Mikro, Siergiusz Asketil, 02.08.2015 r. o 12:13
Punkt zwrotny? Królestwo Dreamlandu istnieje już 17 lat

62dwyr95.png

1 sierpnia 2015 roku Królestwo Dreamlandu obchodziło swoją 17 rocznicę istnienia. Głównym punktem uroczystości było przemówienie Jego Królewskiej Mości Marcina Mikołaja, który zaprezentował wersję beta nowego serwisu internetowego Królestwa. Prace nad nim trwały od dłuższego czasu, a przebiegały w porozumieniem z Rządem Królewskim.

Dreamland, choć może się poszczycić pięknym wiekiem, przeżywa w chwili obecnej poważny kryzys. 28 maja bieżącego roku został wprowadzony stan wyjątkowy. Powołano przede wszystkim parlament, składający się ze wszystkich obywateli. Frekwencji nie można jednak uznać za zadowalającą, ponieważ bywały momenty, kiedy w głosowaniach brała udział wyłącznie jedna osoba. Optymizmem nie napawa również najnowszy raport demograficzny Kuriera, który uplasował Dreamland na 13 pozycji z 5 prawdziwie aktywnymi obywatelami.
Przemówienie JKM Marcina Mikołaja
Wasza Książęca Mość, Wasza Królewska Wysokość, Wasze Ekscelencje, Mieszkańcy i Obywatele!

Królestwo Dreamlandu obchodzi dziś kolejne swoje urodziny - jeszcze krok i będziemy pełnoletni. Każdy z Nas w mniejszym lub większym stopniu przyczynia się do budowy Królestwa, jest to fakt niepodważalny. Dreamland nie byłby dziś tu gdzie jest gdyby nie zaangażowanie wielu osób, których choć czasem nie widać prężnie działają na rzecz społeczności.

W tym roku, po ostatnich dwóch miesiącach okresu zwanego "stanem wyjątkowym" prowadziliśmy wspólnie z Jego Królewską Wysokością Premierem Naszego Rządu owocne prace nad nowymi rozwiązaniami nie tylko technicznymi, ale przede wszystkim proceduralnymi dla Królestwa Dreamlandu. Owocem prac były wydane przez Naszego Premiera tomy Białej Księgi, która wpływa na budowę nowego systemu Królestwa wykonywanego wespół z Koroną. Czas, który możemy poświęcić jest mocno okrojony, jednakże wspólnie i w porozumieniu z niejednym mieszkańcem Królestwa budujemy, konsultujemy i tworzymy nowy obraz nie tylko szaty graficznej, ale i aplikacyjnej dla mieszkańców.

Przy okazji tego święta Korona chciałaby skierować serdeczne podziękowania w stronę Naszego Premiera. Jego pomoc teoretyczna, pomoc w zakresie przyjmowania rozwiązań, które mają zadowalać mieszkańców jest nie do ocenienia.

Zwykłe słowa dziękujemy nie są wystarczające, ale konieczne właśnie dziś. W dniu dzisiejszym do ostatniej minuty Korona Dreamlandzka przygotowywała I wersję beta serwisu Królestwa Dreamlandu. Dlaczego wersja I? Ponieważ to co chcemy zaprezentować mieszkańcom i obywatelom nie będzie ograniczać się do tych opcji, które dziś zaprezentujemy. Nieskromnie w imieniu Naszym i Naszego Premiera możemy powiedzieć, że zakres prac i rozwiązań przyjętych w Białej Księdze jest spory, jak na dotychczasowe realia Dreamlandzkie. Dlaczego to wszystko powstaje? Dlaczego trudzimy się w przygotowaniu czegoś nowego, lepszego? Ponieważ wspólnie z Naszym Premierem wierzymy w każdego obywatela Królestwa Dreamlandu, wierzymy w Nasze Królestwo.

Pierwsza Beta systemu ma do zaoferowania podstawę każdego portalu, a zatem spis obywateli i tylko obywateli. Powiadomienia wewnętrzne, które zastąpić mają korespondencję mailową. System prywatnych wiadomości, które zastąpią przesyłanie wiadomości za pomocą maila. Centralny Bank Dreamlandu zyskuje nowy kształt - w chwili obecnej dostępne są jedynie konta zmigrowane w ostatnich trzech tygodniach do nowego systemu. Jedną z nowości jest oparcie Królestwa o system rodów. Zgodnie z koncepcją Naszego Premiera każdy ma prawo założyć własny Ród - administracyjnie przewidziane jest wymuszenie aktywacji lub rejestracja bez ingerencji władz. Oczywiście istnieje możliwość dołączenia do rodu już istniejącego o ile głowa rodu (zarządca) przewidział taką możliwość. Powróciliśmy również do zaprezentowanej w ubiegłym roku formy "postowania" na stronie użytkownika. Dziś w zmienionej formie każdy może umieścić wpis i komentarz do wpisu na stronie użytkownika.

To główne funkcje wersji beta, oczywiście nie są to funkcje jedyne. By nie przeciągać już dłużej - na okres 3 dni strona beta zostanie upubliczniona. Każdy kto będzie chciał może się zalogować i pobawić nowymi opcjami. [...]

http://b1.dreamland.net.pl

Dreamlandczycy wierzą, że postęp prac nad serwisem będzie punktem zwrotnym. Zaprezentowana wersja przypadła im do gustu, ale oczekują na więcej. „Czytelne, nie napaćkane, proste i funkcjonalne” — stwierdził markiz Albon, pełniący w KD funkcję Marszałka Parlamentu. Daniel markiz von Witt, Marszałek Armii Królewskiej, uznał natomiast, że „[...] nowe serwisy nie stanowić będą tylko zmiany technicznej, ale także zmianę mentalną i wizerunkową. Styl i "make up" strony bardzo dużo mówi o danym państwie wirtualnym, i zaiste odstraszającym jest obecny nasz serwis. Niby Królestwo "Twoich marzeń i snów", a strona główna wygląda, jakby zapraszała do mrocznej Transylwanii, co potwierdza na dodatek czasem zerowy w skali całego dnia ruch na forum”. Inwencji pogratulował również Morfeusz Lucjusz Tyler, obecny na uroczystościach Wielki Książę Solardii: „Widzę wpływ modernizmu wirtualnego - to dobrze, należy się rozwijać. Wygrywa tylko ten, który trwa mimo upływu lat”.

Na uroczystościach nie zabrakło również Scholandczyków. Przypomnijmy, że 13 lipca podpisany został akt unii, który połączył Królestwa Dreamlandu i Scholandii. W ten uroczysty dzień JKM Marcin Mikołaj nadał Filipowi Radgarowi Scholandzkiemu tytuł monarszy króla-seniora. „Korona Dreamlandzka postanowiła nadać [...] tytuł króla seniora uznając, że w obliczy włączenia Królestwa Scholandii w strukturę Królestwa Dreamlandu godzi się, aby monarcha scholandzki był w sposób właściwy traktowany, mając przy tym odpowiednią precedencję” — argumentował swoją decyzję.

Rocznicę urozmaicił JKW król-senior Pavel Svoboda, który pokierował lokalnym radiem. Zaprosił również wszystkich zgromadzonych na dzień kolejny, 2 sierpnia o godzinie 20:00. Odbędzie się wtedy premiera sztuki radiowej „Solaarinen”.

Włącz się w dyskusję: czy uważasz, że Dreamland podniesie się z kryzysu?
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Roland Heach-Romański.
Serduszka
4 739,00 lt
Ten artykuł lubią: Hans von Zimmerman, Alfred, Gotfryd Slavik de Ruth, Ivan von Lichtenstein, Pavel Svoboda, Roland Heach-Romański, Zoara Schlesinger-Asketil, Jack von Horn, Rihanna Aureliuš-Sedrovski.
Komentarze
Hans von Zimmerman
Dreamland ma jeden problem - przerost formy nad treścią. Nie dostosowano państwa do zmieniających się warunków demograficznych. Wiele posad było niepozajmowanych bo nie było ludzi, a to wywoływało paraliż państwa.
Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Co by nie mówić, 17-lat to kawał czasu a jeszcze teraz w tak trudnych dla mikronacji czasach. Jest to niewątpliwie Imponujący okres czasu i wielki wkład pracy.
Permalink
Ivan von Lichtenstein
Niech Dreamland trwa jak najdłużej.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.