Herold, Laurẽt Gedeon I, 08.08.2015 r. o 23:17
Regini Nostri 16/2015
Seria wydawnicza: Regni Nostri

27vowTDP.png


Szanowni Sarmaci,
Fare Ayron Baridajczycy,

Od jakiegoś czasu zaczynam podsumowywać prace „Herolda”. Cierpliwie czekając na decyzję władz Baridasu, dalej przekazuję do druku kolejny numer„Regini Nostri”.

Mam jednak przeczucie, że to już ostatni numer pod moim kierownictwem dlatego pozwolę sobie podziękować za pracę wszystkim pisarzom redakcji „Herolda”, bo bez Waszej pracy, słów krytyki i wsparcia nie miał bym motywacji do pracy, którą rozpocząłem w tej redakcji w dniu 14 września ubiegłego roku.

Ostatnio pisałem: „Minęły kolejne niezwykle owocne dwa tygodnie w Królestwie Baridasu” i muszę przyznać, że w ciągu kolejnych tygodni dużo się dzieje, dlatego zapraszam do lektury oraz zapoznania się z bieżącymi wydarzeniami z życia Królestwa Baridasu.

Niezmiernie szkoda mi, że nie ukazuje się już od dłuższego czasu wewnętrzny dwutygodnik „Herolda”, który wydawany był w cyklu „Kurier Kolejowy”. Mam nadzieję, że jeszcze dane mi będzie zobaczyć kolejne jego wydania.
(—) Laurencjusz wicehrabia Laurencjusz Ma Hi
von Vincis-Kazakov,

Pisarz Królestwa Baridasu – Redaktor Naczelny.
7FIqpnE2.png29.07.2015r.

- Sejm Księstwa Sarmacju jednomyślnie poprzez głosowanie ratyfikował umowę o uznaniu Unii Dreamlandu
i Scholandii oraz przekazaniu Awary Południowej.
Na podstawie tej umowy podpisanej przez Jego Książęcą Mość Tomasza Ivo Hugo Księcia Sarmacji i Króla Baridasu oraz Jego Królewską Mość Marcina Mikołaja Króla Dreamlandu i Ederlandu, który reprezentowany był przez Jego Królewską Wysokość Pavla Svobodę Premiera Rządu Królestwo Dreamlandu zrzeka się praw do terytorium Awary Południowej na rzecz Królestwa Baridasu.

F3Zjf16x.png
rys. Awara i jej obecne granice.

- Wicekról Baridasu Jaśnie Wielmożny Markus Pan Arped wydał Postanowienie Króla Baridasu w sprawie powołania Prezesa Baridajsko-Sclavińskiej Ligi Szachowej. Od tej chwili obowiązki Prezesa tej ligi pełnił będzie Sławetny Igor Baronet Żdanow. Życzymy sukcesów i dobrej strategii w planowaniu rozgrywek. Realizacja obowiązków Prezesa poprzedzona była wydanym przez władze Sclavinii Postanowieniem radcy stanu ds. sportu w sprawie powołania Prezesa Baridajsko-Sclavińskiej Ligi Szachowej, dzięki któremu pełnienie tych obowiązków możliwe będzie również na terenie Sclavinii.

30.07.2015r.

- Wicekról Baridasu Jaśnie Wielmożny Markus Pan Arped wydał Postanowienie Króla Baridasu w sprawie powołania Regenta i powierzył po raz drugi te obowiązki dla Wielmożnego Adriena Wicehrabiego Eryka Esjara Józefa da Firenzy.

02.08.2015r.

- Wicekról Baridasu Jaśnie Wielmożny Markus Pan Arped opublikował Obwieszczenie Króla Baridasu
w sprawie wyników wyboru Kasztelana Almery,
w ramach których Wierny Arsacjusz Obywatel Agnomen-Kolineusz jednomyślnie został nominowany do urzędu Kasztelana Almery. Powierzenie urzędu zostało potwierdzone w wydanym Postanowieniu Króla Baridasu ws. powołania Kasztelana Almery. Serdecznie gratuluję i życzę zadowolenia i sukcesów w pracy na tak ważnym dla Królestwa stanowisku.

03.08.2015r.

- Wicekról Baridasu Jaśnie Wielmożny Markus Pan Arped opublikował Postanowienie Króla Baridasu
w sprawie odwołania Wójta Slipyjowa,
i odwołał Wielmożnego Laurencjusza Wicehrabiego Ma Hi von Vincisa-Kazakovowa oraz w kolejnym Postanowieniu Króla Baridasu w sprawie powołania Wójta Slipyjowa powołał Wielmożnego Ivana Wicehrabiego von Lichtensteina po raz kolejny powierzając mu urząd Wójta Slipyjowa.

06.08.2015r.

- Wielmożna Irmina Wicehrabina de Vellior-Buddus opublikowała w „Heroldzie” artykuł pod tajemniczo brzmiącym tytułem Sarmaci rozkręcają imprezę.... O czym tym razem pisze nasza Naczelna plotkara sami przeczytajcie!

07.08.2015r.

- Mieszkaniec Baridasu Pan Kristian Arped publikuje na łamach „Herolda” polityczne przemyślenia
na lemat finansów Serce dodruku, W zasadzie wszystkie pojawiające się przemyślenia można już było wcześniej zauważyć na łamach prasy, forum lub kanałach IRC-a, to trzeba przyznać, iż autor w ciekawy sposób je opisuje.

herb_baridas.png
Sprawy bieżące Królestwa Baridasu

- Marszałek Dworu Królewskiego Wielmożny Laurencjusz Wicehrabia Ma Hi von Vincis-Kazakov przedstawia nową propozycję Baridajskiego Urzędu u Pracy i zaprasza do zgłaszania kandydatur.

wG9070C5.png

Na zakończenie wszystkich naszych czytelników cytatem mojego sarmackiego znajomego „zostaw tantiemkę, albo zgiń” zachęcam do dotowania instytucji Królestwa Baridasu.
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
6 270,00 lt
Ten artykuł lubią: Mikołaj Torped, Irmina de Ruth y Thorn, Arsacjusz Arped, Zoara Schlesinger-Asketil, Yupeng Beijin-Zhao, Herman Kolineusz, Markus Arped, Tomasz Ivo Hugo, Sucio Vips, Fryderyk von Hohenzollern, Julian Fer at Atera, Adrian Maksymilian Józef Alatriste.
Komentarze
Jack von Horn
30.07.2015r.
02.08.2015r.
03.08.2015r.

OOooo Porponuję przydomek dla ViceKróla "Pracowity"
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.