Herold, Laurẽt Gedeon I, 13.06.2015 r. o 11:50
Regini Nostri 12/2015
Seria wydawnicza: Regni Nostri

27vowTDP.png

31.05.2015r.

- Jego Królewska Wysokość Markus Markiz Arped Wicekról Baridasu w królewskim mieście Almera gościł Króla Dremlandu Jego Królewską Mość Marcina I Mikołaja. Nasz dostojny gość zwiedził wystawę Galerii Królewskiej i uczestniczył w sesji Rady Królestwa. Szczegóły tej wizyty znajdziecie w królewskim komunikacie w tej sprawie. Wizyta Marcina I Mikołaja w Almerze.

01.06.2015r.

- Czcigodny Ivan Baron von Lichtenstein (vel von Vincis-Kazakov) na łąmach „Herolda” kontynuuje historię o Kozakach pisząc: Slipyjów - napad Tatarów Qirimskich.
997642,531887,9.jpg

- Poważny Daniel Kawaler Krak De Shall Vie, w swym opowiadaniu pt. Legenda z miasta Cracoffia zaprasza do podziemi i tajemniczych zwierzątek ( między innymi spokrewnionych z kozą).
Jeśli jesteście ciekawi co można znaleźć w katakumbach przeczytajcie artykuł.
rotator_7610.jpg

03.06.2015r.

- Wielmożny Adrien Eryk Esjar Józef Wicehrabia da Firenza w „Heroldzie” opisuję mecz wyjazdowy rozgrywany w czasie rozpoczęcia sezonu klasy średniej Okiem Kibola: Vikinges Árnovike - KS Nadzieja. Jak zakończyło się spotkanie i kto wygrał przeczytacie w artykule.
Pnbcuyi8.jpg

07.06.2015r.

- Czcigodny Ivan Baron von Lichtenstein w kolejnym „Heroldzie” publikuje kolejny barwny artykuł o Kozakach Slipyjów — krwawa zapłata.
975763,517607,9.jpg

herb_baridas.png
Sprawy bieżące Królestwa Baridasu


- Poważny Daniel Kawaler Krak De Shall Vie, kontynuuje inicjatywę, o której pisałem w poprzednim 11 wydaniu „Regini Nostri” Teatr Baridajski. W chwili obecnej do pracy w teatrze zgłosiły się niżej wymienione osoby:
Dramatopisarze :
• Wielmożny Adrien Eryk Esjar Józef Wicehrabia da Firenza,
• Poważany Daniel Kawaler Krak de Shall Vie,
Aktorzy i aktorki :
• Czcigodny Ivan Baron von Lichtenstein,
• Wierna Obywatelka Zoara Tikva,
• Wielmożna Irmina Wcehrabina de Vellior-Buddus.
Zapisy do teatru.

- Jego Królewska Wysokość Markus Markiz Arped Wicekról Baridasu w dniu 04 czerwca Ordonans Króla Baridasu o zmianie Kodeksu Społecznego. Znajdziecie tam zapis, że Prefekt, wyznaczony przez Prefekta Generalnego w porozumieniu z Królem Baridasu, z urzędu sprawuje funkcję Marszałka. Co jeszcze się zmieniło? Sami przeczytajcie.


- Czcigodny Siergiusz Baron Asketil Kanclerz Almery w dniu 05 czerwca zapoczątkował burzliwą dyskusję na temat Ustawy o szkolnictwie. Przewodniczący Rady Królestwa Poważny Daniel Kawaler Krak de Shall Vie zarządził dyskusję nad projektem ustawy, która potrwa do 09 czerwca.

- Czcigodny Siergiusz Baron Asketil Kanclerz Almery w dniu 05 czerwca zaingurował wybór Rady Królewskiego Miasta II kadencji. Przewodniczącym Dostojnej Rady Miasta Almery został Czcigodny Laurencjusz Baron Ma Hi von Vincis-Kazakov, który zarządził II Sesję Rady Miejskiej Królewskiego Miasta Almera w terminie 09 do 19 czerwca.


- Wielmożna Irmina Wicehrabina de Vellior-Buddus w dniu 06 czerwca rozpoczęła dyskusję na temat powstania Kawiarni kulturalnej. Aktualnie trwa sonda w tej sprawie. Do wybrania, aż pięć opcji.

- Jego Królewska Wysokość Markus Markiz Arped, w związku z wyjazdem wydał w dniu 07 czerwca Postanowienie Króla Baridasu ws. powołania Regenta. Obowiązki Regenta pełnił będzie: Wielmożny Wicehrabia Adrien Eryk Esjar Józef da Firenza.

- 25 czerwca równo miesiąc po 13 rocznicy powstania Księstwa Sarmacji obchodzić będziemy
13 rocznicę powstania Baridasu
W związku z naszą narodową przypadłością chciałbym poinformować po raz kolejny o tym święcie i przy okazji zamieścić porównanie byłej Republiki Baridasu do obecnego Królestwa Baridasu.
Baridas (Republika Baridasu).

Republika demokratyczna, głowa państwa: Prezydent Christofo. Należy do Czwórporozumienia i Rady Polskich Państw Wirtualnych. http://www.baridas.prv.pl/

olWBieYS.png
rys. Herb Republiki Baridasu.

Godłem Republiki Baridas jest biały orzeł w koronie odwrócony dziobem do lewej strony na czarnej tarczy. Ponadto orzeł posiada herb z trzema pionowymi pasami symbolizującym flagę Republiki Baridas.

MPi6O7Y4.png
rys. Flaga Republiki Baridasu.

Flagą Republiki Baridas jest prostokąt o stosunku długości do szerokości 2:3,5. Flagę stanowią 3 poziome pasy, z których środkowy jest biały a zewnętrzne granatowe. W środkowym pasie znajduje się 5 granatowych gwiazd (Strony internetowe Baridasu). Źródło: http://www.galeria.sarmacja.org/symbole.php

Baridas (Królestwo Baridasu).

Monarchofaszystowskie królestwo, głowa państwa: Król Tomasz Ivo Hugo. Należy do Księstwa Sarmacji.
http://www.baridas.sarmacja.org/
lx1jujmm.png
rys. Herb Królestwa Baridasu.

Obecna wersja herbu została przyjęta 31 grudnia 2007 r. Wizerunek orła jest stylizowany na czasy późnego średniowiecza, odpowiada temu także przyjęty nowy kształt tarczy herbowej — tarczę hiszpańską zastąpiła tarcza gotycka, obecna również w herbie Księstwa Sarmacji.

KEYk3m4K.png
rys. Flaga Królestwa Baridasu.

Flagą Królestwa Baridasu jest płat tkaniny o stosunku szerokości do długości 8:5. Flaga baridajska jest flagą heraldyczną z umieszczonymi pośrodku pasa białego pięcioma niebieskimi gwiazdami, symbolizującymi pięć zjednoczonych plemion (Elijczyków, Rasów, Dahrimijczyków, Nawijczyków i Andurów), które dały początek Baridasowi. Źródło: http://baridas.sarmacja.org/symbole.html

IrXLGosD.png
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
4 266,00 lt
Ten artykuł lubią: Daniel January von Tauer-Krak, Paulus Buddus, Wojciech Wiśnicki, Yennefer von Witcher, Irmina de Ruth y Thorn, Adrian Maksymilian Józef Alatriste, Heweliusz Popow-Chojnacki, Zoara Schlesinger-Asketil, Julian Fer at Atera.
Komentarze
Adrian Maksymilian Józef Alatriste
Wszystko pięknie, tylko wikingowie grali u siebie! :D
Odpowiedz Permalink
Heweliusz Popow-Chojnacki
Ładne :)
Odpowiedz Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
Całkiem dobrze to wygląda.dobrze ze jest kontynuacja
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Się dzieje, a jak mówią; Kiedy się dzieje dużo i szybko, znaczy się czasy są historyczne... :)
Permalink
Julian Fer at Atera
widzę, że sporo mnie ominęło. Postaram się to trochę nadrobić :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.