Rada Ministrów, Karolina Aleksandra, 01.05.2015 r. o 00:24
FotoZagadka 4/2015
Seria wydawnicza: Konkursy

W poprzedniej FotoZagadce, ogłoszonej zarówno w DSG, jak i na forum, do jednoosobowego komitetu FotoZagadkowego wpłynęły dwa zgłoszenia.
2ij9CnUY.png

Waszym zadaniem było podanie, do czego służyła instytucja, której logo zaprezentowano powyżej.

Finita Baridajska służyła, najprościej rzecz ujmując, do wysyłania v-SMSów (odpowiednio płatnych) na odpowiedzi w ankietach przeprowadzanych przez Finitę. Rzecz jasna, jedynym ograniczeniem, jakie obejmowało ilość wysłanych SMSów, był stan konta wysyłającego — a pytania bywały bardzo ciekawe.

Poprawnej odpowiedzi na pytanie zadane w poprzedniej FotoZagadce udzielił Malcher Estery Naw, do którego wędruje 10 000 lt, zaś drugiej, niezbyt poprawnej, ale za to fajnej odpowiedzi, udzielił Michał Bryennios, który zgarnia 5 000 lt.

No bo przecież jeśli ktoś popatrzył na stronę Finity, mógł odnieść wrażenie — tak jak baron Bryennios — że to strona służąca do mierzenia tzw. melanżometru, który miał przewidywać, czy nadchodząca impreza jest godna uwagi. No nie? :)
CD1azNUC.png

Kolejna FotoZagadka, na którą czas macie do 8 maja, dotyczy herbu zaprezentowanego powyżej. Pytanie brzmi: Jaka była pełna nazwa sarmackiej prowincji, która posiadała ów herb?

Dodatkowe pytanie za 5 000 lt — na jakiej stronie internetowej można teraz znaleźć ten herb? Odpowiedzi, tradycyjnie, należy wysyłać do mnie Pocztą Konną. Osoba, która jako pierwsza udzieli odpowiedzi na „podstawowe” pytanie, dostanie 10 000 lt, zaś pośród reszty rozlosowane zostanie 5 000 lt.


Na marginesie: martwi mnie niska frekwencja w tym konkursie. Odpowiedzi wygooglować w nim nie jest trudno, wystarczy poszukać w archiwach Forum Centralnego, wpisać w Google „Finita Baridajska”, a w przypadku starszych stażem Sarmatów — nawet łatwiej, bo przecież mają do dyspozycji pamięć. To praktycznie darmowe pieniądze do zgarnięcia, a przy tym poznać można nieco sarmacką historię.
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Helwetyk Romański, Zbyszko Gustolúpulo.
Serduszka
3 472,00 lt
Ten artykuł lubią: Helwetyk Romański, Michał Pséftis, Peter Axinus, Siergiusz Asketil, Zbyszko Gustolúpulo, Adunaphel Kovall.
Komentarze
Julian Fer at Atera
Trochę bez sensu. Była fajna instytucja i od dawna nie pracuje :(
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.