Sens życia

"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca."
- Paulo Coelho.Życie. Czym jest życie?

Jest wiele definicji, co chwilę pojawią się nowe teorie naukowców, ale jednak tak naprawdę to każdy z Nas ma tą prawdziwą własną opinie na temat życia. Dlaczego? Bo my je kształtujemy i to my decydujemy jak ma wyglądać Nasze życie. Oczywiście też częściowo dzięki nauce. Jednak to tylko my mamy prawo wybierać co dla nas dobre, a co złe.

Codziennie każdy z Nas stawia przed sobą to ważne pytanie: "Co to jest życie i czym dla mnie jest?". Dla kogoś będzie szczęściem, radością, miłością, strefą biologiczną czy naukową, a dla innych tą złą, mroczną stroną. A czy jest sens żyć? Jest. Dla rodziny i przyjaciół. Realizujesz swoje marzenia lub rozwijasz swoje umiejętności. Ale żyjesz przede wszystkim dla samego siebie. Co z tego, że jesteś sam i popełniłeś błędy życiowe. Możesz to zmienić z pomocą innych. Znowu możesz poczuć pełnie życia. Ale musisz wiedzieć, że znowu chcesz posmakować życia w pozytywnym sensie. Jest wiele osób, którzy mimo swojej negatywnej przeszłości wychodzą na prostą i mogą być dla Ciebie motywacją do życia.

Życie bywa bardzo okrutne, lecz to wszystko co się dzieje jest zainicjowane przez Ciebie. Narzekasz i narzekasz. A to ty przez swoje czyny zniszczysz je. Lepiej zwalić na innych niż się przyznać przed samym sobą. Tchórz. Warto? Na pewno nie. Każdy jak ty ma chwilę zwątpienia i najchętniej by się zabił. Ale nic tym nie załatwisz. Jeśli się poddasz, wtedy Twoje problemy przejdą na najbliższych. A chyba nie chcesz, żeby ich ból był jeszcze większy. Więc zwróć się o pomoc!

A czym jest dla mnie życie? Wszystkim. Żyję, ponieważ inni mnie potrzebują. Tyle przeszłam, wypłakałam dużo łez i teraz wiem, że warto żyć. To mnie umocniło. Stałam się inną, lepszą osobą. Mogę teraz wszystko. Mogę cierpieć ale chcę żyć. Nie poddam się i będę walczyć bo o to chodzi w życiu. Trzeba walczyć do samego końca bo masz o co.A dla Was Sarmaci, czym jest życie?


Dziękuję.

ZT.
Serduszka
7 794,00 lt
Ten artykuł lubią: Ivan von Lichtenstein, Irmina de Ruth y Thorn, Daniel January von Tauer-Krak, Markus Arped, Antoni Rudnicki, Laurẽt Gedeon I, Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni, Kamil Warior von Vincis-Kazakov, Vladimir ik Lihtenštán, Alfred, Krzysztof Kura, Yennefer von Witcher.
Komentarze
Kamil Warior von Vincis-Kazakov
Życie dla mnie? Nie da się tego chyba opisać, ale spróbuję. Życie dla mnie to wszystko co kocham, lubię, nienawidzę, to, czego nie znam, albo poznam, ludzie dzięki którym moje życie toczy się dalej, moi przyjaciele, rodzina. Sens życia? Ostatnio zastanawiałem się nad tym dawno temu. Ale wydaje mi się, że nie ma ono sensu. Mamy jedynie przeżywać piękne, okropne i głupie chwile, mamy żyć. Dziękuję wam :)
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
Dla mnie życie jest strukturą biologiczną. Sensem życia jest przekazanie genów i śmierć.
Odpowiedz Permalink
Peter Axinus
W takim razie w jakim celu przekazujemy geny? Żeby były przekazywane w nieskończoność?

Życie jest dla mnie jak książka :) Czasami bywa nudna, czasami nie chce się czytać, ale mimo wszystko nas wciąga i jest ciekawe.
Odpowiedz Permalink
Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni
Dla mnie życie to poświęcenie się rodzinie, przyjaciołom, pracy, rozwojowi duchowemu oraz zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności.
Wolę żyć z dnia na dzień, nie podejmując się szukania odpowiedzi na pytania "skąd przychodzimy i dokąd zmierzamy". Nie potrzebuję znać sensu życia.
Lepiej znajdować radość w prostych czynnościach dnia codziennego.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.