Wielka Sarmacka Majówka (zmagania Trzynastkowe)

mn6Faz09.png

Szanowni Obywatele i Mieszkańcy Księstwa Sarmacji!

Wielkimi krokami zbliżamy się do najważniejszej imprezy w naszym sarmackim terminarzu. Już 25 maja świętować będziemy 13 Rocznicę Powstania Księstwa Sarmacji. Część z Was już zapewne zdążyła zauważyć, że przynajmniej niektóre Samorządy zaczęły już przygotowania do tej niezwykłej uroczystości. Prywatna Agencja Sensownych Inicjatyw pragnie zaprosić mieszkańców wszystkich Samorządów do niecodziennej rywalizacji. Zamiast potyczek słownych, zmagań sportowych czy konkursów wymagających rozmaitych talentów proponujemy zmierzenie się w dyscyplinie, w której wszyscy jesteśmy mistrzami, a dokładniej w jedzeniu!

Mamy nadzieję, że zajawka rozbudziła Wasze apetyty, teraz jednak czas na szczegóły. Rywalizacja przebiegać będzie dwuetapowo. W pierwszej części konkursu Samorządy (które wyrażą chęć wzięcia udziału w zabawie) zobowiązane są do przygotowania i wybrania od 1 do 4 regionalnych potraw. Ten etap rozpoczyna się z dniem dzisiejszym i trwał będzie aż do 26 kwietnia, do godziny 23.59. W tym czasie należy dostarczyć Organizatorom1 zgłoszenia zawierające nazwę potrawy, przepis na jej przyrządzenie, autora owego przepisu oraz zdjęcie przedstawiające efekt finalny (przykłady w Restauracji GiS). W tej części rywalizacji będą mieli szansę wykazania się pasjonaci kuchni regionalnej oraz najlepsi sarmaccy kucharze.

Etap drugi rozpocznie się 1 maja i potrwa aż do dnia wielkiej uroczystości Rocznicowej (dokładny termin podamy gdy zostanie ustalony przez Rząd/Dwór/JKM). W tym etapie będziemy wybierali najlepsze potrawy i najciekawszą regionalną kuchnię. W jaki sposób? Oczywiście jedząc! Restauracja GiS wystawi dla gości Majówkowe Sale Rocznicowe (dla każdego Samorządu, który weźmie udział po jednej). To właśnie tam, będziecie mogli kosztować smakołyków (mamy gorącą nadzieję) ze wszystkich Samorządów. Wygra ten Samorząd, który sprzeda najwięcej swoich potraw a na podium staną autorzy trzech najczęściej kupowanych smakołyków!

Skoro rywalizacja, to nie może się odbyć bez nagród dla zwycięzców. I tak: Samorząd, który sprzeda największą ilość swoich potraw zdobędzie 30% wpływów ze sprzedaży wszystkich konkursowych dań, natomiast autorzy przepisów z TOP3 otrzymają kolejno 25%, 15% oraz 10% wpływów! Jest zatem o co powalczyć. Gorąco zachęcamy do udziału w zabawie i życzymy samych przyjemnych wrażeń.


1 Organizatorzy to pracownicy PASI - Calisto i Rattus Norvegicus-Chojnaccy
Serduszka
9 671,00 lt
Ten artykuł lubią: Rattus Norvegicus-Chojnacki, Adam Jerzy Piastowski, Alfred, Vladimir ik Lihtenštán, Henryk Leszczyński, Helwetyk Romański, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Jack von Horn, Aga Jacobsen, Siergiusz Asketil, Tomasz Ivo Hugo, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Michał Pséftis, Daniel January von Tauer-Krak.
Komentarze
Vladimir ik Lihtenštán
Zacna idea!
Odpowiedz Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
Mam nadzieję, że Teutońskich przysmaków nie zabraknie :>
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
Postaram się zaktywizować moich współbraci, sam też coś przygotuję. ;)
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
To mi pasuje, mam smykałkę do kucharzenia ;)
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Czas na kolejny pasztet z króliczka!
Odpowiedz Permalink
Bartosz von Thorn-Janiczek
Jedzenie, jedzenie, żarło, żarcie... Ja się pytam, gdzie nalewki na trawienie... ;)
Odpowiedz Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
Nalewki będą, a jakże w Tropicana Drink - i zapewniam, że też będą wyjątkowe, rocznicowe i Starosarmackie :D
Odpowiedz Permalink
Adrian Maksymilian Józef Alatriste
Mogę zrobić ''Kurczaka w sosie zachodniego Bardasu''! Serio. :P
Odpowiedz Permalink
Paulus Buddus
Niestety rozchorowałem się i jedyne przygotowania jakie są najbliżej mnie to dostarczanie kokainy z CDB :)
Odpowiedz Permalink
Paulus Buddus
rozchorowłem się na realioze*
Odpowiedz Permalink
Calisto Norvegicus-Chojnacka
Zatem życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! :)
Odpowiedz Permalink
Adunaphel Kovall
O tak będzie coś nowego do picia bo stare drinki już mi się znudziły ;3
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
coś do popicia zawsze się znajdzie. Mam nadzieję że to co zasugeruję, posmakuje sarmatom...:P
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.