Rada Ministrów, Karolina Aleksandra, 23.07.2015 r. o 23:26
[SOBOS] Czy chciałbyś być Kanclerzem Księstwa Sarmacji?
Seria wydawnicza: Sondaże

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
70w6DBrg.png

Ostatni tydzień w SOBOSie minął pod znakiem sondy, która ankietowała chęć badanych do zostania Kanclerzem Księstwa Sarmacji. Pytanie dosyć nietypowe, więc i rezultaty ciekawe.

bywyXx6Y.png

W sondzie udział wzięło 37 osób, co stanowi lekko więcej niż tradycyjna średnia. Najwięcej głosów, bowiem 14 (37.84%) odnotowała opcja „nigdy nim nie byłem i nie chcę nim być”. 9 głosów (24.32%) oddano na opcję „nigdy nim nie byłem, ale z chęcią bym nim został”, 6 badanych (16.22%) stwierdziło, że „było nim przynajmniej raz i nie chce nim być ponownie”, zaś tylko jedna osoba (2.7%) przyznała się do tego, że „była nim przynajmniej raz i z chęcią zostałaby nim ponownie”. Siedem osób (18.92%) wybrało opcję „sam nie wiem”.

Cóż, biorąc pod uwagę, jak wiele było ostatnio kandydatów na Kanclerza, wyniki tej sondy są zarówno niezaskakujące, jak i zaskakujące. Mało zaskoczenia budzi fakt, że najwięcej głosujących stwierdził, że mimo tego, że nigdy nie miało okazji sprawdzić się na funkcji Kanclerza, nie chcą tego próbować. Z drugiej strony, aż dziewięć osób, które również nie miały szansy piastować tego stanowiska, stwierdziło, że by chciało spróbować.

To drugie jest zaskakujące też dlatego, że tych dziewięciu osób w Sejmie nie było widać. Być może są to osoby nowe, jeszcze mało doświadczone, albo z mniejszym stażem. To w sumie w takim razie dobrze o nich świadczy — chcą się wprawić, zapoznać się z polityką, a dopiero potem sięgać po jedno z najwyższych stanowisk w państwie.

Ciekawe jednak jest także porównanie opcji wybieranych przez osoby, które już były Kanclerzami. Tylko jedna osoba wyraziła ponowną chęć stanięcia za sterami statku Księstwo Sarmacji. Sześciu badanych stwierdziło, że byli i podziękują na przyszłość.

Jednakże, aż siedem osób po prostu nie wie, jak się odnieść do tego pytania. To zrozumiałe — w końcu jednak każdy z nas ma jakieś pomysły, które by wprowadził, reformy, jednak z drugiej strony, nie wiadomo, czy spełnimy wymagania wyborców, czy damy radę. Pozostaje więc to uczucie — no nie wiem, może w sumie tak, ale nie wiem, czy dam radę…

Matematycznie podsumowując, 54.06% badanych nie chce być Kanclerzem Księstwa Sarmacji. Bicie na alarm w tym momencie jednak wydaje się być już zwykłym biciem dzwonu, który codziennie rozbrzmiewa o południu w centrum Książęcego Miasta Grodziska.

* * *

Z ogłoszeń parafialnych — złożyłam dymisję ze stanowiska Naczelnika Sarmackiego Ośrodka Badania Opinii Społecznej jeszcze na ręce Kanclerza Ahabejża i ponowiłam ją na ręce Jego Książęcej Mości. Skutkiem tego obecnie trwa nabór na nowego dyrektora tej instytucji. Jeśli ktoś lubuje się w statystykach, cyferkach, porównaniach i raportach — to jest bardzo dobre stanowisko.

Dopóki nie pojawi się kandydat na to stanowisko, będę starała się wrzucać sondy i raporty na bieżąco. Mam nadzieję, że spisałam się na tym stanowisku w miarę dobrze.
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Henryk Leszczyński, Helwetyk Romański.
Serduszka
6 413,00 lt
Ten artykuł lubią: Marek von Thorn-Chojnacki, Andrzej Fryderyk, Irmina de Ruth y Thorn, Laurẽt Gedeon I, Tomasz Mancini, Henryk Leszczyński, Helwetyk Romański, Zoara Schlesinger-Asketil, Arkadiusz Maksymilian, Adunaphel Kovall, Siergiusz Asketil.
Komentarze
Tomasz Mancini
Rzetelny raport i dość ciekawy z perspektywy ostatnich wydarzeń. Kandydaci są, ale się najwidoczniej boją. Może więc rząd JKM powinien zająć sie uwolnieniem urzędu kanclerskiego od zbędnych obowiązków, tak by potencjalni kanclerze przestali się bać ;)
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
2,7% <3
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Tomaszowi Manciniemu: To, że ktoś chce być Kanclerzem jeszcze nie oznacza, że zostać nim powinien…
Odpowiedz Permalink
Tomasz Mancini
Tyż prawda, Wasza Wysokość :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.