Rada Ministrów, Karolina Aleksandra, 01.06.2015 r. o 16:24
III i IV konferencja RM — 23.05 i 30.05
Seria wydawnicza: Konferencje Rządowe

23 maja i 30 maja odbyły się III i IV konferencja Rady Ministrów. Prezentujemy sprawozdanie z obu i raz jeszcze przepraszamy za opóźnienie.

SPRAWOZDANIE Z KONFERENCJI RADY MINISTRÓW

CZĘŚĆ INFORMACYJNA

  • W części informacyjnej z 23.05 zachęcono do oddawania głosów w trwających ankietach mających wyłonić zwycięzców w różnorakich konkursach, jak i do brania udziału w inicjatywach z okazji 13-lecia Księstwa.
  • Poinformowano także o odbywaniu się referendum w sprawie likwidacji gospodarstw prywatnych i o przedłożeniu przedstawicielowi NIA drogami prywatnymi projektu ustawy o finansach, do którego zgłosił on zastrzeżenia. Obecnie problemy z tą ustawą są rozwiązywane — Ministerstwo Finansów cały czas nad nią pracuje.
  • Przypomniano także o poszukiwaniu asesorów Trybunału Koronnego. W odpowiedzi na ten apel zgłosił się Mikołaj diuk Torped, którego kandydatura obecnie przechodzi w głosowaniu w Sejmie.
  • Na kolejnej konferencji prasowej — 30 maja — ogłoszono wyniki referendum konsultacyjnego w sprawie likwidacji gospodarstw prywatnych. 31 głosy oddano przeciw, 29 za, a 4 osoby wstrzymały się od głosu.
  • W Księstwie Sarmacji powitano obecnego na konferencji Rady Ministrów JKM Marcina Mikołaja, Króla Dreamlandu i Elderlandu, i życzono mu udanej wizyty w Księstwie.
  • Podano do wiadomości wstępne pensje funkcjonariuszy publicznych za maj, które są w tym miesiącu znacznie wyższe.
  • Przypomniano o rekrutacji do Instytutu Edukacji Sarmackiej i do ekipy redagującej sarmacki fanpage na Facebooku. Zgłoszenia można wciąż wysyłać do diuczessy von Lichtenstein.
  • Dla osób obecnych na spotkaniu doładowano Fundusz Pracy kwotą 30 000 lt w ramach prezentu i podziękowania za zainteresowanie konferencją.

SEKCJA PYTAŃ

JKW Helwetyk Romański zapytał, na jaki dzień czerwca planowane są wypłaty nagród dla agencji prasowych i subwencji dla prowincji.

Kanclerz odpowiedział, że na pierwszego czerwca.

Herman Kolineusz jako głos z sali skomentował, że na Dzień Dziecka, to ciekawe.

JKW zapytał ponownie, czy planowane jest wprowadzenie kolejnych opłat od czynności podejmowanych w systemie i czy proponowane wysokości wynagrodzeń na pewno uwzględniają przepisy rozporządzenia.

Kanclerz odpowiedział żartem, że planowana jest opłata od życia. Co do wynagrodzeń, po konferencji poprawiono je do wysokości uwzględniającej obecne przepisy.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
2 906,00 lt
Ten artykuł lubią: Daniel January von Tauer-Krak, Zoara Schlesinger-Asketil, Siergiusz Asketil, Henryk Leszczyński, Adunaphel Kovall, Helwetyk Romański, Roland Heach-Romański, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser.
Komentarze
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Cytuję:
Kanclerz odpowiedział żartem, że planowana jest opłata od życia.
Skąd wiadomo, że to był żart?
Odpowiedz Permalink
Siergiusz Asketil
Najlepsze jest to, że nie wiadomo! Hue hue.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.