I Auterrski Festiwal Kultury Lokalnej

Sarmato, Sarmatko!

W Auterze właśnie rozpoczął się I Auterrski Festiwal Kultury Lokalnej! Podczas Festiwali będziecie mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o lokalnej kulturze oraz historii wielu ciekawych miejsc, postaci czy wydarzeń. Festiwal będzie trwał całe 21 dni,a zakończy się wielką fetą o której wkrótce Wam opowiem!

Aby nie było nudno podczas festiwalu będzie miało miejsce wiele konkursów, które pozwolą Wam zarobić wiele libertów, a dodatkowo dla każdego mieszkańca Auterry za udział w konkursie będą przewidziane extra bonusy!

W dzisiejszym artykule chciałabym Wam przybliżyć nieco historię powstania Alei Biznesowej w Auterze.

Obecny kształt zawdzięcza rozbudowom w latach 1995-2000 kiedy wówczas powstało najwięcej wysokich budynków zwanych wieżowcami. Jednak wcześniej Aleja nie była aż tak luksusowa. Jeszcze do lat 80 ubiegłego wieku na miejscu alei były dwie wsie: Przedmieścia Loardzkie, oraz Port Auterrski.

132747.jpg
Jeden z budynków Przedmieścia Loardzkiego

W tamtym okresie sama Auterra przeżywała zapaść gospodarczą spowodowaną kryzysem ekonomicznym co z kolei spowodowało, że wiele fabryk czy też sklepów upadło co z kolei prowadziło do ogromnego bezrobocia. Wówczas władza Auterry wraz z Królem Loardii postanowiła o tym aby teren obu wsi przeznaczyć pod atrakcyjny teren inwestycyjny. Król poruszył swoje znajomości i oddał dość pokaźną część skarbca w te cele. Na początku lat 90-tych odbyły się przesiedlenia mieszkańców co nie obyło się bez protestów. W rezultacie część mieszkańców została wysiedlona siłą do lepszych warunków, niektórzy przeprowadzili się w inne tereny v-świata. W roku 1992 pierwsze buldożery wjechały na tereny Przedmieścia Loardzkiego i Portu Auterrskiego. Rozpoczęły się pierwsze wyburzenia. W między czasie grupa najlepszych architektów zaprojektowała kształt dzielnicy biznesowej wraz z Aleją Biznesową. Lata 1993 -1995 to budowa pierwszych budynków w dzielnicy. Od roku 1995 zaczęto zabudowywać teren Alei pierwszymi majestatycznymi wieżowcami, które zaczęły górować nad Auterrą. W roku 1996 zaczęto budować siedzibę Loardzkiego Centrum Finansowego, a 1.02.1998 r. oddano budynek do użytkowania.

4466_wiezowiec-hpo.jpg
Loardzkie Centrum Finansowe

Natomiast zespół budynków Korporacji Welberta zaczął powstawać w roku 1997. Pierwsze budynki oddano do użytkowania na początku 1999 roku, natomiast cały zespół budynków otwarto 01.12.1999 roku.

atasehir.jpg
Korporacja Welberta

Najmłodszy budynek to siedziba Pulsu Sarmatów, która powstała w roku 2013.

wiezowiec_plac_unii_7_100907.jpg
Siedziba Pulsu Sarmatów

Nieoficjalnie również się mówi o tym, że ma szansę powstać Aleja Biznesowa II z drugiej strony Auterry, jednak wydział zagospodarowania przestrzennego wciąż zasłania się tajemnicą.

Podsumowując - oto krótkie kaledarium Alei Biznesowej:
początek lat 90-tych - pierwsze przesiedlenia mieszkańców Przedmieścia Loardzkiego oraz Portu Auterrskiego
1992 r. - pierwsze buldożery wjeżdżają na teren dzielnicy biznesowej
1993-1995 r. - budowa pierwszych budynków
od 1995 r. - 2015 r. - budowa wieżowców wzdłuż Alei Biznesowej
1996 r. - początek budowy siedziby Loardzkiego Centrum Finansowego
1997 r. - początek budowy zespołu budynków Korporacji Welberta
1.02.1998 r. - otwarcie Loardzkiego Centrum Finansowego
początek 1999 r. - oddano do użytkowania pierwsze budynki Korporacji Welberta
1.12.1999 r. - otwarcie zespołu budynków Korporacji Welberta
2013 r. - powstanie siedziby Pulsu Sarmatów

cityscapes-001+Hong+Kong,+China.jpg
Współczesny wygląd Alei Biznesowej

A dla Sarmatów mamy konkurs!

Zaprojektuj bądź opisz Aleję Biznesową II, która może powstać z drugiej strony Auterry! Dla osób z najciekawszymi pomysłami cenne nagrody pieniężne! Odpowiedzi należy wysyłać do mnie poprzez pocztę konną!
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Vladimir ik Lihtenštán, Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
5 644,00 lt
Ten artykuł lubią: Aleksander Damian Chojnacki, Krzysztof St. M. Kwazi, Heweliusz Popow-Chojnacki, Zoara Schlesinger-Asketil, Marek von Thorn-Chojnacki, Wojciech Wiśnicki, Tomasz Ivo Hugo, Gotfryd Slavik de Ruth.
Komentarze
Marek von Thorn-Chojnacki
Ładne zabudowania,
Odpowiedz Permalink
Wojciech Wiśnicki
Korporacja Welberta wygląda ciekawie... :)
Odpowiedz Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
Centrum finansowe to też ciekawy projekt
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
A skąd taka długa przerwa między dwoma ostatnimi wydarzeniami? Nic się wówczas w Alei nie działo?
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Oczywiście działo się, ale postanowiłam uwzględnić najważniejsze wydarzenia. Jeśli Książę i Sarmaci chce abym w przyszłości uzupełniła kalendarium to z miłą chęcią to zrobię.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Z miłą chęcią poczytam, jak i ten artykuł. Mam nadzieję, że cykliczność Festiwalu wpisze się w kalendarz wydarzeń KT (tylko nie raz do roku ;) ).
Odpowiedz Permalink
Krzysztof St. M. Kwazi
Rad do roku to byłoby bardzo teutońskie.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
A mówią że na południu nic się nie dzieję :P
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.