Czy w Księstwie straszy?

Hej hej fani Plotkary,

Dzisiejszy dzień jest taki jakiś dziwny. Aż umieramy ze zmęczenia i z duchoty. Nawet wiatrak nie pomaga. Ale my nie o tym. Mamy niesamowitego newsa. Nasze plotkarskie uszy doniosły nam, że w naszym Księstwie straszy. Tak dobrze czytacie, straszy.

Pierwszą naszą reakcję to było niedowierzanie. Jak to? Przecież nie od dziś wiadomo, że nasze Księstwie od dawien dawna nie było nawiedzane przez ducha. A tu taka historia. Po tym pierwszym szoku, który minął,postanowiliśmy to sprawdzić. Nawet wynajęliśmy ekipę od duchów, która by nam pomogła odkryć prawdę. Jednakże kolejną tajemnicą było to, gdzie ten duch straszy i kiedy się pojawia.

Zebrawszy się na odwagę, postanowiliśmy udać się w teren aby to sprawdzić. Szukaliśmy dosyć długo, aż dotarliśmy do małego miasteczka Heidesheim. Piękne miasteczko. Chcąc się czegoś dowiedzieć, postanowiliśmy popytać okolicznych mieszkańców. Napatoczył się nam niejaki Piotr Z. (l.76). Taką odpowiedź od niego dostaliśmy: Szanowna Pani redaktor. Tak zgadza się duch straszy i to prawie codziennie. Aż strach czasem chodzić po ulicach. Widzi Pani tamten pałac? To właśnie tam jest widywany. Idźcie to sprawdzić bo tutaj się nie da żyć

Za namową Pana Piotra udaliśmy się do pałacu. Spędziliśmy całą noc, chcąc spotkać owego ducha. Po wielu godzinach czekania wreszcie pojawiła się przed nami piękna postać. Ubrana była w długą suknię. Próbowaliśmy zapytać kim jest owa pani. Ona tylko poruszyła zdjęciem wiszącym nad nami. Tym duchem okazała się..... diuczessa Karolina von Lichtenstein. Nie mogliśmy uwierzyć własnym oczom. Pojawiło się pytanie czemu? Chcieliśmy ją o to zapytać, ale zniknęła tak szybko jak się pojawiła.

Po powrocie do redakcyjnego studia zaczęliśmy szperać po ostatnich wydarzeniach i dotarliśmy do wyznania diuczessy, że na jakiś czas musi nas opuścić. Ale czy na pewno? Czy nie przychodzi do nas jako postać niematerialna, aby sprawdzić co się dzieje? Dlaczego pozostawiła ducha wśród nas? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w najbliższym czasie.

I uspokajamy Was jak i Pana Piotra. W Księstwie Sarmacji nie straszy, ale czy na pewno?

Wasza na posterunku
mn7Jkx3R.png
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Zoara Schlesinger-Asketil.
Serduszka
3 677,00 lt
Ten artykuł lubią: Szymon de Canterville, Laurẽt Gedeon I, Michał Pséftis, Zoara Schlesinger-Asketil, Paulus Buddus, Ławica Żubrów.
Komentarze
Daniel Torvetia
Zawiało grozą. Czy u JO Karoliny von Liechtenstein wszystko w porządku? Może powinniśmy się martwić? Niepokojąca sprawa...
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Mam nadzieję, że nasza JO Diuczessa wróci niebawem :)
Odpowiedz Permalink
Zoara Schlesinger-Asketil
Bardzo dobrze napisane. Przyjemnie się czytało ;)
Odpowiedz Permalink
Irmina de Ruth y Thorn
Dziękuje serdecznie za miły komentarz Szlachetna Damo :) jednakże chyba Plotkara utraciła swego ducha weny :(
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Irmina nie marudź, to jest fajnie napisane i przyciąga uwagę :)
Fajny artykuł i czekam kolejnego odcinka plotkary :D
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.