Ferment, Leszek de Ruth, 14.11.2011 r. o 03:13
Konkurs Legendy Sarmackie

szu_737.png
Witajcie, witajcie! W temacie jak widać – kolejny konkurs!

Ale o co w tym wszystkim chodzi? Biblioteka Feniksa organizuje konkurs „Legendy Sarmackie”, aby skompletować nasze narodowe mity i legendy, chcąc uchronić je przed zapomnieniem. Jest to wspaniała okazja do dania Sarmacji czegoś bardzo kreatywnego i godnego podziwu, a jednocześnie zarobienia sporych pieniędzy.

Aby wziąć udział w konkursie należy do 13 grudnia nadesłać spisaną przez siebie legendę, mit lub podanie ludowe do burmistrza Feru (czyli mnie :D), poprzez prywatną wiadomość w systemie Złota Wolność. Prace zostaną ocenione przez „niezawisłą komisję”, choć nie wykluczam publicznego głosowania. Można nadsyłać więcej niż jedną pracę. Uwaga – legendy o powstaniu miast nie będą brane pod uwagę.

Co z nagrodami? Ano tutaj czai się najlepsza część konkursu, bowiem można wygrać aż 55 000 libertów! Uwaga, to nie jest literówka ani błąd księgowych – aż 55 000 libertów! A podzielimy to następująco:
1. Miejsce – 20 000 lt
2. Miejsce – 15 000 lt
3. Miejsce – 10 000 lt

Przewidujemy także wyróżnienia w kwocie 2500 lt. Nie pozostaje wam nic innego, jak jedynie pisać, pisać i jeszcze raz pisać! Stwórzmy razem nasz sarmacki zbiór mitów i legend!
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
0,00 lt
Nikt jeszcze nie lubi tego artykułu.
Komentarze
Tomasz Ivo Hugo
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Witam
Zapytam wprost czy prace obejmując Historie z Teutonii tez zostaną dopuszczone do konkursu . Bo bardzo chętnie zaproponuje taki tekst :)
Permalink
Leszek de Ruth
Oczywiście! :) W tytule konkursu są "Legendy Sarmackie", tak więc nie ma ograniczeń co do sfery obszarowej. Będzie mi bardzo miło, jeśli coś na konkurs spłodzisz, drogi braciszku :)

Tak dla ścisłości dodam - nie dawałem limitu słów czy czegoś podobnego z prostych przyczyn - nie chcę niczego nikomu utrudniać. Mimo to, zważywszy że pieniążków na nagrody przeznaczyliśmy naprawdę sporo (jak na konkursowe standardy) i wypadałoby, by prace miały długość więcej niż "jednej strony w wordzie" :) I pamiętajcie, praca powinna być twórcza, aczkolwiek nie musi być nowa, można zgłosić coś, co się już kiedyś napisało :)
Odpowiedz Permalink
Incisive
Chciał bym zgłosić moją wiekową pracę na temat zamku Trzyczaszkowskiego.
http://www.sarmacja.org/index.php?p=strona,270,legendy-zamek-trzyczaszkowski
Żebrak Incisive.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.