Gazeta Teutońska, Martes von Padors, 08.07.2015 r. o 09:40
Czemu Gołebica jest symbolem pilotów TLGK czyli...

........z opowieści Wachmistrza Wąsika

depositphotos_8032975-Cartoon-soldier-isolated-on-white.jpg


Atena nie żyje. Ten gołąbek; który zaskarbił sobie miłość wszystkich patriotycznych Teutończyków; po raz ostatni rozłożył skrzydła i odleciał spokojnie do gołębiego raju. Gwiazda Ateny rozbłysła podczas wojny 1800 roku; kiedy to ptak trafił do brygady majora Wojasa. W lesie na obrzeżach Królestwa Teutonii gdzie toczyły się krwawe walki; brygada została otoczona przez wroga- głodująca; wyczerpana; mająca wielu zabitych i rannych. Do tego na ocalałych Gwardzistów zaczęły spadać własne pociski wystrzeliwane omyłkowo. Jedynym sposobem przerwania tej rzezi było wysłanie meldunku za pośrednictwem gołębia pocztowego.


5730dd1e02f1739c1c2c215de7ed0ed2_34571.jpg


Major Wojas napisał; "Nasze własne siły nas ostrzeliwują; na Boga powstrzymajcie ich". Wyjął gołębia z koszyka; ale wystraszony gołąb wyrwał się i poleciał do bazy bez meldunku. Pozostał jeszcze jeden ptak; biało upierzona Atena. Wojas przyczepił mu tulejkę do łapki i posłał w powietrze. Ale gołąb przysiadł na najbliższej gałęzi i jął czyścić sobie piórka. Gwardziści ciskali w niego kamykami i patykami ale ptak nie chciał wystartować. Wreszcie sam major wspiął się na drzewo i strząsną go z gałęzi. Wreszcie ptak wystartował. Wróg zauważył natychmiast; że ptak niesie meldunek i otworzył ogień. Kula odstrzeliła gołębiowi część nóżki; przebiła pierś i wyłupiła oko. Trafiony posłaniec zaczął tracić wysokość; ale w cudowny sposób odzyskał siły i poleciał dalej. Doręczył meldunek do bazy i ocalił Całą Brygadę.

8497253-dove-silhouette-with-olive-branch.jpg

"Bez tego ptaka zostalibyśmy starci w pył; to pewne"- stwierdził major. "Trzystu czterdziestu ośmiu moich ludzi; którzy przeżyli; zawdzięcza życie odwadze Ateny". Bohaterski posłaniec został opatrzony i jeszcze długo służył w Teutońskiej Gwardii; a jej Siły Powietrzne obrały na jego cześć symbol Gołębicy.
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
2 766,00 lt
Ten artykuł lubią: Laurẽt Gedeon I, Krzysztof St. M. Kwazi, Vladimir ik Lihtenštán, Adi Alatristé, Zoara Schlesinger-Asketil, Marek von Thorn-Chojnacki, Gotfryd Slavik de Ruth.
Komentarze
Marek von Thorn-Chojnacki
Dobrze napisane,
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Takie proste ale typowo ludzkie historie, prosto z okopów potrafią przyciągnąć uwagę :)
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.