Mikro, Siergiusz Asketil, 25.04.2015 r. o 23:02
(Mikro)Dwudziennik — 24/25 kwietnia [gośc. Kolineusz]
Seria wydawnicza: Dwudziennik

62dwyr95.png

MikroDwudziennik
24/25 kwietnia


Dni wypoczynku oraz całkowitego lenistwa dały się we znaki również w Sarmacji. Wszyscy jakby ucichli, co odbiło się na naszej aktywności. Stan ten starał się poprawić Helwetyk Romański, który po opuszczeniu aresztu w Republice Scholandzkiej natychmiastowo rozpoczął lokalne dysputy. Żadna pojedyncza persona nie jest jednak w stanie wywołać szumu w całym państwie, wobec czego sprawdźmy, co i gdzie dokładnie się działo.

Wydarzenia

  • Helwetyk Romański złożył wniosek o odwołanie Marszałka Kapituły. Wincenty Wałachowski zastanawiał się nad opuszczeniem Konsulatu Sclavinii.
  • Trwa sejmowa debata w sprawie wyboru asesora Trybunału Koronnego. Młody obywatel Antoni Rudnicki wysunął się przed szereg i zgłosił własną kandydaturę.
  • Poczta Baridajska wyemitowała trzy nowe znaczki. Najcenniejszy z nich, Sarmacja mistrzem v-świata, rozszedł się po trzech godzinach od emisji.
  • Malcher Estery Naw złożył wniosek o obywatelstwo. Przypomnijmy, że w chwili obecnej obywatelstwo sarmackie posiadają 73 osoby.

  • W Mikroswiatowej Unii Piłkarskiej rozpoczęła się debata w sprawie wyboru organizatora XIII v-Mundialu. Jedną z kandydatur jest wspólna oferta Królestwa Baridasu i Konsulatu Sclaviii.
  • Królestwo Dreamlandu nawiązało stosunki dyplomatyczne z Republiką Bialeńską.
  • Czterech polityków walczy o miejsca w surmeńskiej Eklezji.

Rywalizacja

Rozegrana została XX kolejna Sarmackiej Ligi Piłkarskiej. Dzięki niej wiemy już na pewno, kto awansuje z Klasy Średniej, a także jaka drużyna okaże się triumfatorem całej SLP! Zaciętą rywalizację zobaczymy natomiast w Klasie Niższej, gdzie wszystko jest jeszcze możliwe! Do zakończenia sezonu pozostały dwie kolejki.

4TRQ9Eue.png
Ekstraklasa

MV4hdxA6.png
Klasa Średnia

PxTKn1Lz.png
Klasa Niższa

Opinia

Od dłuższego czasu w sarmackiej prasie nie pojawiły się tzw. dziwne wywiady. Są one charakterystyczne, ponieważ zdradzają wiele, często w dość kontrowersyjnej formie. Panie i Panowie, dzisiejszym gościem jest Herman Kolineusz!

Rozpoczęła się rekrutacja na Wydział Teutonistyki Almersko-Złotogrodzkiego Uniwersytetu Lingwistycznego. Przypomnijmy, że działalność tej szkoły wyższej zawdzięczamy zaangażowaniu osób, które z moralnego punktu widzenia nigdy nie powinny ze sobą rozmawiać: Baridajczyka i Teutończyka. Czy jako mieszkaniec Teutonii złożysz podanie o przyjęcie, aby doszkolić się w lokalnym języku?
Uważam, że Uniwersytet jest bardzo dobrą inicjatywą, którą nawet, jeśli nie będę w niej uczestniczył jako student, to na pewno moja Agencja Prasowa wesprze ją finansowo.

24 kwietnia wyemitowane zostały trzy nowe znaczki. Sarmaci, jak zwykle, rzucili się do kas Poczty Baridajskiej, ale w tym tłumie zabrakło między innymi Ciebie. Uważasz, że nie jest to dobra inwestycja? Nie bawi Cię to?
To tak jak pamiątki z podróży. Patrzysz na nie, po czym przypominają ci się wszystkie wydarzenia. Tak jest właśnie ze znaczkami - spoglądasz do swojego zbioru, widzisz go i myślisz: „pamiętam, wtedy właśnie Sarmacja ograła Wandystan i została mistrzem v-świata”. Tym razem nie skusiłem się na zakup, ponieważ nie miałem takiej możliwości.

W Mikroświatowej Unii Piłkarskiej trwa debata nad wyborem organizatora XIII v-Mundialu. Złożono dwie kandydatury: Republiki Bialeńskiej oraz Królestwa Baridasu i Konsulatu Sclavinii. Dobrze wiemy, że masz związki z Bialenią, wobec czego chciałbym zapytać, na którą kandydaturę oddałbyś głos, jeżeli miałbyś takie prawo?
To dla mnie bardzo trudne pytanie. Jakiś czas temu piłka nożna była moim życiem, przede wszystkim z uwagi na nieistniejący real. Teraz została odłożona na półkę, dlatego też nie zagłębiam się w jej v-światową odmianę. Prawdopodobnie wstrzymałbym się od głosu.

Parę dni temu zostałeś powołany na stanowisko ambasadora Księstwa Sarmacji w Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Jakie masz pierwsze wrażenia? Czy jest realna szansa na pogłębienie współpracy z tym państwem?
Dzisiaj złożyłem rezygnację. (tutaj były wielkie oczy redaktora) Po prostu okazało się, że jednak nie będę miał czasu. (wielkie oczy redaktora po raz drugi!) Co do współpracy, mam zbyt małą wiedzę na ten temat, dlatego nie potrafią odpowiedzieć na to pytanie. To zależy od naszego Ministra Spraw Zagraniczych.

No cóż, to zaskakujące! Przejdźmy zatem do standardowego pakietu "na rozluźnienie". Ulubiony kolor? Szczęśliwy numerek? Najlepszy dzień tygodnia? Najlepszy utwór z Radiowej Listy Przebojów?
Nie słucham radiowej listy przebojów, więc tu się nie wypowiem. (wielkie oczy raz jeszcze!) Ulubiony kolor? Czarny, biały oraz czerwony. Najlepszy dzień tygodnia to Czwartek, bo po nim jest Piątek. Szczęśliwy numerek? Siedem.

Dziękuję serdecznie za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami, a na kolejny numer (Mikro)Dwudziennika zapraszam w poniedziałek. Pamiętajcie, że nieszczęśników do MikroWywiadu możecie sugerować w komentarzach!

(Mikro)Dwudziennik — Przedsiębiorstwo Mikro ⓒ 2015
Ni0F4THJ.png
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Helwetyk Romański, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Laurẽt Gedeon I.
Serduszka
7 447,00 lt
Ten artykuł lubią: Daniel January von Tauer-Krak, Antoni Rudnicki, Helwetyk Romański, Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni, Michał Pséftis, Karolina Aleksandra, Vladimir ik Lihtenštán, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Guedes de Lima, Alfred, Laurẽt Gedeon I, Vladimir von Hochenhaüser.
Komentarze
Helwetyk Romański
Buc approves.
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
Wielkie oczy dopadły i mnie. Wow. :D
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Czy nieszczęśnikiem do Mikrowywiadu może być obcokrajowiec? Jeśli tak, to proponuję Wszechcara Angstrem.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Szkoda. Dużo energii się zmarnowało, dlatego ja też się zaraziłem. Rodacy strzeżcie się. Atakują "Wielkie oCzy" i każdy może się zarazić :D

PS : Jest na to jakaś szczepionka.
Odpowiedz Permalink
Wojciech Wiśnicki
A gdzie relacja z Supremacy? ;>
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.