Relacja KBG z 13 rocznicy powstania Królestwa Baridasu

Relacja Gwardzisty z przebiegu uroczystości 13 rocznicy powstania Królestwa Baridasu.

W dniu 05 lipca 2015r. przy dobiegających z głośników dźwiękach „Radia Sarmacja” od około godziny 18.30 na uroczystości zaczynają pojawiać się pierwsi mieszkańcy oraz zaproszeni goście.

Tuż przed dziewiętnastą na chwilę pojawia się Wicekról Baridasu Jaśnie Wielmożny Markus Pan Arped, by sprawdzić czy wszystko jest gotowe odo rozpoczęcia uroczystości.

O godzinie 18.56 przybywa wyznaczony z szeregów Królewskiej Gwardii Baridasu Dowódca Uroczystości, którym został wyznaczony Gwardzista Poważany Pan Herman kaw. Kolineusz, a narratorem został Wierny Arsacjusz Obywateli Agnomon.

NARRATOR: Fare Aryon, z okazji 13 rocznicy powstania Królestwa Baridasu rozpoczynamy obchody święta. Za chwilę zostanie wprowadzona kompania honorowa złożona Gwardzistów Królewskiej Gwardii Baridasu. Przebiegiem uroczystości z udziałem KGB dowodził będzie… Gwardzista Herman Kolineusz.

D-CA: Pododdziały Gwardii na moja komendę – „BACZNOŚĆ”, „Na prawo – PATRZ”. Kompania honorowa – „MASZEROWAĆ”.

NARRATOR: Za chwilę do pododdziałów dołączy wystawiona przez kozacką sotnię… (kompania honorowa złożona z zasłużonych piastunów).

NARRATOR: kompania wraz z orkiestrą oraz pocztem sztandarowym i flagowym mija trybunę honorową i zajmuje swoje miejsce na prawym skrzydle pododdziałów KGB.

D-CA: Pododdziały –„BACZNOŚĆ”, „SPOCZNIJ” (rozgląda się w poszukiwaniu pojazdu Głowy Państwa).

NARRATOR: Mam informację, że do miejsca uroczystości traktem królewskim przed pałac królewski zbliża się limuzyna SMW (Scholandische Motoren Werke ) w asyście ochrony z KGB z samochodu na czerwony dywan wysiada Król Baridasu Tomasz Ivo Hugo wraz z Wicekrólem Markusem Arped i Komendantem KGB Laurencjuszem Ma Hi von Vincis-Kazakov.

D-CA: sprawdza czy pododdziały równo stoją w szyku.

NARRATOR: fanfarzysta gra sygnał „UWAGA” http://fas.org/man/dod-101/sys/land/docs/17first.mp3

D-CA: ( oddając honor Królowi)„Wasza Królewska Mość dowódca uroczystości Gwardzista KGB Herman Kolineusz, melduje pododdziały KGB z okazji 13 rocznicy powstania Królestwa Baridasu”.

Król Baridasu Tomasz Ivo Hugo: salutuje.

NARRATOR: po przyjęciu meldunku Król z Wicekrólem przechodzą przed frontem szyku KGB, a krok za nimi maszeruje Komendant KGB w asyście dowódcy uroczystości.
YUZ73L8H.png

W tym czasie Baron Krzysztof Hans van der Ice wymachuje trzymanymi flagami Sarmacji i Trizondalu, a Hetman Książęcych Sił Zbrojnych Generał Dywizji Jaśnie Wielmożny Jack Pan von Horn salutuje.

NARRATOR: sztandarowy pochylając sztandar KGB salutuje mijającym dostojnikom. Król Baridasu staje przed mikrofonem i wita się z pododdziałami.

„Salut, Wasza Królewska Mość” słychać gromki okrzyk gwardzistów.

Król Baridasu Tomasz Ivo Hugo: „Salut!” i daje znak dowódcy uroczystości by kontynuował i zaprasza gości na trybunę honorową.

D-CA: Pododdziały „BACZNOŚĆ”, „Na prawo – PATRZ”. Poczet flagowy „BACZNOŚĆ”, do podniesienia flagi państwowej „MARSZ”.

NARRATOR:poczet maszeruje w stronę masztu flagowego, przy dźwiękach werbla http://static1.grsites.com/archive/sounds/musical/musical078.mp3 a następnie przy dźwiękach fanfary http://fas.org/man/dod-101/sys/land/docs/08adjcal.mp3 wciąga flagę Królestwa Baridasu na maszt.

NARRATOR: Gwardziści i zaproszeni żołnierze z KSZ salutują.

D-CA: Pododdziały „BACZNOŚĆ”, „SPOCZNIJ”.

NARRATOR: po zapowiedzi Wicekróla Baridasu, za chwilę zabierze głos Król Baridasu.

Wicekról Baridasu Jaśnie Wielmożny Markus Pan Arped: Myślę, że Królewskiej Gwardii Baridasu należą się gromkie brawa i podziękowania za to, że narażają swoje zdrowie i życie, byśmy żyli w kraju wolnym od przestępstw, niegodziwości, a przede wszystkim — od scholandzkiej okupacji.

Nie sposób bowiem nie wspomnieć o zaangażowaniu gwardzistów w akcję odzyskania Awary Południowej, ramię w ramię z Książęcymi Siłami Zbrojnymi.

W tym czasie słychać gromkie brawa i vivaty!

Wicekról Baridasu Jaśnie Wielmożny Markus Pan Arped: Na dniach, jak myślę, wypłacimy wraz z Czcigodnym Panem Podskarbim stosowne nagrody dla gwardzistów.

Wicekról Baridasu Jaśnie Wielmożny Markus Pan Arped: Zanim oddam głos Jego Królewskiej Mości, który wygłosi orędzie do Baridajczyków i zgromadzonych gości... powstańmy.

Wicekról Baridasu Jaśnie Wielmożny Markus Pan Arped: Do hymnu!

Rozbrzmiewa hymn z głośnika w wersji ogólnosarmackiej, a Baridajczycy śpiewają w ojczystym języku dla sławy Króla.
Za sławę króla i narodu Od wieków zwyciężali, Nasi ojcowie i bracia Gdy zabrzmi królewski róg Z szablą w dłoni ruszymy Wykrwawiać wroga zastępy. Tam gdzie Andura błękitna Owija swoim szalem Wzniosłe, dumne nawskie góry Tam me serce i myśli Po ostatni oddech mój, Aż po kres moich dni. Dziś w bój idziemy ostatni Idziemy ramie w ramie, W nas płynie krew elijska, W nas dziedzictwo królów, Bądź dumny Baridajczyku! Bądź dumny orle biały! Sława królowi!
Nor faré Arya sáh natia Fro ãgas vélesu Mesi vadres sáh brores. Vis luss aryoar tox Mes et xavr us éria Idaraot avia velts. Fá vi Andura blear Rolu hese siar Qushyalfar, drasar navsiar mõtes Fá asa hyelfa sáh sthis Nage siasta asa siv Quax nage fine asa dagas Mes usdage us lutti siasta cer Mes cer épar us épar Us mesr svom dara eliar Us mesr heradiate aryas Ne est drasar Baridase! Ne est árno rasa! Fare Aryon!

Wicekról Baridasu Jaśnie Wielmożny Markus Pan Arped: Oddaję głos Jego Królewskiej Mości - Fare Aryon!

Król Baridasu Tomasz Ivo Hugo: Drodzy Baridajczycy! Drodzy Goście!

Trzynasty rok istnienia, to wcale nie pech. Czego, według mnie, Baridas i Baridajczycy są najlepszym dowodem. Szczęście Was spotkało i Królestwo Baridasu ostatnio niesamowicie się rozwijało. Jedno z najważniejszych i największych wydarzeń ostatnich czasów, bez urazy dla innych, jest Waszym udziałem.

To oczywiście odzyskanie przez Baridas Awary Południowej.

Ale nie zapominajmy o tym, że nie da się choćby jednego piksela na mapie rozwijać bez ludzi.

To Wy, Baridajczycy, jesteście solą tej ziemi i dzięki Wam Królestwo Baridasu nie jest zbieraniną pikseli. Codziennie macie siły, ochotę i wenę, żeby tchnąć w te baridajskie piksele życie. A w ostatnim roku szczególnie rozwijaliście i rozwinęliście Królestwo.

Miło się patrzy, jak liczba inicjatyw, artykułów i postów... a także biurokracji :) rośnie w Baridasie.

Dziękuję Wam za to.

Także napływ nowych mieszkańców i obywateli nie ominął również Królestwa i mam wrażenie, że niemało tych nowych przybyło.

Na dodatek niemal każdy, kto przybywa do Baridasu, zostaje w nim i pracuję na jego rzecz.

Królestwo zawsze było ostoją monarchizmu i mam nadzieję, że zostanie tak… jeszcze przez co najmniej kolejnych trzynaście lat :)

Nie zapominajmy jednak, że jesteśmy częścią unii. Szanujmy się wszyscy nawzajem, zanim zaczniemy wymagać szacunku wobec siebie.

Mam nadzieję, że drogi Królestwa Baridasu i Księstwa Sarmacji nigdy się nie rozejdą. Ku chwale i szczęściu obu Mikronacji.

Dziękuję Wam za tak liczne przybycie. Dziękuję Wam za to, że jesteście Baridajczykami. Dziękuję za Waszą pracę i wkład w rozwój Baridasu.

Fare Aryossen! Fare Baridasn! Fare Baridasens!

Słychać pozdrowienia ze strony zgromadzonych.

Wicekról Baridasu Jaśnie Wielmożny Markus Pan Arped: Fare Aryon! Szanowni, powoli nadchodzi czas konkursów, w których można wygrać masę libercików. Zaraz po nich - przemówienia gości.
……………………………………………………………………..………………….
Przemówienia, konkursy i część artystyczna, którą pozwolę sobie pominąć. ……………………………………………………………………..………………….

My, Tomasz Ivo Hugo, król Baridasu, książę Sarmacji, pan w Grodzisku i Sclavinii, suweren Armerii, Athos, Baraniego Pola, Gellonii, Mirii, Morvanu, Nowicji, Sangii, Teutonii, Tropicany, Trzyczaszkowa, Wagarii oraz Złotego Wybrzeża, z okazji 13. rocznicy powstania Królestwa Baridasu za aktywność oraz całą działalność w Kraju Korony, w ramach podziękowania i chcąc wynagrodzić każdy trud włożony w to, aby nasz Baridas wciąż żył i się rozwijał nadajemy (tu następuje nadanie wsi lennych oraz związanych z nim tytułów dla mieszkańców Baridasu o czym niedługo przeczytacie w stosownym akcie prawnym).

NARRATOR: za chwilę odbędzie się defilada pododdziałów gwardii.

D-CA: Pododdziały „BACZNOŚĆ”, w kolumny marszowe, kierunek w prawo „MASZEROWAĆ”. Pododdziały „SPOCZNIJ”.

NARRATOR: dowódcy pododdziałów występują przed front kolumn i maszerują do defilady, która kończy część gwardyjską uroczystości.
...........................................

PS: Relację sporządzono ku chwale Baridasu i dla potomnych, by ocalić od zapomnienia.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 549,00 lt
Ten artykuł lubią: Laurẽt Gedeon I, Markus Arped, Zoara Schlesinger-Asketil, Jack von Horn, Tomasz Ivo Hugo, Karolina Aleksandra, Sucio Vips.
Komentarze
Jack von Horn
Hetman Książęcych Sił Zbrojnych Generał Dywizji Jaśnie Wielmożny Jack Pan von Horn
Z tom tytulaturom to żeście przesadzili :-)
Odpowiedz Permalink
Jack von Horn
PS. Szczególnie z moim drugim imieniem :-)
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Salut Generale!

JWP = Jaśnie Wielmożny Pan (chyba się nie mylę: http://www.sarmacja.org/podstrona/pokaz/295)

:)
Odpowiedz Permalink
Jack von Horn
Mię się podoba ale Jack Pan to mi z chińskiego trąci.
Żeby nie było, nie czepiam się tylko w celach humorystycznych napisałem.
Odpowiedz Permalink
Jack von Horn
PS. Żeby Wicekról Baridasu Jaśnie Wielmożny Markus Pan Arped było krótsze to jest Skhandal na miarę naszych możliwości :-)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Faktycznie kompleksowy ten artykuł.
Ale z tym pełnym nazwiskiem Hetmana to już na grubo :P
Permalink
Julian Fer at Atera
No cóż, Król to zawsze Król i zawsze jest cool (i to bardziej w nieistniejącym francuskim niż angielskim) :)
Odpowiedz Permalink
Sucio Vips
Oj pięknie było. Pierwsza defilada GROMOWŁADNYCH
Permalink