Herold, Laurẽt Gedeon I, 31.05.2015 r. o 20:49
Regini Nostri 11/2015
Seria wydawnicza: Regni Nostri

27vowTDP.png20.05.2015r.

- Wicekról Baridasu Markus markiz Arped w wydanym Postanowieniu Króla Baridasu w sprawie powołania Przewodniczącego Rady powołał Wiernego Obywatela Daniela Kraka De Shall Vie na urząd Przewodniczącego Rady Królestwa.


28.05.2015r.

- Mieszkanka Stolicy Juliette Tedder w „Mikro” pod tytułem Liga V-Światowa - podsumowanie... Baridas niżej upaść już nie może! opisuje podwójne zestawienie. Czytając artykuł nasuwa się tylko jedno podsumowanie rozgrywek drużyny z Baridasu, więc zacytuję autora:
Cytuję:
Czy na to tylko stać Baridas? 7 punktów. Jest w trudnym położeniu ale może wkrótce nastąpi ożywienie? Przed drużynami jeszcze 5 meczy. Czyli możliwość przytulenia maksymalnie 15 punktów!

29.05.2015r.

- Kawaler Daniel Krak De Shall Vie, za pomocą sondy próbuje sprawdzić nastroje społeczne związane z proponowaną przez siebie inicjatywą Teatr Narodowy Królestwa Baridasu. Zapraszamy do dyskusji. Dodatkowo Diuczessa Karolina von Lichtenstein taktownie przypomina, że można reaktywowaćTeatr Wiejski w Slipyjowie.

30.05.2015r.

- Kawaler Daniel Krak De Shall Vie, na łamach „VorldPI” opisuje rozpoczęcie sezonu przez prowadzoną przez siebie drużynę piłkarską w rozgrywce z Dyskobolią Czarnolas Orzeł CF wspaniale rozpoczyna sezon. Kto wygrał! Sami sprawdźcie. Zapraszam do artykułu oraz na nowy stadion „Orla Arena” mieszczący się w Ciudad de Bravo.

31.05.2015r.

- Fare Aryon, tak wita się z mieszkańcami wielmożny Adrien Eryk Esjar Józef da Firenza i zaprasza do dyskusji w temacie: Etykieta baridajska. Zapraszamy wszystkich Baridajczyków do dyskusji.

Sprawy bieżące Królestwa Baridasu

- 31 maja o godzinie 19:00 na kanale IRC #baridas planowane było Posiedzenie Rady Królestwa 31 Maja. Aktualnie trwa spotkanie Rady Królestwa Baridasu prowadzone przez Jego Królewska Wysokość Markusa mar. Arped z Królem Dremlandu Jego Królewską Mością Marcinem Mikołajem Dokładna godzina rozpoczęcia obrad Rady Królestwa nie jest jeszcze znana.

- 27 czerwca o godzinie 19:00 na kanale IRC #baridas planowane są uroczystości 13 rocznicy powstania Królestwa Baridasu. Obchody rocznicowe planowane są a jednodniowym opóźnieniem w stosunku do rzeczywistej daty rocznicy, która przypada na dzień 26 czerwca.

Mennica Eldoracka wybiła monetę: Królewska Gwardia Baridasu. Komendant KGB zakupił 5 monet za łączną kwotę 25000 libertów. Monety zostaną przekazane w ramach uroczystości 13 rocznicy powstania Królestwa Baridasu
RZSLCFh9.png- Kasztelan Almery Sławetny Baronet Siergiusz w dniu 13 maja zarządził Wybory do Rady Królewskiego Miasta Almery II kadencji. Kandydaci mogą zgłaszać się do 19 maja do godziny 20.00, a już o 21.00 w tym samym dniu rozpocznie się głosowanie, które trwać będzie do 23 maja do godziny 21.00.


- 25 czerwca równo miesiąc po 13 rocznicy powstania Księstwa Sarmacji obchodzić będziemy
13 rocznicę powstania Baridasu
W związku z naszą narodową przypadłością chciałbym poinformować
o zbliżającej się rocznicy z niewielkim jak na Baridaskie (jak twierdzą niektórzy ) wyprzedzeniem.
Zrobię w tej sprawie więcej i będę przypominał o tym fakcie w każdym wydaniu „Herolda”.

30jG641O.png
rys. grafika archiwalna.
Jeśli jesteście ciekawi co wydarzyło się kilka lat wcześniej to polecam też inną archiwalną stronę: Konkursy na rocznicę Baridasu.

- Oferty pracy przedstawia Baridajski Urząd Pracy. Wnioski o zatrudnienie w urzędach Królestwa należy składać na forum Baridajskiego Urzedu Pracy Szczegóły ofert pracy na stanowiskach urzędników Królestwa Baridasu zamieszczone w ogłoszeniu dotyczą niżej wymienionych stanowisk :

1.Redaktor Herolda - głównej instytucji medialnej Królestwa Baridasu;
2.Funkcjonariusz Królewskiej Gwardii Baridasu ( wniosek o zatrudnienie )

Zmianie uległa podstawowa struktura etatowa Królewskiej Gwardii Baridasu.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 301,00 lt
Ten artykuł lubią: Irmina de Ruth y Thorn, Sucio Vips, Daniel January von Tauer-Krak, Zoara Schlesinger-Asketil, Malcher Estery Naw, Helwetyk Romański, Julian Fer at Atera.
Komentarze
Zoara Schlesinger-Asketil
Cytuję:
20.05.2015r.

- Jego Królewska Wysokość Markus mar. Arped Wicekról Baridasu w wydanym Postanowieniu Króla Baridasu w sprawie powołania Przewodniczącego Rady powołał Wiernego Obywatela Daniela Kraka De Shall Vie na urząd Przewodniczącego Rady Królestwa.

28.05.2015r.

- Czcigodny Siergiusz Asketil Wicekról Baridasu w wydanym Postanowieniu Króla Baridasu w sprawie powołania Przewodniczącego Rady powołał Wiernego Obywatela Daniela Kraka De Shall Vie na urząd Przewodniczącego Rady Królestwa.

Czyżby błąd? :)
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Błąd naprawiony!
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Wizerunki monet mają dokładnie 600 pikseli szerokości, idealnie się mieszczą w artykułach w DSG. Po co wycinać…? :-)
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Niestety tło mi się robi czarne :(
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
No tak, ale można przecież wrzucić oryginał, i się nie robi? :)
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Fajna moneta. Szkoda, że zabrakło :(
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Jest szansa na otrzymanie monety na giełdzie lub priv:)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.