Spisek 1 - Przypomnienie
Seria wydawnicza: Spisek

Sarmaci, Sarmatki!

Tuż przed wydaniem Zemsty (kontynuacji Spisku), pragnę Wam przypomnieć jak wyglądała fabuła poprzedniej części. Dzisiaj przedstawię jedynie "streszczenie". W kolejnym wydaniu będzie opis bohaterów poprzedniej serii i prawdopodobnie PDF 1 części. Oczekujcie Zemsty, która będzie już wkrótce!
W poprzednim sezonie:
Grodziskiem wstrząsnął zamach w którym ucierpiał Michał Bryennios – Kanclerz Księstwa Sarmacji oczekujący na Siergiusza Asketila – Prefekta Generalnego – tak rozpoczęła się pierwsza część Spisku. Prefekt w ten sam dzień został porwany przez tajemniczych ludzi. Zamachem zostaje obarczany Al Rajn bądź grupy spiskujące w Sarmacji. W Grodzisku panował chaos. Wszystkie media wskazywały, że Kanclerz nie żyje.

Okazało się, że Bryennios żyje, ale miał problemy z wydostaniem się spod gruzów. Pomimo tego, że Kanclerz żyje Rada Ministrów wstrzymuje się z wydaniem oficjalnego komunikatu co wykorzystały media, informując o śmierci Michała. Kilka godzin później Ryszard Paczenko – Podkanclerzy poinformował o tym, że wśród ofiar jest Kanclerz. Szybko udał się do limuzyny w kierunku Almery. Tymczasem Siergiusz przebywał w obskurnym budynku. Okazało się, że torturuje go nie kto inny jak Karolina, która wydawała się bardzo zadowolona z tego rozwoju wypadków. W Almerze na Podkanclerzego oczekiwał Markus Arped, Mikołaj Torped oraz Aleksander Damian Sedrowski. Paczenko był zaskoczony obecnością „federalisty”, jednak jak się okazało Sedrowski jest szpiegiem Markusa.
Michał trafił do szpitala jako jeden z wielu rannych z zamachu. Z uwagi na problemy z wymową nie mógł się porozumieć z personelem szpitala. Wkrótce do Sali szpitalnej wszedł Ivan von Vincis wraz z mężczyznami w garniturach. Zastanawiali się czy mężczyzna w łóżku to Kanclerz, jednak Aleksander rozwiał wątpliwości. Kanclerz był już w drodze do zamkniętego regionu Królestwa Baridasu. W Grodzisku trwają nadal tortury na Siergiuszu. W trakcie zabawy Karoliny do pomieszczenia wkroczył zaginiony Avril von Levengothon. Prefekt został przeniesiony do Srebrnego Rogu. Rada Ministrów zwołała konferencję prasową. Kanclerzem Sarmacji został Ryszard Paczenko, a Podkanclerzym i Prefektem Generalnym – Helwetyk Romański. Zostały wprowadzone środki ostrożności w postaci godziny policyjnej oraz obowiązkowego przesłuchania wszystkich cudzoziemców.W trakcie przewozu Siergiusza do Srebrnego Rogu auto zatrzymali funkcjonariusze prefektury. Avril zastrzelił ich. Przy porcie odbierał byłego Prefekta Brzetysław.

Do Republiki Południowego Baridasu został przetransportowany Michał Bryennios przez Ivana i Aleksandra. Zostali odebrani przez Markus, który nakazał Ivanowi odwiezienie Michała do Lecznicy. W trakcie podróży został spowodowany wypadek przez pewną kobietę i mężczyznę. Po zamachu Grodzisk zaczął pustoszeć – część ważnych osób wyjechała, a w stolicy rozpoczęła się nagonka na obcokrajowców. Na celowniku znajdowali się również Teutończycy. Helwetyk rozpoczął brutalne przesłuchania Paralaksy Tradycji Buddus. Była biczowana w gabinecie Prefekta. Paczenko namawiał go do dość mocnego przesłuchania żony Rolanda. Motorówka z Siegiuszem dotarła do Margonomu gdzie Avril i Brzetysław przewiozą go do lochów. Do tej miejscowości pociągiem przyjechała Karolina, która razem z nimi pojechała do więzienia. Lady Koadiutor KT Rihanna Aureliusz-Sedrowska zwołała pilne spotkanie na którym poruszyła tematy związane z torturowaniem rodzin Teutończyków w Grodzisku. Mateusz Wilhelm – Król KT zaapelował o przetransportowanie bliskich do Srebrnego Rogi. Po spotkaniu w Sali została Lady razem z Vladimirem.

W dawnym więzieniu Karolina razem z Avrilem świętowali sukces, który powoli dochodzi do skutku. W ramach nagrody Diuczessa poprosiła Diuka o przyprowadzenie Siergiusza. Został przywiązany do grzejnika i po chwili krwawa Karolina zaczęła go torturować tak, aż Prefekt zemdlał. Po torturach von Lichtenstein poszła do góry, zapraszając do siebie Avrila. Po wypadku samochodowym Ivana z samochodu wyszli sprawcy – Rattus i Calisto Norvegicus-Chojnaccy. Zeszli do auta w którym był martwy Ivan oraz ciężko ranny Michał. Wyciągnęli go z auta, a Rattus potem polał auto benzyną i rzuciła odpalone zapałki w kierunku auta. Pojechali do jednej z wsi w której mieli swoich przyjaciół. W Pałacu Arpedów trwała napięta atmosfera, ponieważ transport z byłym Kanclerzem zaginął. Aleksander ma pretensje do Markusa o to, że zaufał Ivanowi. Chwilę później doszły informacje o spalonym aucie i jednym zwęglonym ciele. W Teutoni Vladimir wraz z Rihanną obmyślają plan w myśl którego zamierzają „napuścić” społeczeństwo sarmackie przeciwko Markusowi. Zdecydowała się skrobnąć wiadomości do dziennikarzy z instrukcja o czym mają pisać.

Markus z Aleksandrem przyjechali do komisariatu policji. W pomieszczeniu spotkali Ryszarda, który wrzeszczał o porwaniu Michała. Odgrażał się w kierunku Arpeda i kazał mu załatwić tą sprawę. Calisto wraz z Rattusem przemierzali Republikę Południowego Baridasu. Przyjechali na wieś w której mieli spotkać krewnych Iva Karakachanowa. Małżeństwo otrzymało pokój w którym zaczęli zastanawiać się o tym czy Rihanna wywiążę się z umowy. Chwile później zobaczyli przez okno klona Ivana. W Prefekturze trwały przesłuchania Paralaksy. W trakcie przesłuchań doszło do kolejnych tortur i stwierdzeniem, że Paralaksa budowała siatkę szpiegowską. Do Margonomu mknęła Rihanna, aby przedyskutować sprawy z Karoliną. Gdy zaczęła zbliżać się do więzienia usłyszała krzyki. Wbiegła do pomieszczeń biurowych w których nagi Avril próbował wypchnąć półnagą Karolinę z okna. Rihanna podbiegła i kilkakrotnie dźgnęła Diuka. Po chwili Brzetysław wbiegł do pomieszczenia wezwany wcześniej przez Lady. Kazała mu pozbyć się ciała Avrila oraz o dokładne wyciągnięcie informacji od Siergiusza, ona sama wraz z Karoliną zajęła się sprzątaniem i omawianiem wspólnej konferencji prasowej.

W byłym więzieniu Brzetysław zaczął rozcinać ciało Avrila. Po chwili usłyszał głosy z celi Siergiusza. Podszedł tam i zobaczył Krzysztofa Kurę. Całe te zajście zauważyła również Karolina. Kazała ukryć się Brzetysławowi i chwilę później Kurę wyciągnęła po to by zobaczył co Teutonia szykuje. W miejscu gdzie było ciało Avrila, strzeliła w kierunku Kury. Ogłuszyła go i poprosiła aby Brzetysław go gdzieś przetransportował, a ona sama z Rihanną wyruszyła do Grodziska. Calisto i Rattus w domie zastanawiali się o co chodzi z klonem Ivana. Po chwili klon – Władzio spotkał ich. Pomógł im upodobnić się do tutejszych osób i po przybyciu krewnego Iva zabrał ich w kierunku miasta. Helwetyk kontynuował coraz to brutalniejsze przesłuchanie Paralaksy. Zaczął ją szantażować zdjęciem jej matki. Doradziła mu aby pojechał do Teutoni w której coś się szykuje. Chwile później kazał strażnikom ją wyprowadzić i wprowadzić Prezerwatywa. Po chwili było słychać krzyki w gabinecie prefekta.

Prezerwatyw zmiażdżył dłonie prefekta i uciekł przez okno z Prefektura. W tym samych czasie więźniowie zaczęli wszczynać bunt, a w trakcie ucieczek wielu więźniów, uciekła również Paralaksa. Władza poinformowała o ucieczce więźniów na czele z Krwawą Paralaksą, która rzekomo uczestniczyła w mordach Południowych Baridajczyków. Na nią natknęły się Karolina i Rihanna. Postanowiły ją zabrać i wciąż zmierzać w kierunku redakcji Pulsu Sarmatów. Jednak przed siedzibą zatrzymali ich funkcjonariusze prefektury. Poinformowano o podłożonej bombie. Karolina zaproponowała przyjazd do pałacu Paczenki, który współpracował z nią. W Almerze Aleksander i Markus pokłócili się. Po kilku słowach, których było za dużo udał się do Srebrnego Rogu. Rattus i Calisto zostali przewiezieni do centrum miasta. Mieli pracować w piekarni, jednak nie było im dane. Władzio wsypał małżeństwo i Ignac ich aresztował. Krewny Iva von Karakachanowa był wściekły, ale klon Ivana wytłumaczył mu, że tak doradził mu Roland Heach.
W Pałacu Kanclerza Rihanna i Karolina przedstawiają ofertę Ryszardowi. Ma podać się do dymisji po wieściach z Baridasu, a w zamian otrzymać ofertę posady na Dworze Książęcym. Wytłumaczyły mu też, że Aleksander rozpoczął fabrykację dowodów, a Książę zostanie uwikłany w morderstwa ministrów. Planowany jest również atak lotniczy na miasta Republiki Południowego Baridasu. W trakcie rozmowy do Pałacu wbiegł uradowany Aleksander, która krzyczał, że udało się. Małżeństwo Chojnackich zostało przewiezione do więzienia. Po odmowie współpracy Rattus został dotkliwie pobity przez strażnika. Rihanna wraz z Karoliną zwołała konferencję prasową podczas, której wyjawiono, że Markus przygotowywał się do wojny z Baridasem, a w Republice Południowego Baridasu są fabryki militarne; Książę Sarmacji – Tomasz Ivo Hugo jest zamieszany w zaginięcie Siergiusza Asketila i Avrila von Levengothona. W trakcie konferencji przekazano, że został wydany rozkaz zbombardowania Republiki Południowego Baridasu.

Rozpoczęło się bombardowanie „krainy bananów”. Ignacy zbiegł do bunkru, jednak Calisto i Rattus znaleźli się pod gruzami komisariatu. Rihanna zaniepokoiła się informacjami o powołaniu Regenta KS – Zbyszko von Thorn-Broniek oraz o dymisji Ryszarda Paczenki. Wezwała Karolinę do hotelu i razem z nią uzgodniła co się dzieje. Została przedstawiona jako główna kandydata na prefekta generalnego. Nie dała wiary diuczessie, że wszystko idzie zgodnie z planem i zadzwoniła po byłego sułtana Al Rajnu. Poprosiła go o obserwowanie Karoliny, a sama udała się do Auterry. W Prefekturze było gorąco. Do celi trafił Markus Arped, a Helwetyk oczekiwał na Vladimira Iwanowicza. Vladimir poprosił o spotkanie z Wicekrólem Baridasu i ostrzegł Helwetyka o tym, że Karolina planuje wynieść na wierzch wszystkie brudy związane z jego działalnością. Prefekt po tym udał się do wyjścia. Vladimir wszedł do celi Markusa i zapewnił go, że nie wszystko stracone. Rihanna odwiedziła byłe więzienie w którym był przetrzymywany Siergiusz, Krzysztof Kura i Avril. Powiedziała Brzetysławowi, że zostanie przeniesiony do nieużywanych lochów prefektury, a ciało Avrila zostanie podrzucone do dworu książęcego. Karolina podczas konferencji opublikowała skład Rady Ministrów: Laurencjusz Ma Hi von Vincis-Kazakov – Minister Spraw Wewnętrznych, Yutte PónKrokk – Podskarbi, Rihanna Aureliusz-Sedrowska – Podkanclerzy, Minister Spraw Zagranicznych, Prefekt Generalny. Powołany został również wicekról Baridasu – Aleksander Damian Sedrowski. Karolina poinformowała opinie publiczną o skutecznych nalotach na Republika Południowego Baridasu. Po całym przemówieniu Rihanna zapowiedziała publiczną egzekucję Ignacego, która miała się odbyć na oczach widzów.
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Gotfryd Slavik de Ruth, Vladimir ik Lihtenštán.
Serduszka
2 941,00 lt
Ten artykuł lubią: Aleksander Damian von Thorn-Chojnacki, Roland Heach-Romański, Mateusz Wilhelm, Vladimir ik Lihtenštán, Marek von Thorn-Chojnacki.
Komentarze
Ten artykuł oczekuje na pierwszy komentarz.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.