[ISS] Sarmaci oceniają ogólnie dobrze polityków i instytucje!

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Y95b79K6.png
Sarmatki, Sarmaci!

Jest mi niezmiernie miło opublikować po długiej przerwie wyniki pierwszego badania. Zapewniam, że ono będzie powtórzone za miesiąc! W badaniu sprawdzano opinie Sarmatów na temat Księcia, członków RM czy też Sejmu. Zamiast tyle marudzić przejdźmy do konkretów!

Książę przez 76 % Sarmatów jest oceniany bardzo dobrze i dobrze co jest znakomitym wynikiem. Wynika z tego, że działalność Księcia i jego kroki są dobrze oceniane. Co ciekawe jedynie 10% Sarmatów Księcia ocenia źle lub bardzo źle. Można zatem rzecz, że są to pojedyńcze jednostki.

GCStk2rA.png

Inaczej ma się z Radą Ministrów. 7% mniej Sarmatów ocenia ją dobrze lub bardzo dobrze (67%). Należy wspomnieć, że przeważała odpowiedź "dobrze. Pamiętajmy tylko, że Rada Ministrów składa się z kilkunastu osób, a więc działania są oceniane ogólnie.

npe5Y0qC.png

Bardziej szczegółowa jest analiza tego jak Sarmaci oceniają poszczególnych ministrów. Na pierwszy ogień pójdą te lepsze wyniki, a więc komu Sarmaci przyznali najwięcej odpowiedzi dobrych i bardzo dobrych.
Na pierwszej lokacie znalazła się była już Minister Informacji - Karolina von Lichtenstein - 81% Sarmatów dobrze ją oceniała. Na kolejnym miejscu znalazł się Minister Spraw Zagranicznych - Martin Schlesinger-Asketil. Otrzymał 76%. Kolejne miejsca należą do Beznadzieja Angloviastego, JKM Tomasza Ivo Hugona oraz Krzysztofa St. M. Kwaziego, mieli odpowiednio po 72%, 67 i 66 %. Progu 50% nie przekroczyli Markus Arped - były Minister Finansów i Gospodarki oraz Daniel Ragnar Cesare Ezio da Firenza - Minister Spraw Obywatelskich. Mieli po 29 i 38 %. Więcej informacji znajdziecie w poniższym wykresie.

X0DS38o2.png

Wśród ministrów, którzy cieszą się najgorszą opinią możemy znaleźć tak naprawdę dwóch ze znaczną liczbą "złych" głosów. Pierwsze miejsce tego gorszego rankingu zajmuje Markus Arped, który uzyskał 57%. Za nim znajduje się Daniel Ragnar Cesare Ezio da Firenza, którego zdecydowanie źle ocenia 33% Sarmatów. Na kolejnym miejscu znalazł się Adrien Eryk Esjar Józef da Firenza - 20%. 4 miejsce zajęły 4 osoby i są to: Karolina von Lichtenstein, Krzysztof St. M. Kwazi,Krzysztof Czuguł-Chan i Heweliusz Popow. Aby zobaczyć dokładniej należy przeanalizować wykres poniższy:

9y8UHwc2.png

Biorąc pod uwagę wszystkie oceny stworzyłam ogólny ranking ministrów, który pozwala nam ujrzeć kto w rzeczywistości jest najlepiej oceniany, a kto najgorzej. Aby to zrobić przyjęłam poniższy wzór:
2*% bardzo dobrych + 1*% dobrych+ 0*% nie wiem + -1*% źle + -2*% bardzo źle
Maksymalna ocena z takiego wzoru to 2,0. Po wyliczeniach można dojść do następujących wniosków:
Na podium są Karolina von Lichtenstein, Martin Schlesinger-Asketil oraz JKM Tomasz Ivo Hugo. Po dokładnych wyliczeniach uzyskali: 1,1 , 1,04 i 0,9. Przeciwwagą dla nich okazali się: Markus Arped i Daniel Ragnar Cesare Ezio da Firenza - osiągnęli - 0,57 oraz 0,05. Na dokładniejszą analizę zapraszam poniżej:

SD8Izu0y.png

Teraz przyszła kolej na SEJM! Prace Sejmu 61% uznaje za dobrze lub bardzo dobrze. Jednak blisko co 4 Sarmata uznaje, że Izba Sejmowa pracuje źle.

Uk4t6t29.png

Wśród posłów, którzy są uważani za najlepszych w swojej pracy są: Krzysztof St. M. Kwazi oraz Siergiusz Asketil. Pierwszy z nich uzyskał 76 % odpowiedzi bardzo dobrych i dobrych, natomiast drugi 71%. Na 3 lokacie znaleźli się Beznadziej Angloviasty i Młynek Kawowy, którzy uzyskali po 62%. Na ostatnim miejscu znajdują się Aleksander Damian Chojnacki i Rihanna Aureliuš-Sedrovski po 43%.
7DNw55ZK.png

Natomiast po drugiej stronie, czyli wśród najgorzej ocenianych posłów są: Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Yennefer von Witcher oraz Markus Arped. Ich pracę źle lub bardzo źle ocenia 29% Sarmatów. 28% natomiast źle ocenia Aleksandra Damiana Sedrowskiego. Więcej szczegółów poniżej.
cgzUQ9JP.png

Podobnie jak w przypadku oceny Ministrów, postanowiłam połączyć wszystkie głosy i w ten sposób sporządzić najbardziej miarodajny ranking. Na I miejscu znajduje się Krzysztof St. M. Kwazi, który otrzymał 1,04. Na drugiej pozycji znajduje się Siergiusz Asketil z oceną 0,8. Trzecie miejsce należy do Młynka Kawowego z oceną 0,71. Ostatnie zajął Markus Arped z oceną 0,19. Pełny ranking znajduje się poniżej.

u5sOZif0.png

Ostatnią częścią ankiety była prośba o ocenę pracy Trybunału Koronnego oraz Prefektury Generalnej.

Działania Prefektury Generalnej zostały ocenione następująco: 48% uznało, że bardzo dobrze działa. 29%, że dobrze.Po 10% uznało, że działa źle i bardzo źle.

W przypadku Trybunału Koronnego po 38% uważa, że Trybunał działa dobrze lub bardzo dobrze co daje łącznie 76%. Jedynie 15% uważa, że działa źle lub bardzo źle.

Podsumowując - Sarmaci organy władzy publicznej w Sarmacji oceniają dość dobrze, jednak poszczególne osoby są nieco gorzej oceniane, co na szczęście nie przedkłada się na ocenę poszczególnych organów (np. Rada Ministrów). Z mojej strony życzę ministrom i posłom aby w przyszłym miesiącu uzyskali lepsze noty. A Sarmaci mogą oczekiwać kolejnej ankiety, która pojawi się w dniu jutrzejszym!
Serduszka
19 206,00 lt
Ten artykuł lubią: Yupeng Beijin-Zhao, Siergiusz Asketil, Aleksander Damian von Thorn-Chojnacki, Krzysztof Czuguł-Chan, Markus Arped, Avril von Levengothon, Arsacjusz Arped, Tomasz Ivo Hugo, Marek von Thorn-Chojnacki, Laurẽt Gedeon I, Don Mad, Daniel Torvetia, Andrzej Fryderyk, Krzysztof St. M. Kwazi, Adunaphel Kovall, Cudzoziemiec, Vladimir ik Lihtenštán, Adrian Maksymilian Józef Alatriste, Alfred, Heweliusz Popow-Chojnacki, Hugo Miramontes, Michał Pséftis, Henryk Leszczyński, Ignacy Urban de Ruth, Zoara Schlesinger-Asketil, Teodozjusz Azoramath-Arped.
Komentarze
Siergiusz Asketil
Fajne zestawienie, gratuluję! Na przyszłość jednak sugerowałbym rozdzielać Marszałka/Wicemarszałka od funkcji Posła — inaczej można oceniać uczestnictwo w debatach i zgłoszone projekty, a inaczej pracę biurokratyczną. ;-)
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Dziękuję za trafną uwagę. W kolejnym zestawieniu będzie już według wskazań :)
Odpowiedz Permalink
Avril von Levengothon
Świetny artykuł!
Odpowiedz Permalink
Gauleiter Kakulski
Jaką to próba, jaką reprezentatywnośc?
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Nie dodałam niestety - 21 osób. W kolejnych badaniach będę starała się udoskonalić oraz być może ogłosić przetarg na aplikacje.
Odpowiedz Permalink
Gauleiter Kakulski
Mogę udostępnić swoje metody weryfikacji przez generowania jednorazowego kodu ;)
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
To sie zgłosze :)
Odpowiedz Permalink
Don Mad
Bardzo dobre opracowanie!
Odpowiedz Permalink
Daniel Torvetia
Fajny artykuł. Przydaje się osobą nowym w Sarmacji. Daje to duży rzut na upodobania Sarmatek i Sarmatów. Naprawdę super ;)
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Sugestia wychodząca z zawodowego zboczenia - im mniej fikuśna prezentacja wyników na (wykresy i ich wodotryski) tym lepiej :) A poza tym super robota, serce i dotacja poleciały! Zasłużone :)
Odpowiedz Permalink
Adrian Maksymilian Józef Alatriste
Nie jestem ostatni. <3
Odpowiedz Permalink
Markus Arped
Wybacz, ostatnie miejsce w obu kategoriach zarezerwowałem ja. :-D
Odpowiedz Permalink
Michał Pséftis
Tak to jest, kto z Bielanią przestaje, ten się taki staje.
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
http://goo.gl/hqdt1G Zapraszam do wypełniania :D
Odpowiedz Permalink
Simon Peter Liberi
Interesujące wyniki. Zgadzam się z RCA, że minimalizm w wykresach to rzecz porządana.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Fajne wykresy, trochę wkładu pracy poszło w tak ciekawe opracowanie.
Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Aż mi się w głowie zakręciło od tych statystyk... co jest komplementem :-)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.