Rada Ministrów, Karolina Aleksandra, 29.05.2015 r. o 22:36
[SOBOS] Czy nie-obywatele powinni głosować w sondach?
Seria wydawnicza: Sondaże

70w6DBrg.png

Kolejny tydzień, kolejna ankieta. Tym razem respondentom zadano pytanie „Czy osoby niebędące obywatelami sarmackimi (np. mieszkańcy, byli obywatele, itd.) powinny mieć możliwość głosowania w naszych sondach?”… Oto rezultaty.

t0MR3Nyh.png


W badaniu udział wzięły 42 osoby. Trzy z nich zagłosowały na nie wiem (7.14%). Po 12 głosów (28.57%) oddano na opcje raczej nie i zdecydowanie nie. Z drugiej strony, 9 głosów (21.43%) zyskała opcja zdecydowanie tak, zaś 6 osób (14.29%) zagłosowało na raczej tak.

Podsumowując, 24 osoby (57.14%) wyraziły się negatywnie w przedmiocie badania, zaś 15 osób (35.72%) odniosło się do niego pozytywnie. Przypomnijmy, że kiedyś możliwość głosowania w SOBOSie była dostępna dla wszystkich. Dopiero podczas ankiety oznaczonej numerem 126, w której pytano o realne zajęcie, wyłączono możliwość głosowania dla osób niebędących obywatelami sarmackimi. Potem, aż do dziś, jej nie przywrócono.

W związku z tym, że niektórzy nowi mieszkańcy i byli obywatele pytali o możliwość głosowania w ankietach, postanowiliśmy przeprowadzić sondę o tej tematyce, aby sprawdzić potencjalne poparcie dla pomysłu wrócenia do sytuacji, w której możliwość oddania głosu w SOBOS jest dostępna dla wszystkich — czy to mieszkańców, czy gości zagranicznych, czy w końcu obywateli.

Jednak w związku z tym, że ponad połowa badanych opowiedziała się przeciwko tej możliwości, na chwilę obecną w tej materii nic nie ulegnie zmianie — sondy dalej będą dostępne tylko dla obywateli sarmackich, niezależnie od ich statusu aktywności.
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Helwetyk Romański.
Serduszka
3 368,00 lt
Ten artykuł lubią: Daniel January von Tauer-Krak, Adunaphel Kovall, Krzysztof Kura, Helwetyk Romański, Zoara Schlesinger-Asketil, Persywald Moncki, Siergiusz Asketil.
Komentarze
Krzysztof Kura
Ja bardziej byłbym za opcją, w której głosować mogliby WSZYSCY aktywni mieszkańcy ORAZ WSZYSCY byli obywatele.
Odpowiedz Permalink
Mateusz Wilhelm
Zdecydowanie raczej nie :)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Nur für Sarmaten!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.