Herold, Daniel January von Tauer-Krak, 27.04.2015 r. o 18:58
Partie, Kanclerz i trochę refleksji
Seria wydawnicza: Acsi Baridasane...

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
abwEUr71.pngN
a początek, napisze iż niedawno minął miesiąc od czasu, gdy pierwszy raz pojawiłem się w Sarmacji. Troszkę zamotałem w Sarmacji i Baridasie. Planuje rozbudować instytucje rodową, w najbliszym czasie ma się pojawić ankieta w SOBOS, czy chcecie zmian, większego uprawnienia rodów, zmian , reform, ogólnie wzmocnienia i usprawnienia rodów. Nie powiem liczę na to, że sporo Sarmatów wyrazi zainteresowanie tym projektem, koncepcją, która naturalnie będę rozwijał. Ponadto niedawno powstał Aeroklub Bardyjsko-Teutoński kolejna inicjatywa łącząca kraje muru. Przy okazji zapraszam, może pojawił się jakiś kolejny fan lotnictwa, albo zwyczajnie ktoś chce napisać artykuł o jakiś pokazach lotniczych.

48924812612957271.jpg
Mam nadzieję, że się nie obrazisz, ale nie mogłem tego nie wstawić


Z
miany, idą zmiany. "Zły kanclerz poszedł precz", nie mi go oceniać, ale mam nadzieje, że korzystając z tych nielicznych wolnych chwil, wpadnie do Sarmacji, zajmie się lokalnymi obowiązkami np: Pracą w Samorządzie Baridasu. Niemniej zostanie powołany nowy rząd, który miejmy nadzieje wiele zmieni ma tylko miesiąc, na pokazanie się Sarmatom z dobrej strony. Jestem pewnie iż nowy kanclerz, powołany w miejsce swojego poprzednika i nowa RM staną na wysokości zadania. Tylko, mają troszkę mało czasu, miesiąc.


wybory.jpg
Lewica, Prawica, a może Centrum?


P
otem będą wybory prawdopodobnie w wyborach wezmą udział dwie,trzy, maksymalnie cztery partie. PS, SF, możliwe iż własna listę wyborczą wstawi SOK i również są wysokie szanse, na to ze pojawi się jakiś czarny koń wyborów. Ni z tego, ni z owego powstaje nowa Partia Polityczna z prawdziwego zdarzenia, nie jakiś klub polityczny, tylko partia z ideałami, świetnie zorganizowana, z nowymi ludźmi, ze starymi weteranami. Z solidnym programem wyborczym, bo jakby nie było potrzebujemy w Sarmacji partii z prawdziwego zdarzenia, z charyzmatycznym szefem partii, który będzie w stanie ogarnąć własnych polityków, wymusić na nich dyscyplinę, zgromadzić wokół siebie ludzi wyznających podobne ideały. Tak, Sarmacja potrzebuje odświeżenia, potrzebuje zmian, dużych zmian, ale nie jakieś nagłej rewolucji, mimo że jest sporo filozofów polityki, to jakoś mało osób garnie się do stwarzania Partii Politycznych.
2JFyDRhH.jpg


D
wie partie to za mało, system dwupartyjny oczywiście jest dość prosty, w wielu wypadkach wygodny, nie trzeba zawiązywać sojuszów koalicyjnych, ani nie ma żadnych problemów ideologicznych w RM, wynikających z tego, że jeden Minister jest z Partii A, a drugi z partii B. Niemniej według mnie brakuje, dreszczu tych emocji, związanych z tym, że Partia A i Partia B mają po 40%, i to która z nich utworzy Rząd zależy od tego co zrobi Partia C, która mimo że uzyskała tylko 20 % jest niezbędna do utworzenia rządu, oczywiście Partie A i B, mogą zawiązać porozumienie i wtedy Partia C znajdzie się sama w opozycji. Takiej niepewności chciałbym się doczekać w Maju, chociaż pewnie jako członek jednej z partii, będę chciał, żeby to moja partia wygrała i to najlepiej wynikiem dającym większość w sejmie.
Chciałem, tak refleksyjnie opisać swoje uczucia i przeżycia jakie doznałem po miesiącu obecności w Sarmacji, a skończyło się na filozofii polityki, mimo wszystko zapraszam do dyskusji, na temat polityki?
Serduszka
8 026,00 lt
Ten artykuł lubią: Guedes de Lima, Markus Arped, Persywald Moncki, Siergiusz Asketil, Laurẽt Gedeon I, Sereus von Ahabejż, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni, Helwetyk Romański, Julian Fer at Atera.
Komentarze
Herman Kolineusz
Ciekawy artykuł... Szkoda, że nieopublikowany w SAP...
Odpowiedz Permalink
Daniel January von Tauer-Krak
Ten cykl jest zarezerwowany dla Herolda.
Odpowiedz Permalink
Herman Kolineusz
Szkoda. Bardzo mnie boli ten fakt.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
No w końcu jakiś większy ruch w Heroldzie się zapowiada :D
Odpowiedz Permalink
Herman Kolineusz
Szkoda, że nie SAP.
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Może jestem nie na czasie, ale co to SOK?
Odpowiedz Permalink
Daniel January von Tauer-Krak
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Ciekawe spojrzenie na Sarmacką rzeczywistość :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.