Okiem Kibola: Vikinges Árnovike - FC Bullace
Seria wydawnicza: Deportar sanyas

W Árnovike już kilka godzin przed meczem można było wyczuć gorącą atmosferę. Nie było to niestety spowodowane przyjazdem drużyny gości (pojawili się tylko w kilkuosobowej delegacji), lecz zatrzymaniem Ivana von L. jednego z bardziej znaczących kibiców „Wikingów”. Z tego powodu stowarzyszenie kibiców „Władcy Północy” zorganizowało przemarsz przez miasto by pokazać swoje niezadowolenie z tego powodu. Na kilka godzin przed meczem o umówionej porze ruszył przemarsz. Organizatorzy mówią o ponad dwóch tysiącach uczestników, jednak lokalne media mówią o grupie liczącej kilkaset głów. Zgromadzenie początkowo przebiegało spokojnie, pomijając okrzyki typu „Pozdrowienia do więzienia”, „Zawsze i wszędzie policja *** będzie” czy „Nikt nie kocha prefektury”. Marsz prawdopodobnie przebiegł by bez przeszkód, gdyby nie obecność „Smutnych Panów”, którzy robili wszystko by sprowokować kibiców. W pewnym momencie doszło do starcia kibiców z policją. W ruch poszły race, butelki i kostka brukowa. Policja odpowiedziała ostrzałem z broni gładkolufowej i gazem łzawiącym.
Sytuacja dopiero po kilkunastu minutach opanowała sytuacje. Marsz zakończył się przy stadionie, gdzie powoli kibice zajmowali swoje miejsca. Przez pierwsze dziesięć minut doping nie był prowadzony na znak protestu wobec zatrzymania Ivana von L. Po dziesięciu minutach doping ruszył od przyśpiewki „Zawsze i wszędzie…”. Doping był prowadzony przez resztę spotkania. Goście nie prowadzili dopingu ze względu na ich małą ilość i brak możliwości przebicia się przez dobrze zorganizowany doping gospodarzy.
W drugiej połowie „Władcy Północy” przygotowali oprawę, która przedstawiała duży napis „PDW”. Pozdrowienia oczywiście skierowane do wiadomo kogo. Nie obyło się bez kolejnej prowokacji ze strony „Białych kasków”. Mecz został przerwany na kilku minut, ze względu na awanturę na trybunie oraz rzucone race w stronę policji na murawie.
Nasi piłkarze wygrali ten mecz 1:0, po całkiem dobrzej grze. Po ostatnim gwizdku sędziego, od stadionem policja rozpoczęła masowe przeszukiwania kibiców, które na szczęście obyły się bez dodatkowych awantur. Zatrzymanych zostało 248 osób, 72 policjantów zostało rannych. Takie dane podała prefektura.