Herold, Adi Alatristé, 24.06.2015 r. o 01:33
Okiem Kibola: Vikinges Árnovike - FC Bullace
Seria wydawnicza: Deportar sanyas

xcWV82WR.png
W Árnovike już kilka godzin przed meczem można było wyczuć gorącą atmosferę. Nie było to niestety spowodowane przyjazdem drużyny gości (pojawili się tylko w kilkuosobowej delegacji), lecz zatrzymaniem Ivana von L. jednego z bardziej znaczących kibiców „Wikingów”. Z tego powodu stowarzyszenie kibiców „Władcy Północy” zorganizowało przemarsz przez miasto by pokazać swoje niezadowolenie z tego powodu. Na kilka godzin przed meczem o umówionej porze ruszył przemarsz. Organizatorzy mówią o ponad dwóch tysiącach uczestników, jednak lokalne media mówią o grupie liczącej kilkaset głów. Zgromadzenie początkowo przebiegało spokojnie, pomijając okrzyki typu „Pozdrowienia do więzienia”, „Zawsze i wszędzie policja *** będzie” czy „Nikt nie kocha prefektury”. Marsz prawdopodobnie przebiegł by bez przeszkód, gdyby nie obecność „Smutnych Panów”, którzy robili wszystko by sprowokować kibiców. W pewnym momencie doszło do starcia kibiców z policją. W ruch poszły race, butelki i kostka brukowa. Policja odpowiedziała ostrzałem z broni gładkolufowej i gazem łzawiącym.
k6i8615T.jpg
Sytuacja dopiero po kilkunastu minutach opanowała sytuacje. Marsz zakończył się przy stadionie, gdzie powoli kibice zajmowali swoje miejsca. Przez pierwsze dziesięć minut doping nie był prowadzony na znak protestu wobec zatrzymania Ivana von L. Po dziesięciu minutach doping ruszył od przyśpiewki „Zawsze i wszędzie…”. Doping był prowadzony przez resztę spotkania. Goście nie prowadzili dopingu ze względu na ich małą ilość i brak możliwości przebicia się przez dobrze zorganizowany doping gospodarzy.
5nMGT7wQ.jpg
W drugiej połowie „Władcy Północy” przygotowali oprawę, która przedstawiała duży napis „PDW”. Pozdrowienia oczywiście skierowane do wiadomo kogo. Nie obyło się bez kolejnej prowokacji ze strony „Białych kasków”. Mecz został przerwany na kilku minut, ze względu na awanturę na trybunie oraz rzucone race w stronę policji na murawie.
yfGKRyBg.jpg
vHt31g1c.jpg
Nasi piłkarze wygrali ten mecz 1:0, po całkiem dobrzej grze. Po ostatnim gwizdku sędziego, od stadionem policja rozpoczęła masowe przeszukiwania kibiców, które na szczęście obyły się bez dodatkowych awantur. Zatrzymanych zostało 248 osób, 72 policjantów zostało rannych. Takie dane podała prefektura.
9DY760xC.jpg
PDW Ivan
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Markus Arped.
Serduszka
3 359,00 lt
Ten artykuł lubią: Markus Arped, Ignacy Urban de Ruth, Laurẽt Gedeon I, Julian Fer at Atera, Siergiusz Asketil, Zoara Schlesinger-Asketil.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
Przez takie imprezy szybko zużywa się sprzęt ochronny gwardzistów. Będę chyba znów musiał zamówić nowy:)
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Sprzęt to błahostka. Liczy się trening i doświadczenie. Z meczu na mecz nasze siły ochronne robią postępy :)
Odpowiedz Permalink
Markus Arped
Braci się nie traci! PDW, Ivan! ;-)
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Baridaska policja nauczyła się ostatnio za bardzo cackać. Wpierdziel spuścić o już :(
Odpowiedz Permalink
Ignacy Urban de Ruth
Swoją drogą,
Cytuję:
Sytuacja dopiero po kilkunastu minutach opanowała sytuacje.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Dobrze by było nie utożsamiać kibiców, ani kiboli z łobuzami i idiotami.
Odpowiedz Permalink
Adi Alatristé
Faktycznie, dopiero to zauważyłem, tak to jest jak się po nocy pisze. :(

Można byłoby oddzielać obydwie grupy, ale jakby nie patrzeć jest to relacja kibicowska, więc tam podział ta tych złych i tych dobrych raczej nie istnieje.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.