Imbryk Ambasadorów, Młynek Kawowy, 13.04.2015 r. o 17:18
Konferencja prasowa MSZ
Seria wydawnicza: Konferencje prasowe

8ep4t1z8.jpg

1. Serdecznie dziękując Jego Książęcej i Królewskiej Mości za powołanie, chciałbym powiadomić PT Sarmatów o działaniach, jakie prowadzi Ministerstwo Spraw Zagranicznych lub jakie będzie prowadzić w najbliższym czasie. Z oczywistych powodów ta druga kategoria zawiera więcej pozycji.

2. Jest kilka spraw, którymi na początku musi zająć się każdy MSZ na początku urzędowania. Na przykład wykaz uznawanych mikronacji. W ciągu kilku dni zarekomenduję Radzie Ministrów aktualizację obecnej listy. Co najmniej jedna mikronacja zostanie z niej usunięta, ponieważ zaniechała działalności. Mam jednak nadzieję, że Księstwo uzna państwowość nowego kraju i w ten sposób nie zmieni się ogólna liczba państw rozpoznawanych przez Sarmację. Będzie to - jak sądzę - tematem obrad rządu.

3. Kolejną sprawą jest uporządkowanie stanu placówek dyplomatycznych. Kilku naszych ambasadorów straciło aktywność; konieczne jest stwierdzenie tego faktu. Ze względu na nowe obowiązki nie będę mógł pełnić obowiązków ambasadora przy JKMości Markosie Viktorjosigosie, Królu Surmenii, co zostanie notyfikowane w Kaharonei, jak tylko strona Królestwa Surmeńskiego odzyska sprawność. Ze względu na to, że do służby dyplomatycznej zgłaszają się cały czas nowe osoby, postaram się w najbliższym czasie poprosić Jego Książęcą i Królewską Mość o odpowiednie akty powołania i odwołania.

4. Najważniejsze wydarzenie ostatnich tygodni na Pollinie to sytuacja na Orientyce. Ministerstwo jest w kontakcie z szefami rządów i głowami państw kontynentu. W zależności od wyniku rozmów, można się spodziewać, że Księstwo zajmie stanowisko zarówno ws. zmian geopolitycznych, jak i kontrowersji, który towarzyszyły Kongresowi Kontynentu Wschodniego.
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Helwetyk Romański, Mikołaj Torped.
Serduszka
11 655,00 lt
Ten artykuł lubią: Karolina Aleksandra, Siergiusz Asketil, Tomasz Ivo Hugo, Vladimir von Hochenhaüser, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Helwetyk Romański, Markus Arped, Laurẽt Gedeon I, Adunaphel Kovall, Calisto Norvegicus-Chojnacka, Daniel January von Tauer-Krak, Ignacy Urban de Ruth, Jack von Horn, Henryk Leszczyński, Mikołaj Torped, Alfred, Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni, Vladimir ik Lihtenštán, Adam Jerzy Piastowski, GdL.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
Bardzom ciekawym któż to będzie nas reprezentował na zewnątrz Księstwa. Czuję zdecydowane i prężne działanie. Oby tylko szalejąca epidemia realiozy nie popsuła nam polityki :)
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Dużo się ostatnio dzieje w polityce. Zobaczymy co się zmieni po zmianach w Rządzie :)
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
zdjęcie<3
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
Gratulejszyn.
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
No i zgłaszam się do pomocy oczywiście jakby co
Odpowiedz Permalink
Adunaphel Kovall
No ciekawie się zapowiada :D
Odpowiedz Permalink
GdL
Powołanie umknęło mojej uwadze więc spóźnione ale szczere gratulacje. Mam nadzieję, że pokierujesz resortem tak kreatywnie jak rozwojem Konsulatu Sclavinii. Tego Ci życzę Młynku.
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Gratulacje i życzenia sukcesów dla Eskcelencji Ministra!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.