Radio Sarmacja, Siergiusz Asketil, 01.07.2015 r. o 21:27
Wieczorna Dawka Werku #1 — Ahabejż & Chojnacki-Ferski

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Ks8eJchI.png

Czołem Sarmaci!

Parę dni temu Radio Sarmacja zapowiedziało nową inicjatywę — Wieczorną Dawką Werku, czyli luźny program o... wszystkim. Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało nam się w krótkim czasie zorganizować pierwsze nagranie, a jego efektem jest ponad 45-minutowy potworek.

Moimi pierwszymi gośćmi byli: Serieus Ahabejż (Kanclerz Korony Księstwa Sarmacji) oraz Ignacy Chojnacki-Ferski (Sekretarz Stanu na Dworze JKM). Poruszyli oni przede wszystkim temat międzynarodowych organizacji, kloningu oraz możliwej wymiany walutowej. Abyście wiedzieli, czego mniej więcej się spodziewać — krótki wstępniak:


Chciałbym w tym miejscu przeprosić za mój nieprofesjonalizm, jednak pierwszemu nagraniu towarzyszyło sporo emocji, które na pewno da się dostrzec przy moich wypowiedziach. Nikt z nas nie był przygotowany, zatem nagranie jest całkowitym eksperymentem — forma będzie w przyszłości udoskonalana. Pragnę również podziękować Młynkowi Kawowemu za profesjonalny wstęp do audycji — niech Werk Cię nie opuszcza!


Rejestr zmian

Serduszka
17 278,00 lt
Ten artykuł lubią: Zoara Schlesinger-Asketil, Irmina de Ruth y Thorn, Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni, Arsacjusz Arped, Karolina Aleksandra, Vladimir ik Lihtenštán, Sereus von Ahabejż, Heweliusz Popow-Chojnacki, Aleksander Damian Chojnacki, Orjon Surma, Krzysztof Czuguł-Chan, Markus Arped, Młynek Kawowy, Wincenty Wałachowski, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Ignacy Urban de Ruth, Henryk Leszczyński, Tomasz Mancini, Daniel January von Tauer-Krak, Adi Alatristé.
Komentarze
Irmina de Ruth y Thorn
A czy redaktorów tez zatrudniacie?
Odpowiedz Permalink
Irmina de Ruth y Thorn
Już przypadła:D
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
Mnie by się nie chciało tego robić, gratuluję :*
Odpowiedz Permalink
Kristian Arped
Werk się czyta przez "w", nie przez "ł". :) Tak tylko gwoli przypomnienia. A co do samej audycji – miodzio.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
To ja już wiem kim, a raczej CZYM jest Siergiusz, a raczej S.I.E.R.G.I.U.S.Z.

Syntezator Internetowy Emitujący Rozważny Głos Inteligentnego Uczestnika Studiów Zaocznych
Odpowiedz Permalink
Młynek Kawowy
Kto tak napierdziela w klawisze w 10. minucie audycji? :D
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Glos mi jezdzi po calej dkali wysokosci tam, oszczegam xd Mam adzieje ze keidy bd lepiej.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Mancini
W jakim to jest formacie? Bo mi wyskakuje, że nieobsługiwany typ dźwięku...
Odpowiedz Permalink
Siergiusz Asketil
@Tomasz Mancini,

.wav
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Nie no, przeróbcie to na mp3, bo 500MB to trochu przesada na serwerze. Zarówno transferowo, jak i objętościowo. Nie mamy nieograniczonych zasobów.
Odpowiedz Permalink
Markus Arped
Zanim przesłucham do końca, a zapowiada się naprawdę świetnie, tym bardziej, że miałem już relację z pierwszej ręki, to przyczepię się do jednego szczegółu.
Cytuję:
Moimi pierwszymi gośćmi byli: Serieus Ahabejż (Kanclerz Korony Księstwa Sarmacji)…

Królestwo Baridasu nie ma Kanclerza. :-D
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
ojej, przesluchalem. koniecznie musze znalezc ten jabel do innego mikro
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
można toto ściągnąć?
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
już mam^^
Odpowiedz Permalink
Siergiusz Asketil
@Markus:

Ale to w rozumieniu rzeczypospolitej sarmackiej. Korona Księstwa Sarmacji a Kraj Korony to jednak, w moim rozumowaniu, pewna różnica. ;-)
Odpowiedz Permalink
Markus Arped
W rozumieniu rzeczpospolitej sarmackiej używa się terminu „Księstwo i Korona Księstwa Sarmacji”, gdzie „Księstwo” jest oczywiście Sarmacją, a „Korona Księstwa Sarmacji” — krajami Korony, czyli obecnie wyłącznie Baridasem.

Zresztą, rzeczpospolita sarmacka może mieć — i ma — wspólnego monarchę, a nie wspólnego Kanclerza. Poważany Pan Serieus kaw. Ahabejż jest zatem Kanclerzem Księstwa Sarmacji, nie zaś Kanclerzem rzeczpospolitej sarmackiej.
Odpowiedz Permalink
Młynek Kawowy
@Markus. Zapędziłeś się. Baridas nie jest niepodległy. Władza sarmackiego kanclerza rozciąga się na całą rzeczpospolitą i w tym sensie kanclerz Księstwa jest kanclerzem rzeczpospolitej.
Odpowiedz Permalink
Młynek Kawowy
(Bo to nie jest tak, że łączy nas tylko monarcha. Unia Baridasu i Sarmacji jest realna, a nie personalna).
Odpowiedz Permalink
Markus Arped
Unia baridajsko-sarmacka nie jest ani wyłącznie personalna, ani nie jest też realna, bo nie powstał z niej jeden podmiot prawa międzynarodowego. Królestwo Baridasu jest de iure osobnym państwem, chociaż mamy wspólne z Księstwem Sarmacji instytucje, takie jak chociażby: sądownictwo, walutę czy nawet — jeśli o informatycznych elementach mowa — serwer i forum.

I nie, Kanclerz Księstwa Sarmacji nie ma absolutnie żadnej władzy w Królestwie, gdzie wszelka władza pochodzi od Króla. Nie ma tym bardziej, że obecny kierunek polityki zagranicznej Księstwa i Korony Księstwa Sarmacji zależy przede wszystkim od Jego Królewskiej Mości Tomasza Ivona Hugona, nie zaś od Rady Ministrów.
Odpowiedz Permalink
Młynek Kawowy
Błądzicie, wicekrólu. Bardzo błądzicie. "Baridas przekazuje kompetencje władz państwowych organom władzy państwowej Księstwa Sarmacji" - to fragment traktatu o unii. Do kompetencji Rady Ministrów (a więc: kanclerza) należą wszystkie sprawy niezastrzeżone dla pozostałych instytucji państwa - to z kolei konstytucja KS. It's as simple as that.
Odpowiedz Permalink
Młynek Kawowy
(Chyba, że rozmawiamy o tym, na co w istocie rzeczy kanclerz może sobie pozwolić. Ale w takim układzie odpowiedź jest prosta: w sprawach związanych Baridasem może pozwolić sobie na tyle samo, na ile może sobie pozwolić w sprawach związanych z prowincjami).
Odpowiedz Permalink
Sucio Vips
Jestem BARDZO ciekaw kiedy będzie następna część
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.