Gazeta Teutońska, Mateusz Wilhelm, 20.05.2015 r. o 22:27
Urzędowe zmiany w Teutonii

teutonia.png
Zbliżająca się 13-sta już rocznica istnienia Księstwa Sarmacji, a 12-sta Królstwa Teutonii skłoniła mnie do pewnych przemyśleń nad zmianami w naszym samorządzie. Wraz z „tajemniczym głosem zza tronu” postanowiliśmy, że czas najwyższy zakończyć kadencje Lady Koadiutor Rihanny Aureliusz-Sedrovskiej. Zmiana oczywiście była podyktowana bardziej chęcią dokonania tak ważnej zmiany niż potrzebą. Jednocześnie chciałbym bardzo mocno podziękować Riannie w imieniu swoim jak i wszystkich Teutończyków za sprawowanie swojego urzędu i pozostawienie następcy bardzo wysoko podniesionej poprzeczki. Jestem przekonany, że będzie jeszcze wiele sytuacji, w których będę mógł wyrazić swój podziw dla kadencji ustępującej już Lady Koadiutor.

Proces zmian rozpoczęliśmy już miesiąc temu zaś dzisiaj oficjalnie już możemy potwierdzić zmianę na stanowisku Lorda Koadiutora. Zgodnie z Postanowieniem Króla Teutonii nr. 1/2015 nowym naczelnikiem Rady Królestwa został Pana Roland Heach. Proces wyboru następcy wyglądał inaczej niż było to dotychczas. Lord Koadiutor zwykle bywał wybierany wyłącznie przez Króla Teutonii, tym razem zaś wybrał naród chodź nie ukrywam, że ostateczną decyzje z racji remisu musiałem podjąć osobiście. Wierze, że następca Rihanny, który ma o rok mniej doświadczenia w Naszym świecie od poprzedniczki nie ugnie się pod naporem pracy i wyręczania swojego „wyjątkowo” aktywnego przełożonego w rządzeniu Teutonią najlepiej jak tylko będzie mógł.

Roland Heach jeszcze przed oficjalnym powołaniem na urząd Lorda Koadiutora zaczął odpowiednio się przygotowywać. Wynik tych przygotowań możemy z dumą obserwować w Dzienniku Praw. (http://prawo.sarmacja.org/akt,7482.html) Do publicznej wiadomości podano dzisiaj także kształt nowej rady, która będzie wypełniać najważniejsze obowiązki w Królestwie. Od dziś sprawami biurokratyczno-finansowymi będzie się zajmował Lord Ekonom diuk Marek Chojnacki, kwestię kulturowe przejęła Lady Kustosz Yennefer von Witcher zaś głównym doradcą Koadiutora został Lord Doradca baron Beznadziej AFiasty.

W imieniu własnym oraz obywateli Teutońskich życzę sukcesów nowej Radzie
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Zbyszko Gustolúpulo.
Serduszka
7 075,00 lt
Ten artykuł lubią: Adam Jerzy Piastowski, Zoara Schlesinger-Asketil, Aleksander Damian Chojnacki, Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni, Zbyszko Gustolúpulo, Vladimir ik Lihtenštán, Roland Heach-Romański, Yennefer von Witcher, Helwetyk Romański, Krzysztof St. M. Kwazi, Marek von Thorn-Chojnacki.
Komentarze
Aleksander Damian Chojnacki
Dziękuje WKW, iż dzięki niemu dowiaduje się, że odwołano mnie z funkcji Dyrektora.
Odpowiedz Permalink
Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni
Duet marzeń Roland-Beznadziej u steru <3
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Ciekawie, ciekawie. Na przyszłość jedna rada - przed likwidacją urzędów warto zapowiedzieć to osobom, które są tam zatrudnione.

Po drugie - moim zdaniem i na moje oko istnieje pewna nieścisłość prawna. Teoretycznie Lord Koadiutor w myśl ustawy Senatu Królestwa Teutonii nr 3/2012 o kształcie i kompetencjach urzędów dworskich z dnia 7 października 2012 r. może jedynie odwołać urzędników, a nie likwidować urzędy. Proszę coś z tym zrobić. Chciałam też zaznaczyć, że równie dobrze można było dokonać liftingu Postanowienie Lorda Koadiutora nr 1/2014 o utworzeniu urzędów ds. rozrywki i sztuki oraz ds. biurokratycznych z dnia 10 sierpnia 2014 r. i po prostu skorygować listę obowiązków + dorzucić nowego urzędnika, bo w pewien sposób w nowym postanowieniu lordowie wypełniają tamte obowiązki.
Odpowiedz Permalink
Mateusz Wilhelm
Aleksandrze przykro mi z tego powodu, że ani Lady Koadiutor ani aktualny Lord tego nie zrobił.
Odpowiedz Permalink
Aleksander Damian Chojnacki
WKW ustawe odwoławczą podpisał Lord.
Odpowiedz Permalink
Mateusz Wilhelm
Rihanna ja powierzam pewne obowiązki (http://prawo.sarmacja.org/akt,7471.html) określonej osobie (http://prawo.sarmacja.org/akt,7481.html). Na rozliczenie tych obowiązków przyjdzie odpowiedni moment.
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
@ Aleksander Damian Sedrovski
Powiadomiłem, to, że Król mnie uprzedził artykułem, to już kwestia niezazębienia. Poza tym kanałami prywatnymi, choćby na IRCu rozmawialiśmy na ten temat i wyraźnie mówiłem, że pozostaniesz na posadzie dyrektora Filharmonii tylko i wyłącznie (no i na razie, bo być może administrację powiększymy :) ). Nie wiem skąd oburzenie w tej sprawie. Plus, wczoraj akty te wydawałem dość późnym wieczorem, poszedłem się następnie uczyć, gdyż kolokwium czeka mnie w piątek. Informację, zarówno o odwołaniach jak i powołaniach wysłałem z rana, tj. teraz, mając chwilkę czasu przed wyjściem z domu. To też należy zrozumieć, nikt z nas nie jest robotem, a i nie uznałem kwestii oficjalnej informacji za naglącą, skoro już prywatnie było to przekazywane.

@ Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Podstawa prawna w Postanowieniu, do którego się odnosisz jest nieco dłuższa, niż Ustawa Senatu. Co do ścisłości, ja nie likwiduję urzędów, a uchylam postanowienia, do czego mam prawo, w związku ze zmianą organizacji pracy Rady. Po drugie, nie, nie można było pozostawić obecnego stanu rzeczy, bo za pasem jest nowa Konstytucja, a w niej Ustawa organiczna o Radzie Królestwa. To są podwaliny pod bliskie zmiany systemowe. A ja nie lubię bawić się mimo wszystko 10 razy w tę samą robotę. Plus co do zasadności podstaw i czynności, konsultowałem powyższe i z Królem Mateuszem Wilhelmem i z JKW Kwazim. Stosowne korekty i sugestie uwzględniłem.

Moim zdaniem to jest płacz, że nie bawię się tymi samymi zabawkami, jakie po sobie pozostawiłaś. Ty się nimi bawiłaś dość długo, ja widzę inną ścieżkę. Pozwólmy sobie pracować, bo liczy się Teutonia i jej dobro :)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof St. M. Kwazi
@Rihanna - Ustawa mówi:
"Urząd jest tworzony mocą postanowienia Króla, lub urzędu, którym kompetencja ta została powierzona."

Ustawodawca (celowo lub niechcący) określił, że urzędy są tworzone za pomocą aktów najniższej rangi - postanowień. Co do zasady, postanowienia to nie są akty normatywne, które można nowelizować. Pewne jest natomiast, że ostatnie słowo w tej sprawie należy do Króla, gdyż Lord Koadiutor w tym zakresie posługuje się Jego kompetencjami.
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
@Kwazi

Dziękuję za wytłumaczenie :)
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Wybaczcie za spam. Rolandzie, ja nie płaczę - wybacz. Nie w moim stylu.
Odpowiedz Permalink
Mateusz Wilhelm
zastanawiam sie czy aby na pewno jest to dobre miejsce do takich tematów...
Odpowiedz Permalink
Krzysztof St. M. Kwazi
Dostajesz pieniądze za komentarze, więc nie narzekaj :]
Odpowiedz Permalink
Mateusz Wilhelm
bo widzisz Krzyśku są na świecie ważniejsze rzeczy od pieniędzy :P
Odpowiedz Permalink
Marek von Thorn-Chojnacki
Może i tak, jednak pieniądze tez są ważne.
Odpowiedz Permalink
Mateusz Wilhelm
no w sumie pensja też by mi sie przydała :P
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Przynajmniej osoby z poza naszego podwórka; się odwiedzą o zimnach na ważnych stanowiskach państwowych.
Permalink
Yennefer von Witcher
Kazda zmiana jest dobra, jesli jest ona przemyslana. Moim zdaniem damy rade przywrocic Teutonii blask.
Odpowiedz Permalink
Mateusz Wilhelm
moim zdaniem aby coś przywrócić trzeba to najpierw stracić ;)
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Właśnie. Sugerujecie, że Teutonia płonie od nieużytków? ;>
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
Sugerujemy, że Teutonia miała lepsze dni i warto do nich powrócić :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.