Park Stołeczny, Martes von Padors, 28.05.2015 r. o 10:20
Zakazane Smaki

immortals-konkurs_bz1u6.jpg


Saryfon; Król starożytnego plemienia osiadłego na ziemiach dzisiejszej Sarmacji; szalał ze wściekłości; kiedy posłańcy donieśli mu o zwycięskim pochodzie bożka Kiejstosa przez jego ziemie.
Donosili o zielonych winnicach i mrocznych pieczarach; w których słodki smak winogronowego soku zmieszał się w zabójczy napój odbierający zarówno wolę jak i rozum.

Pienił się ze wściekłości gdy usłyszał o przepastnych ucztach; na których nie zważając na ład i prawo podawano strawę ze wszystkiego co inne; nieznane zakazane.
Armia rozpasanego bóstwa panoszyła się po Królestwie.
Saryfon wiedział; że Kiejstos położy kres cnotliwemu życiu jego poddanych. Z nieprzyjacielem postanowił zmierzyć się sam.
Wyruszył uzbrojony jedynie w zaostrzony kij; jak się okazało wyjątkowo skuteczny wobec ledwo trzymających się na nogach; spasionych zakazanym jadłem żołnierzy.

19_58718678.jpg

Lecz Kiejstos czmychnął.Namówił Oleę Matkę Bogów by unieszkodliwiła Saryfona. Zaślepionego nienawiścią łatwo było omamić. W swej szaleńczej furii niszcząc siedliska bezprawia nie zauważył gdy zabił własnego syna. Poddani niechętni władcy pojąć nie mogli; tej zbrodni mu nie darowali. Zamęczyli Króla torturami a z jego łez wyrosły główki kapusty.


2707527_kapusta-ozdobna.jpg

Tak głosi legenda ale teraz na jej liściach w opisywanym tu niezwykłym miejscu serwuje się te "Zakazane Owoce i Trunki"ku uciesze współczesnych bywalców.

Miejsce jest niezwykłe a nawet zjawiskowe; z dużym dachem pokrytym gontem i niezwykłym wystrojem wnętrza. Dominują w nim drewniane; ręcznie ciosane stoły i krzesła oraz kamienny kominek. Strop podtrzymują belki a ściany pokryte są malowidłami imitującymi malowidła naskalne przedstawiające historię "Stworzenia Człowieka i Świata"[poniżej]

Gods.jpg


Wchodząc tu przechodniu poczujesz zapach smażonych na głębokich patelniach liści kapusty; które początkowo blade nabierają kształtu i koloru stająć się wymyślnymi talerzami; na których serwuje się strawę.
Ogarnie Cię wszechobecny w powietrzu aromat kopru; kminu; chili i bazylii.
W twoich nozdrzach zagości aromat curry; kurkumy i kokosów a smak oliwy tak przecież zwyczajny odmieni się i stanie się niezwykły i tajemniczy.

To niezwykłe miejsce to nowo otwarta w Złotym Grodzie restauracja "Zakazane Smaki". Zakazane; bo to jedyne miejsce w całym Księstwie Sarmacji gdzie spróbujcie takich dań jak; Gotowana Ważka "Morski Ogórek"; Zupa z łapy Niedźwiedzia; Gulasz ze Żmii; Ikra Jeża Morskiego[poniżej]

jeze4.jpg

czy też zasmakujecie Smażonego Konika Polnego; Smażonej Świnki Morskiej czy Górskiej Żaby lub Filetów z Krokodyla w Sosie Musztardowym.

Tu spróbujecie też Potrawy z Ryby Fugu[ poniżej]

fugu.jpg

Larwy Wołka Polnego czy Kałamarnicy we Własnym Atramencie.
Na koniec otrzymacie też Deser z Mrówek w Czekoladzie i posmakujecie wspaniałych trunków z maleńkiej; własnej winniczki.


Jeśli Jesteście gotowi na Niezwykłe Doznania miejsce to zaprasza i gwarantuje; że zawładnie Waszym Sercem i Duszą.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 327,00 lt
Ten artykuł lubią: Aga Jacobsen, Persywald Moncki, Daniel Chojnacki, Adunaphel Kovall, Adi Alatristé, Laurẽt Gedeon I, Chinczykolus Ślązakus.
Komentarze
Aga Jacobsen
Hmm wygląda ciekawie ;D Gdzie jest ta restauracja to zapewne wybiorę się w małą podróż :>
Odpowiedz Permalink
Persywald Moncki
Rezerwuję stolik!! :D
Odpowiedz Permalink
Chinczykolus Ślązakus
Brakuje rezerwacji telefonicznej :) oraz on-line :) ślinka cieknie na samą myśl :)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Faktycznie ciekawe dania serwują, ta adrenalina na dzień dobry he he.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.