Tworki zdobyte, FC Auterra liderem

FC Auterra odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu i z dorobkiem dziewięciu punktów wskoczyła na fotel lidera. Tym razem ofiarą teutońskiego walca padła drużyna Tworki City.

8Aww03wg.png

Po dwóch, efektownych zwycięstwach na własnym stadionie Niebiesko-czerwoni udali się do Tworek, aby stawić tam czoła wiceliderowi tabeli. Przez cały tydzień zawodnicy ciężko trenowali, aby być w jak najwyższej formie przed drugim z rzędu meczem na szczycie. Stawką spotkania był fotel lidera Niższej Ligi SLP, więc można było spodziewać się ogromnych emocji.

Pierwsza połowa spotkania przebiegła nad wyraz spokojnie. Obie drużyny grały zachowawczo, starając się nie popełnić błędu. Kibice zobaczyli tylko jedną akcję bramkową w wykonaniu drużyny gości, a dwóch zawodników gospodarzy, znanych z ostrego stylu gry, ujrzało żółte kartki.

20V9pC5F.png
Doświadczenie Theo Spilara po raz kolejny przydało się drużynie

Prawdziwe widowisko rozpoczęło dopiero w drugiej części meczu. FC Auterra zaatakowała z całą stanowczością, uzyskując dużą przewagę w posiadaniu piłki i stwarzając kilka groźnych akcji. Przełomową okazała się sytuacja z 76 minuty. Wówczas najlepszy zawodnik drużyny gospodarzy Humphrey Sewgolam otrzymał czerwoną kartkę. Od tej chwili Niebiesko-czerwoni złapali wiatr w żagle i wykorzystując przewagę ruszyli do ataku z jeszcze większą zawziętością. Wynik spotkania otworzył w 81 minucie Tom Hallam, zdobywając kapitalną bramkę z rzutu wolnego. Gospodarze próbowali jeszcze odwrócić losy meczu w samej końcówce, ale na minutę przed końcowym gwizdkiem wynik na 0-2 ustalił doświadczony Theo Spilar.


89Rx7k06.png
Zawodnik meczu - Lukas Bartek

Zwycięstwo nad drużyną Tworki City dało Niebiesko-czerwonym awans na pozycję lidera. FC Auterra ma obecnie dziewięć punktów, a w najbliższej perspektywie mecz z ósmym zespołem ligi - FC RatTeam.


Wyniki spotkań 3. Kolejki Niższej Ligi i tabela:

9fOq2oFG.png
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
1 811,00 lt
Ten artykuł lubią: Zoara Schlesinger-Asketil, Daniel January von Tauer-Krak, Adi Alatristé, Vladimir ik Lihtenštán, Arkadiusz Maksymilian, Siergiusz Asketil.
Komentarze
Ludwik Tomović
Cytuję:
Stawką spotkania był fotel lidera Niższej Ligi SLP, więc można było spodziewać się ogromnych emocji.

Nieprawda, gdyż o tym kto zajmie fotel lidera decydował też wynik meczu MKS Grodzisk Trefl - LKS Krasnystok :D
Odpowiedz Permalink
Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni
Racja, mój błąd. Niemniej jednak nie wygraliście i FC Auterra zajmuje zasłużone pierwsze miejsce :D
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.