Lihtenštán, Krzysztof Czuguł-Chan, Ignacy Urban de Ruth, Avril von Levengothon, Don Mad, Mateusz von Lichtenstein-Iontz, Heweliusz Popow-Chojnacki, Andrzej Fryderyk, Markus Arped, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Zoara Schlesinger-Asketil, Henryk Leszczyński.
Komentarze
Marek von Thorn-Chojnacki
Doskonałe zastawienie, cieszy ze Gazeta Teutońska jest w czołówce.
Odpowiedz Permalink
Michał Pséftis
Bardzo dobre i ciekawe zestawienie, cieszę się, że ISS realizuje te badania. Mam nadzieję, że pomoże się to prasie sarmackiej poprawić; postaram się, żeby w nadchodzących dniach więcej Sarmatów zaczęło kojarzyć Ordo Sclaviniae. ;-)
Odpowiedz Permalink
Arsacjusz Arped
Cieszę się, że ISS regularnie publikuje takie statystyki. Dzisiejsze mogą być sygnałem dla wydawców niektórych gazet, że powinni coś zmienić. Z niecierpliwością czekam na kolejną sondę do wypełnienia. :-)
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Kolejna będzie dotyczyć gospodarki i ewentualnego systemu gospodarczego :)
Odpowiedz Permalink
Teodozjusz Azoramath-Arped
Karolina wszędzie wygrywa, nikt już nie pokona żelazną Damę. :d
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
O mein Brot, w najlepszej trójce... dziękuję. :*
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
Ach, no i arcik całkiem zgrabny!
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Bardzo dobre i ciekawe badanie. Tylko... Opinio Publiczna, gdzie jest Ferment w Twej świadomości? :c
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
@Ignacy pora z nim wrócić :)
@Vladimir dziękuję za komentarz :)
Odpowiedz Permalink
Don Mad
Wspaniała praca! Ciekawe nie tylko dla zwykłego czytelnika, ale przede wszystkim dla samych autorów.
Odpowiedz Permalink
Siergiusz Asketil
W przypadku kolejnych tego typu badań sugerowałbym jedynie, aby nie brać pod uwagę tytułów archiwalnych... czyli takich, które nie były aktywne od powiedzmy miesiąca.
Odpowiedz Permalink
Aleksander Damian von Thorn-Chojnacki
O Rihanna nasz Puls ładnie leży.
Odpowiedz Permalink
Heweliusz Popow-Chojnacki
Jak zwykle bardzo interesujące zestawienie :). Gratuluję autorce :).
Odpowiedz Permalink
Defloriusz Dyman Wander
Ojej, dużo ładnych słupków, ale się autorka napracowała!
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
ło jezus. dyć przecie nie napisałem niczego od dwóch kwartałów!
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
ło jezus. dyć przecie nie napisałem niczego od dwóch kwartałów!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.