Herold, Ignacy Urban de Ruth, 25.08.2015 r. o 18:19
PCB alarmuje: Skarlandczycy niszczą Azteków!
Seria wydawnicza: Et feida...

header.png

Archipelag Aztec możny być zagrożony epidemią chorób zakaźnych przenoszonych przez jamy ustne Skarlandczyków oraz klęską głodu. Pełnym frustracji rdzennym mieszkańcom wysp buduje się getta, w których wzrasta odsetek przemocy i samosądów oraz brak jest odpowiedniej opieki medycznej – alarmuje Południowy Czerwony Banan.

BPBpTun1.jpg
REUTERS/Arko Datta, 2009


Misja Sanitarna Południowego Czerwonego Banana na Aztec (PoCzeBa-Aztec) ruszyła dziś późnym popołudniem z Siedziby Głównej organizacji Ciuad de Bravo na wezwanie baridajskiego króla-seniora, Mikołaja Torpeda. Jak informuje biuro prasowe organizacji, na Archipelag Aztec wysłano póki co kilka tzw. „składów kontrolnych”, które mają za zadanie dokładnie zbadać sytuację humanitarną mieszkańców regionu. Na podstawie nadesłanych przez nich w ciągu 12 godzin raportów centrala organizacji wyśle stosowne grupy specjalistów oraz zaopatrzenie.
Jak udało nam się ustalić, pierwsze raporty spływające z Archipelagu Aztec do centrali Południowego Czerwonego Banana w Ciuad de Bravo donoszą o możliwej epidemii w niektórych miejscach regionu. Wysłannicy organizacji donoszą, że Skarlandzczycy otoczyli kilka rdzennych wiosek plemiennych szczelnym kordonem i ogłosili bezterminową kwarantannę. Przedstawicielom PCB udało się, po interwencji południowobaridajskiego wywiadu, przedostać do jednego z tych obszarów.
6c1fqRDu.png
Aztecka diaspora w Skarlandzie oprotestowała kwarantannę wiosek.(REUTERS/Mike Segar, 2014)

Jak powiedział nam dr Verill Trevisan z Centrum Kryzysowego i ds. Przyspieszonej Hodowli Bananów PCB, paniczna reakcja kolonialnego zarządu skarlandzkiego została prawdopodobnie wywołana wykryciem zaawansowanego stadium LAND u wielu żołnierzy misji kolonizacyjnej. „Skarlandzcy najeźdźcy szybko nawiązali z tubylczymi kobietami kontakt. Co zatrważające, tubylcy potrafili zmuszać własne żony, siostry i córki do znoszenia wielu upokorzeń (wtym: wymiany zdań, czy rozmowy) z najeźdźcami, zachęceni korzyściami materialnymi – kontynuuje Trevistan. – Skarlandzycy przekupowali ich głównie bronią i zaawansowanymi narzędziami rolniczymi. Aztekowie przystawali na to, gdyż wiedzieli, że za mniejszą cenę ich nie zdobędą” . Dr Trevistan jest przekonany, że winę za epidemię ponoszą najeźdźcy – wcześniej bowiem na archipelagu nie występował nawet wirus SCAR (bezpośrednio wywołujący śmiertelną chorobę LAND). Musiał on zostać przywieziony wraz z inwazją. Sprawy nie ułatwia restrykcyjna polityka silnie związanego ze skarlandzką monarchią Kościoła Rotryjskiego, który nie tylko zabrania używania masek chroniących twarz, ale także sam przyczynia się do narastania fali przemocy wśród rdzennych mieszkańców Aztec.
DxG4C5Ij.png
Zarażone kobiety są separowane od społecznosci nawet w zamkniętych wioskach. (REUTERS/Ahmad Masood, 2006)
Według PCB świeżo podjęta decyzja skarlandzkich władz kolonialnych o podjęciu kwarantanny tubylczych osiedli jest nie tylko zbyt późną i nieskuteczną próbą znalezienia remedium, ale też bestialskim aktem i – być może – zakrawa na zbrodnię. Zarażonym przez przybyszów kobietom, z którymi w obawie o własne zdrowie nikt już nie chce rozmawiać, grożą samosądy, a niedługo – całym zamkniętym w gettach społecznościom zagrozi klęska głodu. Już teraz większość tubylców ma kłopoty z dostępem do jakiejkolwiek opieki medycznej. Jeśli sytuacja się utrzyma, niektóre regiony Aztec, prędzej czy później, eksplodują i ludzie będą tam umierać na ulicach, jeśli coś z tym nie zostanie zrobione.

PCB organizuje już w swojej siedzibie w CdB potrzebne środki i ekipy specjalistów, które będzie chciał przerzucić na archipelag. Problemem jednak może być nastawienie skarlandzkich władz, które wyciszają sprawę. Na razie nic nie wskazuje na to, by chciały ułatwić pomoc znajdującym się w ciężkim położeniu ludom lokalnym.

Artykuł wydany we współpracy z Południowym Czerwonym Bananem
87e53l48.png


footer.png
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Markus Arped, Vladimir ik Lihtenštán, Mikołaj Torped.
Serduszka
6 230,00 lt
Ten artykuł lubią: Markus Arped, Siergiusz Asketil, Vladimir ik Lihtenštán, Zbyszko Gustolúpulo, Krzysztof St. M. Kwazi, Mikołaj Torped, Zoara Schlesinger-Asketil, Michał Pséftis, Gotfryd Slavik de Ruth.
Komentarze
Vladimir ik Lihtenštán
Cieszę, że media sarmackie reagują na skarlandzki gwałt dokonany na Aztec. Z Abvienolheim również wyruszyła pomoc humanitarna.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Ciąg dalszy nastąpi, czy to już koniec?
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
e?
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
Ignac, niektórzy nie są wyczuleni na cierpienie innego człowieka.
Odpowiedz Permalink
Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski
Przypomina mi to świętą misję Caratu Hasselandu kiedy to Jego Imperatorska Mość Ivan I Romanow zagospodarowywał obpp na Ostii.
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Zakażone kotlety też są separowane w odległych wioskach! Niech żyje Czerwony Banan!
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Tak oto na naszych oczach, dzieją się straszne rzeczy.Jednak dzięki prasie, możemy poznać obraz tych wydarzeń i nie pozostać na nie biernymi...
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.