Rada Ministrów, Arkadiusz Maksymilian, 16.08.2015 r. o 22:29
Konferencja Rady Ministrów [#3] — 16.08
Seria wydawnicza: Konferencje Rządowe

Dzisiaj, 16 sierpnia o godzinie 19:00 odbyła się trzecia konferencja prasowa Rady Ministrów pod przewodnictwem Jego Książęcej Mości. Konferencja miała charakter wyjątkowy. Zapraszamy do lektury!

Heweliusz Popow: Szanowni, witam wszystkich na trzeciej konferencji prasowej Rady Ministrów pod kierownictwem Jego Książęcej Mości Tomasza Ivona Hugona. Konferencja prasowa będzie podzielona na dwie części: na część informacyjną oraz część pytań.

Od razu chciałbym poinformować wszystkich, że Karolina diuczessa von Lichtenstein zagubiła się w nieistniejącym Trójmieście, więc troszkę się spóźni na naszą konferencję. ;)

Zanim jednak przejdziemy do części informacyjnej, proszę Jego Książęcą Mość o zabranie głos.

Tomasz Ivo Hugo, Jego Książęca Mość, Kanclerz: Szanowni Państwo, myślę, że na zakończenie obchodów żałoby w Księstwie należałoby uczcić naszego przyjaciela na oficjalnej konferencji Rady Ministrów minutą ciszy.

Na konferencji prasowej zapanowała minuta ciszy.

Tomasz Ivo Hugo, Jego Książęca Mość, Kanclerz: Dziękuję.

Heweliusz Popow: Ja również dziękuję Jego Książęcej Mości. Na czas części informacyjnej włączyłem moderkę. Proszę równocześnie osoby z uprawnieniami głosu, by nie ich nie używały.

Dobrze, tak więc przechodzimy do części informacyjnej. Proszę Krzysztofa diuka Czuguł-Chana o zabranie głosu.

Krzysztof diuk Czuguł-Chan, Minister Finansów i Gospodarki: Dziękuję. Ministerstwo Finansów i Gospodarki rozpoczęło pierwsze kroki w kierunku ustabilizowania finansów Korony. Zmniejszenie wydatków na tantiemy na forum przyniosło oczekiwane skutki, a wraz z wpływami z podatku od nieaktywności możemy trochę spokojniej spoglądać w przyszłość.

W oparciu o Wasze sugestie zebrane przez mojego poprzednika, uzupełnione o jego i moje przemyślenia, zbudowałem coś co można nazwać planem. Najbliższy tydzień poświęcę na stabilizowanie wydatków i zwiększenie wpływów do budżetu. Będzie to głównie konstruowanie zbiorczej poprawki do ustawy o finansach dodającej nowe opłaty, dodającej wymogi sprawozdawcze względem prowincji w kwestii subwencji i robiącej trochę bajzlu. Więcej szczegółów pojawi się z projektem w Sejmie. To tyle z mojej strony.

Heweliusz Popow: Dziękuję bardzo. Ja jeszcze ze swojej strony dodam, że JKM dokonał zmian w kierownictwie resortu Finansów i Gospodarki. Markus markiz Arped został odwołany z funkcji Ministra, a jego miejsce zajął dotychczasowy Sekretarz Krzysztof diuk Czuguł-Chan.

Teraz przedstawię informację z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w tym tygodniu przeprowadziło porządki na forum centralnym. Zostały m.in. zarchiwizowane działy oraz stare wnioski. Ponadto, utworzono archiwa, tam gdzie ich nie było. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wypłaciło wynagrodzenia funkcjonariuszom publicznym za miesiąc lipiec. Arkusz wypłat tutaj. MSW otrzymało od Naczelnej Izby Architektury panel dokonywania masowych przelewów, z którego resort korzysta. Bardzo dziękujemy NIA za tą przydatną rzecz.

Pojawiła się…

Karolina diuczessa von Lichtenstein, Minister Informacji: Dzień dobry wszystkim. Przepraszam za spóźnienie na konferencję, ale gubienie się w Gdyni jest ze wszech miar ciekawą czynnością.

Tomasz Ivo Hugo, Jego Książęca Mość, Kanclerz: Wiemy wszystko Pani Minister :). WSZYSTKO.

Karolina diuczessa von Lichtenstein: Okej. Resort Samorządu Terytorialnego. Na początku chciałabym poinformować, że Pana Ministra nie ma dzisiaj z nami, ponieważ musi odbyć podróż, w nieistniejącym realu trwającą do wczesnych godzin nocnych.

W minionym tygodniu Ministerstwo Samorządu Terytorialnego złożyło w Sejmie projekt ustawy o martwych mieszkańcach Księstwa Sarmacji. Ustawa została jednogłośnie przyjęta przez Sejm. Treść ustawy tutaj.

MST od początku pracy rządu opracowuje koncepcję reform profilu i charakteru miejscowości w DSG. W tej sprawie Pan Minister prowadzi ciągłe konsultacje z Naczelną Izbą Architektury, które ze względu na swoją szczegółowość trwają długo. Resort Samorządu Terytorialnego powie więcej na ten temat, gdy wraz z NIA wypracuje spójne i wykonalne rozwiązanie oraz skonsultuje i przedstawi swoje projekty Radzie Ministrów. Na obecną chwilę prosimy się zaopatrzyć w cierpliwość.

Krzysztof St. M. diuk Kwazi piastuje również urząd Podkanclerzego. Jako Podkanclerzy chciałby zająć się realizacją przepisu wynikającego z Kodeksu Sprawiedliwości w brzmieniu: „Kara więzienia może zostać zamieniona w części lub w całości na obowiązek wykonania pracy społecznej. W takim przypadku sąd może, na wniosek osoby skazanej, wyznaczyć pracę społeczną z terminem jej wykonania, pod rygorem wykonania kary więzienia”. Pan Podkanclerzy wystosował więc prośbę do wszystkich Sarmatów o przesyłanie prac niespecjalnie pilnych, ale potencjalnie potrzebnych. Ze zgłoszeń zostanie stworzony katalog możliwych prac do wykonania, by Trybunał Koronny miał do dyspozycji listę prac, które mogą posłużyć, jako kary zastępcze. Pomysły na takie prace można zgłaszać tutaj. Z MST to tyle.

Heweliusz Popow: Okej. Więc teraz czas na Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego. W tym tygodniu, 13 sierpnia (czwartek) Jego Książęca Mość dokonał zmian w MDN. Zgodnie z decyzją JKM, Yennefer sz. d. von Witcher została nowym Ministrem Dziedzictwa Narodowego, a dotychczasowy szef resortu Adrien Eryk Esjar Józef wicehrabia da Firenza objął funkcję Sekretarza MDN.

Resort Dziedzictwa Narodowego ogłosił na początku tego tygodnia konkurs graficzny. Celem konkursu jest narysowanie siebie w takiej formie w jakiej chcielibyśmy być widziani w mikroświecie. Konkurs potrwa do 18 sierpnia, czyli do wtorku. Zgłoszenia można zgłaszać w formie skanu lub zdjęcia rysunku tutaj. Również w najbliższych dniach minister sz.d. von Vichter obejmie nadzór nad Artykułami na Medal. Ponadto, szefowa resortu planuje w najbliższym czasie ogłosić kilka konkursów, jednak nie znamy więcej szczegółów na ten temat.

Ministerstwo Dziedzictwo Narodowe również będzie nadzorować pracę lokalnych oraz prywatnych gazet. Resort będzie dokonywać redukcji etatów, czyli prosić kierownika gazety o zwolnienie pisarza, który w danym miesiącu nie publikował żadnego artykułu. To już wszystko z MDN. Czas na MZS.

Karolina diuczessa von Lichtenstein: Okej. W tym tygodniu prace resortu spraw zagranicznych to głównie sprawy powiązane z tym, że na mapach Królewskiego Instytutu Kartograficznego Królestwo Baridasu było błędnie przedstawiane jako prowincja Sarmacji, nie zaś Kraj Korony. Minister obiecał interwencję w tej sprawie - i takowa nastąpiła, w postaci prywatnej noty do władz Dreamlandu. W odpowiedzi dostaliśmy stanowisko Królewskiego Instytutu Kartograficznego, a konkretniej jego głównego działacza - Daniela von Witta, który zaproponował rozwiązanie sprawy na dwa sposoby. Obecnie MSZ współpracuje z władzami Królestwa Baridasu w celu dotarcia do porozumienia, które zadowoli wszystkie strony i jednocześnie sprawi, że Baridas będzie poprawnie nanoszony na mapach mikroświata. Z MSZ to tyle.

Następny resort to Ministerstwo Informacji. Ministerstwo Informacji przeprowadziło w dniach 30 lipca - 6 sierpnia ankietę o portalach społecznościowych pt. “Sarmacja a portale społecznościowe”. Badano w niej stosunek mieszkańców Sarmacji do portali społecznościowych. 11 sierpnia, czyli we wtorek opublikowane zostały wyniki przeprowadzonej ankiety oraz kilka wniosków. Link do artykułu, w którym znajdują się również szczegółowe statystyki.

Ministerstwo Informacji we wtorek (11.08) powołało do życia Centralną Agencję Prasowo-Społecznościową Ludzi Oczywiście Cokolwiek Kreatywnych, czyli w skrócie CAPS LOCK. Tutaj warto dodać, że tę - genialną (wg. nas) - nazwę wymyślił Jego Książęca Mość, za co mu bardzo dziękujemy. CAPS LOCK zajmuje się administrowaniem oraz rozwijaniem profili Księstwa Sarmacji we wszelakich serwisach społecznościowych. Obecnie posiadamy profile na Facebooku i Twitterze. Tradycyjnie zapraszamy do ich śledzenia. W skład CAPS LOCK wchodzą wszyscy dotychczasowi redaktorzy sarmackich profilów na FB i TT. Pod tym linkiem więcej szczegółów. No i tradycyjnie Ministerstwo Informacji zorganizowało dla Was dzisiejszą konferencję.

W tym tygodniu zmieniono również kącik propagandowy. A nawet dwa razy. Poprzedni kącik propagandowy nawiązywał do proklamacji JKM z okazji zjazdu Księstwa - obecny, cóż, wiadomo. Autorem poprzedniego kącika był, nawiasem mówiąc, diuk Czuguł-Chan, któremu dziękujemy. Ministerstwo Informacji również w tym tygodniu zaktualizowało spis władz.

Na koniec sprawa, hm, natury administracyjnej. W związku z tym, że po dzisiejszej konferencji udam się na dłuższą wycieczkę w Góry Kocie, w celach wypoczynkowych i takich tam Ministerstwo Informacji zostanie przejęte przez Heweliusza Popowa, dotychczasowego sekretarza. Zostanie on Ministrem Informacji ;). Ja zaś osobiście wszystkim w Radzie Ministrów dziękuję za dotychczasową współpracę. I życzę powodzenia :).

Heweliusz Popow: I tutaj zrobimy małą pauzę. Proszę o zabranie głosu JKM.

Tomasz Ivo Hugo, Jego Książęca Mość, Kanclerz: Serdecznie dziękuję Pani Minister za jej nieoceniony wkład w informowanie Sarmatek i Sarmatów o tym co się dzieje w Radzie Ministrów. Zorganizowanie sztabu informacyjnego Księstwa nastawionego także na osoby z zewnątrz Księstwa. Myślę, że profesjonalizm i pracowitość Pani Minister może być dla nas wzorem. Przykro mi, że nas zostawia, ale są sprawy ważniejsze i mimo wszystko... cieszę się, że w końcu odpocznie. (Proszę ją wykopywać jak wejdzie na IRC-a ;) ).

Heweliusz Popow: Karolino, ja w imieniu własnym pragnę Ci podziękować za naszą owocną współpracę w Ministerstwie Informacji. Dziękuję Ci za wszystkie projekty jakie udało nam się zrealizować oraz te, których razem nie zdążyliśmy wcielić w życie.

Ale jeszcze chcę Ci – przede wszystkim – życzyć udanego urlopu. Odpocznij od nas, naładuj akumulatory i wróć do nas z głową pełną pomysłów ;).

Karolina diuczessa von Lichtenstein: Trochę mi brakuje słów, wybaczcie więc że nie powiem zbyt wiele - ale dziękuję bardzo ;). I WKM, i Heweliuszowi, i wszystkim. No. :D <3

Druga część konferencji Rady Ministrów to oczywiście część pytań do rządu.

Karolina diuczessa von Lichtenstein: Pytania, tradycyjnie, od Was, do Rady Ministrów. Pytania poproszę na priv do mnie na razie. Będę przekazywać je tutaj.

Siergiusz wicehrabia Asketil: Kiedy zostanie odwołany Minister Daniel da Firenza?

Tomasz Ivo Hugo, Jego Książęca Mość, Kanclerz: Jak to nastąpi, zostanie Wicehrabia jako pierwszy poinformowany.

Krzysztof Hans baron van der Ice: Co zdecydowało o nowych nominacjach ministerialnych?

Tomasz Ivo Hugo, Jego Książęca Mość, Kanclerz: Część osób to moi stali współpracownicy, część osób była w poprzednim rządzie i nie było zastrzeżeń do ich pracy, a jako, że nie tworzę sobie żadnego zaplecza politycznego, nie widziałem potrzeby wymiany wszystkich, a część została mi polecona przez inne osoby i wyraziła chęć do pracy.

Siergiusz wicehrabia Asketil: Co Minister Daniel da Firenza uczynił od początku kadencji?

Karolina diuczessa von Lichtenstein: Minister da Firenza Jr aktywnie pełni funkcję mentorską w IES, prowadził nabór do IESu, pracuje nad ustawą o rodach.

Siergiusz wicehrabia Asketil: [Proszę o odpowiedź JKM].

Karolina diuczessa von Lichtenstein: A, ok, przepraszam. ;)

Tomasz Ivo Hugo, Jego Książęca Mość, Kanclerz: Przedstawił Radzie Ministrów i mi szereg projektów, nad którymi dyskutujemy - ustawę o rodach, projekt o szkolnictwie, projekt o promocji, o rekrutacji. Przyznam, że trochę z powodu moich zaniedbań, nie nabrało to wyraźniejszych kształtów.

Krzysztof Hans baron van der Ice: Czy Rada Ministrów i JKM planują nawiązanie lepszych kontaktów z Trizondalem?

Tomasz Ivo Hugo, Jego Książęca Mość, Kanclerz: Nie wiem, Trizondal od dawna nie był w kręgu naszych zainteresowań, a z tego, co wiem, ich stosunek do nas nie jest najlepszy; co po trosze pokazała reakcja na propozycję Barona ws. uczczenia pamięci Bartka (za co Baronowi dziękuję).

Siergiusz wicehrabia Asketil: Dlaczego PKOJ jest zarządzane gorzej niż Ambasada Scholandii w Grodzisku?

Karolina diuczessa von Lichtenstein: PKOJ przechodziło pewne trudności, co było widać w ostatnim okresie. Nie mamy na to całkowitego usprawiedliwienia, jednak ufamy, że wraz z powołaniem szlachetnej damy von Witcher na MDN, sytuacja się rozjaśni, a PKOJ w końcu skończy swoje obrady. Jednak - artykuły są już ocenione, tyle możemy powiedzieć ;).

Siergiusz wicehrabia Asketil: Przepraszam, zanim przejdziemy do następnego - mogę dodać uzupełniające? Bo potem będzie syf.

Karolina diuczessa von Lichtenstein: No proszę bardzo.

Siergiusz wicehrabia Asketil: Kadencja zakończyła się wczoraj. Na pewno o tym wiecie, bo wczoraj poprosiłem anonimowego członka RM o przekazanie tej informacji. Żaden członek RM nie ma chyba pojęcia, na czym PKOJ polega. Opóźnienia, które się pojawiły, są całkowitym zaprzeczeniem idei. Dlaczego nikt nie poniósł za to odpowiedzialności?

[Z tego co się orientuję - dodam tak na marginesie, PKOJ oceniło większość artykułów, ale wiadomy minister nie chciał ruszyć pewnej części ciała].

Karolina diuczessa von Lichtenstein: Jak pisałam, nie mamy na to całkowitego usprawiedliwienia. Wyszło jak wyszło. Ale postaramy się to naprawić.

Siergiusz wicehrabia Asketil: Ale co z odpowiedzialnością?!

Karolina diuczessa von Lichtenstein: Jest lato, jest słonecznie, ministrowie mają różne obowiązki.

Siergiusz wicehrabia Asketil: ...to się ich odwołuje?

Krzysztof diuk Czuguł-Chan: Ej, ale może mnie nie obrażajcie? Jak mogę nie wiedzieć, jak byłem w PKOJ?

Siergiusz wicehrabia Asketil: Ah, pardon :x.

Chwila, na jakiej podstawie Diuk był w PKOJ .? :D

Karolina diuczessa von Lichtenstein: Diuk pewnie mówi o doświadczeniach z poprzednich kadencji.

Krzysztof diuk Czuguł-Chan: Tak.

Karolina diuczessa von Lichtenstein: Nie możemy obciążać nikogo definitywną odpowiedzialnością. Tyle w tym temacie, przejdźmy do dalszego pytania.

Krzysztof Hans baron van der Ice: Co zrobić aby zostać ministrem?

Tomasz Ivo Hugo, Jego Książęca Mość, Kanclerz: Nie ma wakatów.

Heweliusz Popow: Trzeba mieć obywatelstwo Księstwa Sarmacji. :)

Siergiusz wicehrabia Asketil: Czy ministrowie, którzy olewają swoje obowiązki, otrzymają kary finansowe?

Tomasz Ivo Hugo, Jego Książęca Mość, Kanclerz: Proszę powstrzymać się ze słowami "olewają", bo to nie przystoi. Po raz kolejny Wicehrabia przekracza pewne granice dobrego smaku i wychowania. Nie odpowiem na to pytanie.

Krzysztof Hans baron van der Ice: Czy ministerstwo dziedzictwa narodowego planuje nawiązanie kontaktu z regionami w celu tworzenia imprez kulturalnych i rozrywkowych?

Tomasz Ivo Hugo, Jego Książęca Mość, Kanclerz: Tak.

Siergiusz wicehrabia Asketil: Jakiej możemy się spodziewać pensji dla min. da Firenzy?

Tomasz Ivo Hugo, Jego Książęca Mość, Kanclerz: Miesiąc się jeszcze nie skończył.

Krzysztof Hans baron van der Ice: Czy Rząd planuje zachować pamięć o naszym zmarłym obywatelu? Chodzi mi o działania miejskie i kulturalne z stawianiem pomników włącznie.

Tomasz Ivo Hugo, Jego Książęca Mość, Kanclerz: Nazwy ulic i mostów, to sprawy nie leżące w kompetencji RM, tylko Samorządów i samych miejscowości. Niedługo w Sejmie zostanie złożony projekt ustawy o Dniu Pamięci, który ustanowi 13 sierpnia dniem. Myślę, że ostatnie, co by chciał Hrabia von Thorn-Mackiewicz to zbyt duże poświęcenie się rozpamiętywaniem nad jego śmiercią i zaniechanie działań w innych kwestiach. Był to człowiek pełen życia, nadziei i radości. Uczcimy go najlepiej pracując na rzecz Księstwa.

Siergiusz wicehrabia Asketil: Ustawa o Rodach - słyszymy o niej od dawna. Tak szczerze, istnieje jakikolwiek prototyp?

Karolina diuczessa von Lichtenstein: Istnieje. Został przedstawiony RM nawet. I nawet byłą nad nim dyskusja.

Krzysztof Hans baron van der Ice: Jaka jest polityka Sarmacji wobec państw z Kontynentu Wschodniego?

Tomasz Ivo Hugo, Jego Książęca Mość, Kanclerz: Utrzymywać kontakty z państwami nam przychylnymi.

Siergiusz wicehrabia Asketil: Czy Minister von Lichtenstein otrzyma trochę libertów na odchodne?

Heweliusz Popow: Ja obiecuję, że ode mnie otrzyma 100% zysków z tantiem od relacji z konferencji RM. Więc wysokość jej zysku będzie zależała od mieszkańców KS :). *

Tomasz Ivo Hugo, Jego Książęca Mość, Kanclerz:
Wicehrabia jest rzecznikiem Pani Minister?

Siergiusz wicehrabia Asketil: Nie jestem, pytam z ciekawości - należy jej się :).

Karolina diuczessa von Lichtenstein: 100% to za dużo ;). Nie oczekuję tego, serio — tantiemy to będzie nagroda za dobrze wykonaną pracę mojego następcy ;).

Dobra. To chyba tyle z pytań. Chyba że ktoś jeszcze coś?

Siergiusz wicehrabia Asketil: Jako, że było to ostatnie moje pytanie - dziękuję za szczere odpowiedzi i przepraszam za swoja gburowatość. Nie może być jednak tak, ze brakuje opozycji... ;).

Karolina diuczessa von Lichtenstein: Okej. Baron Hans też chyba nie ma pytań, więc powoli kończymy.

Heweliusz Popow: Jeszcze zanim zakończymy to ja chciałbym przeprosić za moje błędy, które popełniłem w czasie konferencji, a szczególnie na samym początku, gdy musiał po raz pierwszy sam poprowadzić konferencję. Przepraszam w szczególności Krzysztofa diuka Czuguł-Chana (przez „h”, a nie „cz”) ;).

Beznadziej wicehrabia AFiasty: Ja mogę powiedzieć że Karolina powinna dostać kopa w d… na odchodne, żeby nie w myśl jej było wchodzić na Sarmację w czasie urlopu ;).

Karolina diuczessa von Lichtenstein: Dziękuję panu ministrowi ;P. Dobrze. To ja jeszcze raz dziękuję za możliwość współpracy z WKM i RM, Heweliuszowi życzę powodzenia, a konferencję zamykam. Miłej niedzieli!

Oryginalny zapis konferencji tutaj

*W związku z tym, że zadeklarowałem na konferencji prasowej „odchodne” dla Pani Minister Karoliny diuczessy von Lichtenstein w postaci wszystkich tantiem z tego artykułu, chciałbym prosić wszystkich czytelników relacji o serduszko. Niech to będzie wyraz naszej wdzięczności dla profesjonalizmu i pracy Karoliny diuczessy von Lichtenstein.
(—) Heweliusz Popow.
Serduszka
14 576,00 lt
Ten artykuł lubią: Michał Pséftis, Orjon Surma, Simon Peter Liberi, Andrzej Fryderyk, Irmina de Ruth y Thorn, Adunaphel Kovall, Yennefer von Witcher, Krzysztof St. M. Kwazi, Markus Arped, Helwetyk Romański, Henryk Leszczyński, Don Mad, Tomasz Ivo Hugo, Arsacjusz Arped, Krzysztof Hans Arped-Winnicki, Ławica Żubrów, Siergiusz Asketil, Zoara Schlesinger-Asketil, Aleksander Damian Chojnacki, Marek von Thorn-Chojnacki, Tomasz Mancini.
Komentarze
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Pytanie do MDN. Dlaczego państwo zamierza kontrolować działalnosc prywatnych gazet?
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
Chcemy jedynie, by gazety prywatne były kontrolowane pod względem nieaktywności zatrudnionych w niej ludzi. Co do artykułów, nie będziemy w nie ingerować.
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Nie jestem pewnie w pelni zorientowany ale w czym zatrudnienie nieaktywnych osob przeszkadza Rzadowi ? Ma to jakis wplyw na cos ?
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
A jak juz ... to czemu po prostu ich automatycznie nie odpinac (regula w systemie, ze nieaktywny automatycznie traci status zatrudnionego).. tylko dodawac Rzadowi robote. Nie mniej pierwsze pytanie ciagle zostaje aktualne ;)
Odpowiedz Permalink
Misza "JK" Korab-Kaku
Krzysztof diuk Czuguł-Chan:
Sugeruję pomyśleć o likwidacji subwencji. To jest tona niepotrzebnej roboty dla paru osób. I po co?

Były one wprowadzone, kiedy samorządy miały ograniczone możliwości nakładania podatków. Od tego czasu zmieniło się znacząco prawo. Ale jak wiadomo tymczasowe rozwiązania lubią trwać.
Jeśli mamy na szali bezsensowną prace samorządów+RM to wybór jak dla mnie jest prosty. Szkoda Waszej energii.

Zastanowiłbym się nad napisaniem paru rodzajów skryptów podatkowych(od dochodów, pogłówny etc.) z myślą o samorządach. I wówczas można by to rozwiązanie z czystym sumieniem znieść.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
Cytuję:
Sugeruję pomyśleć o likwidacji subwencji. To jest tona niepotrzebnej roboty dla paru osób. I po co?

Od siebie dodam, że subwencje są liczone za pomocą skryptów, a tona niepotrzebnej roboty ogranicza się do 4 przelewów i opublikowania raportu na forum.
Odpowiedz Permalink
Misza "JK" Korab-Kaku
"dodającej wymogi sprawozdawcze względem prowincji w kwestii subwencji"
Te wymogi sprawozdawcze kiedyś istniały i o tej pracy przede wszystkim mówię. Bo to już praca dla większej ilości osób. Tak czy inaczej j.w. jedynym argumentem za dalszym funkcjonowaniem subwencji jest kontrola dystrybucji i ew. przy tak wysokich stawkach zapobieganie znaczącej utracie pozycji prowincji. Tyle, że pierwsza rzecz nie jest niezbędna, a drugą da radę jakoś logicznie rozwiązać.
Odpowiedz Permalink
Arkadiusz Maksymilian
Uprzejmie informuję, że wszystkie tantiemy z tego artykuły w kwocie 14 327.00 lt - zgodnie z zapowiedzią - zostały przelane na konto Karoliny diuczessy von Lichtenstein. :)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Imponujący obraz pracy Rządu, człowiek nie wie jak wile się tam dzieje...
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.