Nowość.

EuIJH9RY.gif
Nowa osoba. Nowa wśród nieznanych jej ludzi.. Każdy wie jakie to uczucie, prawda?
Zaczynasz wirować w nieznanym Ci do tej pory środowisku. Obserwujesz,czytasz,pytasz i wyciągasz wnioski. Na początku może być super ale w pewnym momencie możesz nie wiedzieć co masz robić, jak się odnaleźć. Jest Ci ciężko. Zyskujesz sympatię albo wrogość. Zaczynasz tracić wiarę w siebie albo ją podwyższasz. Ale zawsze jest ten strach przed odrzuceniem,że znajdzie się ktoś kto Cię znienawidzi albo zaczniesz popełniać non stop błędy. Dla innych też to jest problem. Nowa osoba zawsze zbudza ciekawość i chęć poznania. Dają z siebie wszystko by było Ci jak najlepiej oraz byś został na dłużej. Doceń ich starania. W pewnym momencie jednak pojawi się ta jedyna osoba,która najbardziej będzie Cię wspierać. Zaprzyjaźnisz się z nią,a reszta pójdzie jak z płatka. Będzie Ci coraz lepiej. Jednak trzeba pamiętać o ostrożności. Nie wiesz czy ktoś sobie z Ciebie żartuje, nie chce wykorzystać Twoją naiwność albo wplączesz się w kłopoty. Z jednej strony mamy radość, z drugiej smutek. Takie niestety mamy życie. Nigdy nie wiesz co Cię czeka w nowym miejscu.
Można to porównać do słowa "nowości". Wszystko "nowe" będzie dobre albo złe. Nowość to zawsze tajemnica. Przez całe życie będziemy poznawać nowości albo my będziemy nowością wśród ludzi, nieznanych nam dotąd. Może być to dla Nas uciążliwe poznawanie ciągłych nowości ale lubimy to. I tak pozostanie aż do śmierci.
Zobaczcie ile razy w tekście jest odmiana słowa "NOWOŚĆ". Zabawne, prawda?"To, co jest naprawdę nowe, zachwyca lub przeraża."
- Julio Cortázar
Kilka słów od siebie:
Chciałam bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom za ciepłe powitanie i chęć pomocy. Nie wydaje mi się by działo mi się tutaj źle. Odbyłam parę rozmów. Może były krótkie ale ludzie byli pozytywnie nastawieni do mnie. Takie miałam odczucie.
Intuicja,która mnie zazwyczaj nie zawodzi,podpowiada mi,że będzie to dla mnie przyjemny i udany czas. Powoli i starannie będę wdrążać się w sprawy Księstwa Sarmacji. Obiecuję,że dam z siebie 110%.


Dziękuję za przeczytanie.

ZT.
Serduszka
10 301,00 lt
Ten artykuł lubią: Vladimir ik Lihtenštán, Herman Kolineusz, Sereus von Ahabejż, Yennefer von Witcher, Adam Jerzy Piastowski, Roland Heach-Romański, Helwetyk Romański, Andrzej Fryderyk, Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni, Adrianna Raina Alatristé, Markus Arped, Malcher Estery Naw, Daniel January von Tauer-Krak, Karolina Aleksandra.
Komentarze
Herman Kolineusz
Czytałem ten artykuł przed wydaniem i muszę powiedzieć, że odwaliłaś kawał dobrej roboty.
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
Popieram Hermana, pamietam moj strach, gdy pojawilam sie tu, w progach sarmackich poraz pierwszy. Radosc i pewne "podniecenie" ze wzgledu na mozliwosc i szanse poznania nowych wartosciowych osob mieszaly sie ze strachem przed odrzuceniem i wrogoscia ze strony zyjacych juz tu obywateli. Tzw. Mieszanka wybuchowa w czlowieku. I w tym komentarzu pragne podziekowac sarmatom za cieplo i otwarte serca dla nowych osob, ktore napewno licznie sie tu pojawiaja, chocby na krotko. Ja juz postanowilam. Sarmacja to moj dom. Tu zostane do konca mojego v-zycia.
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Dzień dobry, miło się czyta takie artykuły. Mam nadzieję, że czas spędzony w Sarmacji będzie pozytywny, twórczy i w pewien sposób rozwijający :)
Odpowiedz Permalink
Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni
Świetny artykuł! Początki zawsze są trudne, życzę wytrwałości i odnalezienia się w naszej rzeczywistości! :)
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
w tytule nie stawiamy kropek!;)
Odpowiedz Permalink
Zoara Schlesinger-Asketil
Przepraszam, z przyzwyczajenia :)
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
@Henryk K. Leszczyński
A co z kropkami emocjonalnymi? Co z kropką nienawiści? Co z kropką przyjaźni? Co z kropką przypuszczalnego braku zrozumienia dla rozmówcy? Kropka, od niedawna zajmuje ważne miejsce w sarmackim przekazywaniu emocji. Czasy się zmieniają, kropka idzie do tytułu z mocy nowej, młodej tradycji!
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
.
Odpowiedz Permalink
Daniel January von Tauer-Krak
@Roland weź zgadnij o co chodzi z ta kropką? :D

@Zoara, twórz, im więcej, tym lepiej, napadła mnie nieokrzesana chęć nadużycia przecinka w dość sensownie bezsensownym zdaniu, paradoks. :D
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
to jest kropka bezlitosnej riposty.
Odpowiedz Permalink
Adunaphel Kovall
To czekamy na te "nowości" :D Miłej współpracy z mieszkańcami i jeszcze wiecej zabawy :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.