Radiostacje w Awarze Południowej i Gidenie.
Seria wydawnicza: Królewska Gwardia Baridasu

Mieszkańcy Awary Południowej często zgłaszali stacjonującym tam gwardzistom z KGB swoje problemy związane ze słabym zasięgiem w sieci telefonii komórkowej, kiepskim sygnałem telewizyjnym i radiowym. Gwardziści będąc w podobnej sytuacji wystosowali poprzez swego Komendanta wniosek do władz Królestwa Baridasu o budowę Radiostacji na potrzeby łączności wyspy z resztą królewskiego terytorium.

W odpowiedzi KGB uzyskało zgodę na budowę Radiowego Centrum Nadawczego ( RCN ) na terytorium Awary Południowej oraz na budowę podobnej radiostacji oraz masztu w Gidenie — mieście, z którego niegdyś nadawało Radio Gidena.

Gwardziści wspomagani przez specjalistów z Holdingu MaHi hito po rozpoznaniu terenu wstępnie ustalili lokalizację RCN na wyspie. W związku z podpisanym porozumieniem o tymczasowym stacjonowaniu wojsk
i gwardzistów na terenie Awary Południowej
została podjęta decyzja, że Radiostacja na wyspie będzie radiostacją tymczasową.
W9J7sGfs.png
Mobilny maszt antenowy PAL-36 jest konstrukcją segmentową, kratownicową
z zamkniętych profili ze stopu aluminium. Maszt wyposażony jest w autonomiczne źródło zasilania (bateria akumulatorów i zespół prądotwórczy). Maszt można rozwinąć bez wcześniejszego przygotowania terenu i zakotwienia w gruncie. Wysokość masztu jest regulowana w zakresie od 12 m do 36m. Maszt umożliwia zawieszenie 4 anten parabolicznych lub innych anten o łącznej powierzchni do 1,5 m2 i masie (wraz z osprzętem) do 200 kg. Ustawienie azymutów i elewacji anten odbywa się z modułu zdalnego sterowania. Przyczepa na której zamontowano maszt przystosowana jest do holowania po szosie i w terenie. Maszt stanowi teleskopową konstrukcję kratową z segmentów (1, 2, 3, 4, 5), zawierającą na szczycie szpicę (6) z głowicami (7) obrotowo uchylnymi dla anten (8). Maszt zamocowany na podwoziu samochodowym (9) i wyposażony jest w podpory stabilizujące. Segmenty (1, 2, 3, 4, 5) stanowią kratowe konstrukcje współśrodkowe z rur wzdłużnych, połączonych kształtownikami. Podpory mają postać siłowników (17) zawierających wewnątrz wysuwne tłoczyska (18, 19).
Maszt PAL-36 w położeniu transportowym na podwoziu kołowym może być holowany przez dowolny pojazd ciężarowy. Średnia prędkość pojazdu z holowanym masztem wynosi 50 km/h.
Mwl46CEX.png

Wnętrze kabiny łączności zapewnia możliwość pracy ośmiu specjalistów z różnych obszarów łączności polowej oraz umożliwia szyfrowaną transmisję danych uzależnioną od charakteru misji i wyposażenia.

KbIHNNmJ.jpg

Uniwersalny pojazd dowodzenia na podwoziu ciężarówki MAN wykorzystywany będzie również w składzie rakietowego zestawu przeciwlotniczego średniego zasięgu ALMERA-202. Pojazd jest elementem składowym systemu BMC4I (Battle Management Command, Control, Communications, Computers and Intelligence) będący modułem zarządzania i dowodzenia siecią jaką tworzy system łączności. BMC4I jest ważnym elementem, gdyż zapewnia „sieciocentryczność” systemu - pozwala zarządzać jego składnikami od momentu wpięcia ich do sieci teleinformatycznej. BMC4I wyposażony jest w trzy stanowiska operatorów, które posiadają równorzędne możliwości zarządzania komponentami sieci.

Liczba i kompozycja anten satelitarnych, anten radiostacji, radiolinii, radarów oraz wyrzutni, którymi zarządza pojedynczy pojazd BMC4I może być dowolna i zmienna w czasie, zależnie od potrzeb.

Wnętrze przedziału dowodzenia jest klimatyzowane a wysokość pozwala na swobodę poruszania się na stojąco. Dzięki kabinie dowodzenia której wysokość jest zmniejszana na czas transportu powietrznego, pojazd BMC4I mieści się nie tylko na pokładzie Airbusa A400M, ale również C-130 Hercules. Samochód przeznaczony do ciężkich zadań transportowych w strefie taktycznej – ciągnik HX 44.680 8×8 IAC (HX 81). Samochód jest napędzany 8-cylindrowym rzędowym silnikiem MAN D2868 z układem common rail,
o pojemności skokowej 16 160 cm3 i mocy 500 kW (680 KM) przy 1900 obr/min. Maksymalny moment obrotowy wynosi 2700 Nm przy 1000–1700 obr/min. Układ z katalizatorem SCR (wtrysk AdBlue) zapewnia emisję spalin zgodną z normą Euro V. Silnik może pracować również na paliwie wojskowym F34.

W układzie napędowym znajduje się 12-biegowa automatyczna skrzynia przekładniowa ZF TipMatic (z trybem ręcznym i konwerterem WSK 440), retarder i przemiennik momentu obrotowego. Ponadto w celu zwiększenia momentu napędowego zastosowano dwubiegową skrzynię rozdzielczą MAN z możliwością odłączenia napędu osi przedniej.

Opcjonalnie istnieje możliwość zastosowania stałego napędu na wszystkie koła. Elektroniczna instalacja hamulcowa MAN BrakeMatiC® z systemem ABS steruje siłą hamowania na poszczególnych kołach – jest to dwuobwodowa, pneumatyczna instalacja hamulcowa z funkcją dostosowywania siły hamowania do obciążenia pojazdu i automatycznym kasowaniem luzu. Na wszystkich kołach znajdują się hamulce bębnowe typu S­cam. Układ hamulcowy jest wspomagany przez hamulec wydechowy z funkcją stałego hamowania zaworami wydechowymi – MAN Exhaust Valve Brake EVB.

Czytaj więcej:http://www.forumsamochodowe.pl/pojazdy-wojskowe-man-i-star-vt64265.htm#ixzz3VtyMGSGX

9HHP8621.png

PS : Jak śpiewa w nieistniejącym realu Wojciech Młynarski "Róbmy swoje". Na pohybel .... sami wiecie :)

Rejestr zmian

  • Siergiusz Asketil, dn. 31.03.2015 o 21:45:48: Ukrycie artykułu: Mały wkład własny, pełne uzasadnienie w komentarzu Prefekta Generalnego.
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Laurẽt Gedeon I.
Serduszka
5 167,00 lt
Ten artykuł lubią: Daniel January von Tauer-Krak, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Laurẽt Gedeon I, Fryderyk von Hohenzollern, Ivan von Lichtenstein, Persywald Moncki, Sucio Vips.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
Na pohybel.."cenzura" :)
Odpowiedz Permalink
Siergiusz Asketil
Szanowny Autorze,

Proszę nie odbierać tego jako cenzury, ale podanie źródła części artykułu nadal jest kopipastą. Prefektura dopuściłaby cytat z podaniem źródła, owszem, ale nie może on stanowić większą część artykułu. Prefektura nie dopatruje się tutaj większego wkładu własnego (chociaż propsy za ciężarówkę z logiem KGB, za to tantiemuję), wobec czego ukrywa artykuł.

Zwracam również uwagę na to, że jeżeli podaje się jedno źródło, to wypada podać także drugie. To jednak - w tym dokładnym przypadku - i tak mało co zmieniło.
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Szanowny Prefekcie,

Jak już napisałem na pohybel... Zdawałem sobie sprawę, że tak będzie, że tak będzie. Chciałem tylko udowodnić niektórym młodym mieszkańcom ( w szczególności realnemu krótkofalowcowi ), że pisanie o nieistniejących przecież realnych danych nie ma sensu.

Następnym razem dane będą w zupełności zmyślone i mam nadzieję, żę zdjęcia przejdą "cenzurę".

Na tantiemy nie liczyłem, więc to mała strata :)
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
Nie rozumiem. Wołacie Panowie „na pohybel cenzurze” jeszcze zanim KTOKOLWIEK miał okazję zapoznać się z artykułem i go skomentować. Co więcej, artykuł był reklamowany na Ćwirku, na IRCu i tutaj w końcówce też hasłem „NA POHYBEL”.

A potem jest tłumaczenie, że „zdawałem sobie sprawę, że tak będzie, że tak będzie”. Nie muszę chyba mówić, że dla przeciętnego oka wygląda to jak prowokowanie Prefektury?

Dobrze wiemy, że nie chodzi o dane, a o kopiowanie części artykułu z internetów.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Cytuję:
Nie rozumiem. Wołacie Panowie „na pohybel cenzurze” jeszcze zanim KTOKOLWIEK miał okazję zapoznać się z artykułem i go skomentować.

Jeśli na cytat powyżej jest paragraf, to może ktoś by go przytoczył !

Cel był trochę inny był tu przez chwilę krótkofalowiec, który miał napisać ten artykuł. Bardzo się dziwił, że ma zmyślać. Ten artykuł jest dla niego. Jak wróci i będzie chciał opowiedzieć o swojej pasji ( niestety realnej ) to wrócę do tematu :)

Pozdrawiam :)
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
Cytuję:
Jeśli na cytat powyżej jest paragraf, to może ktoś by go przytoczył !

Nie ma paragrafu, ale można się zastanawiać, jaka jest idea tego cytatu.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
@Laurencjusz
Istota problemu została ujęta w tym artykue. Przykład numer dwa zresztą.
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
no i ja się pytam człowieku dumny ty jesteś z siebie zdajesz sobie sprawę z tego co robisz?masz ty wogóle rozum i godnośc człowieka?ja nie wiem ale żałosny typek z ciebie ,chyba nie pomyślałes nawet co robisz i kogo obrażasz ,możesz sobie obrażac tych co na to zasłużyli sobie ale nie naszego papieża polaka naszego rodaka wielką osobę ,i tak wyjątkowa i ważną bo to nie jest ktoś tam taki sobie że możesz go sobie wyśmiać bo tak ci się podoba nie wiem w jakiej ty się wychowałes rodzinie ale chyba ty nie wiem nie rozumiesz co to jest wiara .jeśli myslisz że jestes wspaniały to jestes zwykłym czubkiem którego ktoś nie odizolował jeszcze od społeczeństwa ,nie wiem co w tym jest takie śmieszne ale czepcie się stalina albo hitlera albo innych zwyrodnialców a nie czepiacie się takiej świętej osoby jak papież jan paweł 2 .jak można wogóle publicznie zamieszczac takie zdięcia na forach internetowych?ja się pytam kto powinien za to odpowiedziec bo chyba widac że do koscioła nie chodzi jak jestes nie wiem ateistą albo wierzysz w jakies sekty czy wogóle jestes może ty sługą szatana a nie będziesz z papieża robił takiego ,to ty chyba jestes jakis nie wiem co sie jarasz pomiotami szatana .wez pomyśl sobie ile papież zrobił ,on był kimś a ty kim jestes żeby z niego sobie robić kpiny co? kto dał ci prawo obrażac wogóle papieża naszego ?pomyślałes wogóle nad tym że to nie jest osoba taka sobie że ją wyśmieje i mnie będa wszyscy chwalic? wez dziecko naprawdę jestes jakis psycholek bo w przeciwieństwie do ciebie to papież jest autorytetem dla mnie a ty to nie wiem czyim możesz być autorytetem chyba takich samych jakiś głupków jak ty którzy nie wiedza co to kosciół i religia ,widac że się nie modlisz i nie chodzisz na religie do szkoły ,widac nie szanujesz religii to nie wiem jak chcesz to sobie wez swoje zdięcie wstaw ciekawe czy byś sie odważył .naprawdę wezta się dzieci zastanówcie co wy roicie bo nie macie widac pojęcia o tym kim był papież jan paweł2 jak nie jestescie w pełni rozwinięte umysłowo to się nie zabierajcie za taką osobę jak ojciec swięty bo to świadczy o tym że nie macie chyba w domu krzyża ani jednego obraza świętego nie chodzi tutaj o kosciół mnie ale wogóle ogólnie o zasady wiary żeby mieć jakąs godnosc bo papież nikogo nie obrażał a ty za co go obrażasz co? no powiedz za co obrażasz taką osobę jak ojciec święty ?brak mnie słów ale jakbyś miał pojęcie chociaz i sięgnął po pismo święte i poczytał sobie to może byś się odmienił .nie wiem idz do kościoła bo widac już dawno szatan jest w tobie człowieku ,nie lubisz kościoła to chociaż siedz cicho i nie obrażaj innych ludzi .
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Co do tego tematu ma Papież?
Odpowiedz Permalink
Sucio Vips
Ha jak za komuny
Permalink
Rattus Norvegicus-Chojnacki
Skądś znam tego typu scenariusze i cieszę się, mimo wszystko, że nie tylko ja biorę w nich udział...
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Cytuję:
no i ja się pytam człowieku dumny ty jesteś z siebie zdajesz sobie sprawę z tego co robisz?masz ty wogóle rozum i godnośc człowieka?

Lepiej by było, zastanowić się nad tym co się pisze. Szkoda pióra by cytować wszystko!
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
Polecam zapoznanie się ze znaczeniem słowa „copypasta”. Przydaje się, zwłaszcza w internetach.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Ja na razie nic nie polecam ( bo nic godnego uwagi się nie dzieje ) :)
Odpowiedz Permalink
Sucio Vips
Cenzura się dzieje :D :D
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.