Rada Ministrów, Karolina Aleksandra, 14.06.2015 r. o 17:53
V Konferencja RM — 13.06
Seria wydawnicza: Konferencje Rządowe

SPRAWOZDANIE Z KONFERENCJI RADY MINISTRÓW
13 czerwca

Minister Informacji, Karolina diuczessa-markiza von Lichtenstein, powitała wszystkich na konferencji i poinformowała, że jest to ostatnie takie spotkanie w tej kadencji Rady Ministrów.

Kanclerz, Siergiusz baron Asketil, podziękował wszystkim, którzy #PodjęliWyzwanie i powiedział, że dzięki zwykłym obywatelom niniejsza kadencja okazała się o wiele łatwiejsza, bowiem wspomagali oni Rząd w różnych chwilach. Zapowiedział, że będzie o tym pamiętał.

Podziękował także współpracownikom, którzy z różnych powodów zostali odwołani w trakcie trwania kadencji. Jest to sekretarz ds. kontaktów pozaplanetarnych, który odwalił sporo roboty, ale i tak się do tego nie przyzna, a także ministrowie Finansów i Dziedzictwa Narodowego. Raz jeszcze wyraził wdzięczność.

Minister Informacji dołączyła do podziękowań, dodając też słowa podziękowania dla Kanclerza oraz przeszła do informacji. Jako jedną z głównych spraw, z którą uporała się Rada Ministrów tej kadencji, wskazała sprawę budżetu, który wprawdzie nie jest obecnie w stanie idealnym, ale dzięki licytacjom realno-wirtualnym i znaczkom zdołała wyjść na niezły plus i m. in. wypłacić samorządom należne im subwencje oraz finansować inne inicjatywy, a także przyznać funkcjonariuszom publicznym wyższe pensje.

W trakcie kadencji podjęto także sporo inicjatyw, m. in. współorganizacja z Dworem Książęcym XIII-lecia powstania Księstwa Sarmacji, w ramach której Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego zorganizowało konkurs, oprawę graficzną rocznicy, zaproszenia oraz wykonało znaczki na projekt nadzwyczajnej emisji.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zajmowało się m. in. kącikiem propagandowym, ustalaniem oraz wypłacaniem pensji. Na bieżąco wykonywana była także praca biurowa — starano się utrzymywać wszelakie spisy aktualnymi, zaś wnioski rozpatrywać na bieżąco. Próbowano uregulować finanse poprzez zmianę systemu pracy, jednak NIA odniosła się negatywnie do projektu ustawy.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych działało prężnie, zaś osobne podsumowanie spraw tego resortu można znaleźć w tym artykule.

Ze spraw bieżących, baron Asketil poinformował o zgłoszeniu do Sejmu projektu paktu militarnego, wyrażając zdanie, że jeśli przyszły rząd wykorzysta poprawne podwaliny pod współpracę dyplomatyczną oraz wojskową, przyniesie to nam wiele korzyści.

Poinformował także, że oczekiwane są informacje o świadczeniach socjalnych samorządów oraz Instytut Edukacji Sarmackiej zapoczątkował akcję informacyjną, której szczegóły można znaleźć tutaj.

Przypomniał o trwających rekrutacjach do IESu i na sarmacki fanpage na Facebooku (tutaj) oraz na urząd ambasadora (tutaj). Pogratulował także zwycięstwa Mennicy Eldorackiej w Inicjatywie Maja.

Minister Informacji poinformowała o możliwości zadawania pytań. Nikt nie skorzystał z niej, więc zakończono konferencję.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 190,00 lt
Ten artykuł lubią: Siergiusz Asketil, Daniel January von Tauer-Krak, Sereus von Ahabejż, Vladimir ik Lihtenštán, Zoara Schlesinger-Asketil, Malcher Estery Naw, Henryk Leszczyński, Arkadiusz Maksymilian, Gotfryd Slavik de Ruth.
Komentarze
Aleksander Damian Chojnacki
A szkoda że mnie nie było :(
To by były pytania :D
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
Można je zadawać tutaj :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.