Czy Ivanizm to religia wszechczasów? A może mroczna i niezniszczalna?

Hej hej fani Plotkary,

Nie wiem jak Wy, ale my jesteśmy przerażeni tym co się ostatnio dzieje w naszym Księstwie. Ludzie powiadają, że po ulicach chodzą ostatnio jakieś typy poubierani na czarno. Kaptury od ich peleryn założone są w taki sposób, że nie widać ich twarzy. Sieja postrach. Gdziekolwiek się pojawią czuć chłód i gniew ich proroka Ivana. Kto się nie nawróci zostanie zgładzony. Nawet my się ich wystraszyliśmy. Kiedy podsłuchiwaliśmy rozmowę bodajże jednego z ich kapłanów niejakiego Vladimira, trzęśliśmy się nieziemsko. Nie mogliśmy nawet utrzymać w pionie kamery ani mikrofonu. Jednakże aby uzyskać pełne dane, nasza redaktor zgłosiła się na ochotniczkę. Oto co mamy:

Ponoć gdzieś na polanie podczas osłony nocy, nasza ukochana redaktor naczelna próbowała dostać się do owego jakby tu powiedzieć kręgu wyznawców. Jedynie co musiała zrobić to wyznać w sercu, że że odrzucasz Onana i przyjmujesz naukę Ivanową (Onan to kapłan, który ponoć miał zgładzić Ivana). Była jakby pod hipnozą. Nikomu nie udało się zmusić Irminę do zmiany decyzji, chociaż ludzie wołali aby się nawróciła. Nagle za krzaków dało się słyszeć głos jednej z obywatelek, przyjaciółki Irminy. Udało jej się dostać pomiędzy sługi Ivana i zawołać Irmina obudź się. Po grzeszmy razem. Nawet nie waż mi się wchodzić pomiędzy nich. Redaktor naczelna czuła jakby ktoś ją walnął po głowie i zakrzyknęła Zoara ratuj mnie!!!.
Została uratowana, ale czy na pewno?

Ponoć jeden kapłan pogroził Irminie, że nigdy nie uda się jej odejść, a sługi Ivana ją znajdą. Nawet zacytował jej jeden z fragmentów z Evangelium Baridorum. Oto on: A przyjdzie jeszcze dzień chwały świętego Ivana i jego świątobliwych uczniów, (2) którzy mimo prześladowań wyczekują swego Mistrza z wytęsknieniem. Pytanie nasze jest takie. Czy religia owa opanuje Sarmację? Czy to będzie największa religia jaka mogła istnieć? Do czego posuną się kapłani?

Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć. Będziemy śledzić tą sprawę lecz już z ukrycia.
Wasza obudzona i uratowana, redaktor naczelna
mn7Jkx3R.png
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Zoara Schlesinger-Asketil.
Serduszka
3 164,00 lt
Ten artykuł lubią: Zoara Schlesinger-Asketil, Vladimir ik Lihtenštán, Marek von Thorn-Chojnacki, Krzysztof St. M. Kwazi, Jack von Horn, Yennefer von Witcher.
Komentarze
Zoara Schlesinger-Asketil
Strzeżmy się ich i grzeszmy ile się da! :D
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
Kłamstwa! Wszystko to kłamstwa! Onan jest demonem, adwersarzem naszego Pana i Mistrza św. Ivana. I to nie my siejemy postrach, tylko Prefektura i sądy reżymu, które skazały wybitnego Misjonarza, Sarmatę, Bialeńczyka... na karę więzienia.
Odpowiedz Permalink
Adi Alatristé
Baridajczyka!
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Spotkałem kiedyś Onana na objazdowej wycieczce po starych cmentarzach organizowanej dla zmarłych z Grodziska. Fajny gość ale Ivana nie pamiętał. Mówił, że tylu cytuję "świrniętych heretyków posiekał", że ciężko pamiętać imiona ich wszystkich i, że w ogóle to nie warto ich pamiętać.
Odpowiedz Permalink
Wojciech Wiśnicki
Hm, a jak nie podążam za Ivanizmem, to co wtedy? :) Plotkara się rozkręca widzę. ;)
Odpowiedz Permalink
Irmina de Ruth y Thorn
Uważaj bo kapłani Ivana cie znajdą :P dziękuje powoli sie rozkręcamy chociaż narzekamy ostatnio na brak weny.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Bardzo ciekawe, w prawdzie w nie moim stylu. Ale religia i wierzenia to bardzo istotny element każdej kultury.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.