Odczarować pecha - Trzynastkowy Konkurs Rocznicowy
Seria wydawnicza: Konkursy

Drodzy Obywatele i Mieszkańcy Sarmacji!

Już niedługo, bo za 3 tygodnie świętować będziemy 13 Rocznicę Powstania Księstwa Sarmacji. Jest to oczywiście powód do radości i dołożymy wszelkich starań by dzień ten był dla nas wszystkich szczęśliwy, ale niestety liczby nie pomagają. "13" jest pechowa od zarania dziejów, wiązana z piekielnymi mocami, śmiercią i ogólnie pojmowanymi nieszczęściami. Pomimo iż magia liczb jest domeną JKM Tomasza Ivona Hugona pragniemy zaprosić Was do udziału w Rocznicowym konkursie pt. "Odczarować pecha".
60L244mW.png
Ale o co chodzi?

Zadanie konkursowe jest dość proste. Należy znaleźć sposób na przełamanie fatum. Co to może być? Czterolistna koniczyna, podkowa, szczęśliwy wisiorek. Możecie czerpać z mitycznego reala lub tworzyć zupełnie nowe zwyczaje. Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia.

Zgłoszenie powinno zawierać:
  • nazwę szczęśliwego przedmiotu
  • opis rytuału jego wykorzystania
  • opis działania (na jak długo wystarcza jednorazowe wykorzystanie przedmiotu, przed jakimi nieszczęściami chroni etc.)
Przykładowe zgłoszenie
Przedmiot: Racica kozy gellońskiej
Rytuał: Racicę, koniecznie z prawej przedniej racicy 12 letniej kozy, zawijamy w białą chusteczkę, posypujemy miętą i wrzucamy do rzeki. Staramy się rzucić ją w miejsce gdzie prąd jest najsilniejszy, by zabrał zawiniątko jak najdalej od nas, a tym samym oddalił od nas nieszczęście.
Działanie: Dobrze wykonany rytuał uchroni nas przed pechem przez cały dzień. Jeśli jednak nurt nie porwie woreczka nieszczęście nie opuści nas przez cały tydzień. Ryzyko jest spore, ale racica kozy gellońskiej uchronić nas może przed każdym urokiem.

Wierzymy w Waszą kreatywność i mamy nadzieję, że Wasze propozycje zostaną solidnie ukraszone lokalnym folklorem. Zgłoszenia wysyłajcie do mnie Pocztą Konną. Czekamy na nie do 20 maja, do południa. Następnie przystąpimy do głosowania publiczności. To właśnie w tym głosowaniu wyłonimy 3 najciekawsze propozycje, których autorzy otrzymają po 10 000 libertów.

Przewidzieliśmy również nagrody dla osoby, która prześle najwięcej zgłoszeń oraz dla prowincji, którą reprezentowało będzie najwięcej osób. Obie te nagrody wyniosą po 10 000 libertów. Nagrodzimy więc nie tylko indywidualnych uczestników ale również najaktywniej uczestniczący w zabawie Samorząd.

Gorąco zachęcamy do udziału w zabawie: ku chwale swojej i swojego Samorządu!

pieczec-mdn.png

Calisto diuczessa Norvegicus-Chojnacka
Minister Dziedzictwa Narodowego
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Helwetyk Romański.
Serduszka
5 211,00 lt
Ten artykuł lubią: Siergiusz Asketil, Karolina Aleksandra, GdL, Michał Pséftis, Vladimir ik Lihtenštán, Daniel January von Tauer-Krak, Persywald Moncki, Aga Jacobsen, Ivan von Lichtenstein, Helwetyk Romański, Adam Jerzy Piastowski.
Komentarze
Adrian Filip
Ej takie pytanie jak sie robi instytucje
Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Zabobony, nic tak nie zdejmuje fatum i czarów jak "Palenie na stosie" :D
Ale na poważnie nie wieżę że wogule takie coś istnieje...ale każdy wieży w to co chce.
Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
To nie kwestia wiary :D tylko chęci do zabawy :D
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.