Rada Ministrów, Sereus von Ahabejż, 03.07.2015 r. o 21:11
#JazdaBezTrzymanki
Seria wydawnicza: Komunikaty Rządowe

Szanowni Obywatele Sarmacji!

C
hciałbym Wam podziękować za zaufanie, w imieniu swoim i całego rządu. Jest dla mnie bardzo ważną rzeczą by Księstwo było polem niekończącej się aktywności, dlatego zachęcam do polemiki. Zarówno ze mną i rządem jak i w między sobą.

R
ząd postawił przed sobą ambitne cele, niektóre wykraczające poza standardowe trzy miesiące pracy. Ważne jest w takim wypadku, by dobrać sobie odpowiednich ludzi do pracy, w związku z tym rząd przeszedł niewielkie zmiany w składzie.

M
inisterstwo ds. Samorządów Terytorialnych obejmie Jaśnie Oświecony Krzysztof St. M. Diuk Kwazi, zostanie przy tym podkanclerzym. Myślę, że jest on właściwą osobą na właściwym miejscu. Jako minister skupi się na programie prezydencji prowincji i zajmie się ich aktywizacją kulturalną. Wspólnie ustalimy jak najskuteczniej dofinansować samorządy.

W
raz z nowym Ministrem Samorządu Terytorialnego obejmiemy też pieczę nad innymi kulturalnymi przedsięwzięciami w zastępstwie Yennefer von Witcher, która wykazała się dogłębną troską o swoje obowiązki w Teutonii. Liczę jednakże, że w ramach swojego obecnego stanowiska chętnie będzie współpracować w szczególności w ramach programu prezydencji.

J
est wiele działań które musi wykonać rząd, a które wymagają dokładności i skrupulatności. Była to główna myśl która przyświecała mi przy powołaniu Beznadzieja wicehrabiego AFiastego na stanowisko MSW. To on będzie odpowiadał by przelewy przychodziły na czas. To także on zajmie sie zakładaniem instytucji i waszymi wnioskami.

W
aszymi sprawami i uporządkowaniem sprawy rodów zajmie się drugi z podkanclerzy Daniel kawaler Kraka De Shall Vie. Jego obowiązki będą w szczególności dotyczyć spraw osobistych. Na to wskazuje nazwa jego urzędu: Minister Spraw Obywatelskich, a więc zmiana danych osobowych, małżeństwa i inne.

***
W
róćmy do ambitnych celów, określiliśmy cztery główne kierunki, które różnie formułowane, w zasadzie ciągle się przewijają w naszym świecie. To one staną się podstwą obecnej kadencji i mam nadzieję, że zapiszą się w pamięci Sarmatów.

  • Rozpocząłem już konsultacje w sprawie budżetu i niedługo odpowiem na wasze wątpliwości, pytania i przedstawię konkretne zapisy jakie przyjmiemy. Obecnie zdradzę, że szykuję kilka rewolucji, które zmienią nasze podejście liberta skłaniając go do dynamiczniejszego obiegu.
  • Rozpocząłem również zapoznawanie się z IES i SOBOSem. W ramach naszych możliwości postaram się by IES publikowało przynajmniej jeden artykuł tygodniowo, w tym cykle dla młodych mieszkańców. Ta nowa twarz Instytutu pomoże na wdrożyć nowe postacie do naszej sceny i da możliwość nawiązywania kontaktów Mistrz-Uczeń pomiędzy Sarmatami.
  • SOBOS zaś otrzyma zaś nową misję - chcę by stał się dla Kanclerza źródłem wiedzy o tym jak Sarmaci oceniają pracę urzędników centralnych. Dzięki temu, stanie sie on delikatnym narzędziem, w ramach którego będzie duży wpływ na władze centralne nawet po wyborach.
  • Będziemy chcieli ustanowić nową dziedzinę aktywności. Prezydencję Prowincji, gdzie każdy z regionów będzie mógł się zaprezentować i organizować ogólnosarmackie imprezy. W krótkim czasie MST przedstawi Wam projekt i nakreśli ramy w jakich będzie się to odbywać.
  • Będziemy dążyć do zmian w prawie, w ramach których uprościmy procedury, wprowadzimy "zasadę sprawiedliwości". Będziemy aktywnie reagować na uwagi w sprawie istniejących przepisów i ich nowelizacji.
  • Prócz tego przyjrzymy się poważnie ordynacji wyborczej, która wydaje się być pełna potencjalnej aktywności. Obudzimy konsultacje dotyczące nowych mieszkańców, aktywnie zaangażujemy się w politykę międzynarodową - już teraz ściśle współpracujemy z Jego Książęcą Mością i Ministrem Spraw Zagranicnych.

***

C
hciałbym na koniec wyrazić nadzieję na to że otrzymam od Was sporo odpowiedzi każdą drogą. Będę Was szturchał patykiem i słowem. Zostaliście ostrzeżeni.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 232,00 lt
Ten artykuł lubią: Aleksander Damian Chojnacki, Zoara Schlesinger-Asketil, Karolina Aleksandra, Henryk Leszczyński, Jack von Horn, Tomasz Mancini, Siergiusz Asketil, Vladimir ik Lihtenštán, Andrzej Fryderyk.
Komentarze
Antoni Rudnicki
Panie Kanclerzu,

Trochę za dużo ogólników, za mało konkretów i wyjaśnień. Przemowa przypomina bardziej pikietę przedwyborczą, gdzie faktycznie lepiej podawać hasła, by za bardzo nie dzielić elektoratu, zaś po wyborach oczekiwałbym szczegółowego przedstawienia planu działania. Tak czy inaczej, życzę powodzenia.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.