Rada Ministrów, Karolina Aleksandra, 31.03.2015 r. o 01:39
[SOBOS] Krótkie i niewnoszące nic do dyskusji posty
Seria wydawnicza: Sondaże

70w6DBrg.png


W tym tygodniu, odnosząc się do dyskusji podczas kampanii wyborczej, SOBOS postanowił zbadać podejście Sarmatów do kwestii krótkich i niewnoszących nic do dyskusji postów, komentarzy, etc. W sondzie udział wzięło 36 osób.

P2EeaE9x.png
Zaczynając od rozłożenia głosów na poszczególne opcje, najwięcej osób (17 — 47.22%) zagłosowało na opcję „Faktycznie jest to problem, ale Prefektura powinna z nim walczyć tylko w wyjątkowych, ciężkich przypadkach”. Następne miejsce z ośmioma głosami (22.22%) zajęła opcja, według której „faktycznie niektórzy piszą takie posty, ale nie jest to problemem”. Sześciu respondentów (16.67%) stwierdziło, że „faktycznie jest to problem, i Prefektura powinna z nim walczyć w każdym przypadku”. Dwie osoby (5.56%) uznały, że „faktycznie jest to problem, ale od jego rozwiązywania nie jest Prefektura”, zaś trzy osoby (8.33%) wręcz stwierdziły, że „nie mamy w Sarmacji takiego problemu”. Nikt nie przyznał się do nieposiadania zdania w tej kwestii.

Tyle mówią suche dane. Co mamy w praktyce? Większość respondentów — 25 osób na 36 sondowanych (~70%) — stwierdziła, że pisanie krótkich i niewnoszących nic do dyskusji postów jest problemem. Pozostałe 11 osób twierdzi, że nie jest to problematyczna kwestia, z czego trzy osoby w ogóle nie widzą problemu, a osiem twierdzi, że owszem, takie posty istnieją, ale to nie jest problem.

Z respondentów, którzy uznają, że problem istnieje, najmniejsza grupa osób (2 na 25, ~8%) stwierdziła, że powinien być on rozwiązywany bez ingerencji prefektury. Reszta zaś, 23 osoby na 25, w różny sposób chce włączenia Prefektury do jego rozwiązywania — większość chce jej interwencji tylko w wyjątkowych i ciężkich wypadkach, zaś pozostałe 6 osób jest jeszcze bardziej surowe — chcą, aby ten organ walczył z nim w każdym przypadku.

Podsumowując, wygląda na to, że akcje Prefekta Generalnego, Siergiusza bnt. Asketila, mają swoich przeciwników, ale większość sondowanych może być ich zwolennikami. Przypomnijmy, że ofiarą akcji prefekturalnej padł m. in. Marek diuk Lipa, który po różnorakich upomnieniach, dostał 10 tys. lt grzywny i osadzono go na jeden dzień w więzieniu.

Czy wrócimy do starej zasady z Listy Dyskusyjnej KS, gdzie podstawowym wymogiem etykiety było napisanie minimum trzech zdań w e-mailu?
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Siergiusz Asketil, Helwetyk Romański.
Serduszka
7 810,00 lt
Ten artykuł lubią: Wojciech Wiśnicki, Andrzej Fryderyk, Markus Arped, Henryk Leszczyński, Laurẽt Gedeon I, Avril von Levengothon, Helwetyk Romański, Adam Jerzy Piastowski, Krzysztof St. M. Kwazi, Siergiusz Asketil, Julian Fer at Atera, Alfred, GdL.
Komentarze
Gotfryd Slavik de Ruth
Czekam teraz kiedy Prefekt Generalny Siergiusz bnt. Asketil uczyni twarzą kampanii Diuka Lipę :D na rzecz walki z krótkimi wypowiedziami...
Permalink
Julian Fer at Atera
Cytuję:
Czekam teraz kiedy Prefekt Generalny Siergiusz bnt. Asketil uczyni twarzą kampanii Diuka Lipę :D na rzecz walki z krótkimi wypowiedziami...

Dobre, ale nie przesadzajmy. Nie tylko Diuk takie krótkie teksty pisze :)
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Powiem tak nie kiedy nawet trzeba krótko i zwięźle odpowiadać. Najlepszym tego przykładem są głosowania w sejmie czy też w samorządzie.
Odpowiedz Permalink
Alfred
Ciekawe, któż mógł stwierdzić, że problemu nie ma...
Odpowiedz Permalink
Siergiusz Asketil
Fryderyk von Hohenzollern: ależ oczywiście! Z tym , że niektórzy (ze sporym licznikiem wypowiedzi) mają średnią 3 wyrazów na post. ;-)
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
Cytuję:
Powiem tak nie kiedy nawet trzeba krótko i zwięźle odpowiadać. Najlepszym tego przykładem są głosowania w sejmie czy też w samorządzie.

Dlatego ankieta pochylała się nad kwestią krótkich i niewnoszących nic do dyskusji postów.
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Fajny sondaż
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Prefektura powinna pałować do skutku.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.