Der Kaiser hat einen Liebhaber!
Seria wydawnicza: Austro-Węgry

sBx5gfTx.png

W Monarchii Dunaj płynie utartym korytem. W Wiedniu artyści spotykają się na Ringstraße, w Budapeszcie panowanie z wąsami rozprawiają o polityce, a do Hofburga powrócił cesarz Maksymilian Teodor po długiej nieobecności.

Powrót cesarza Maksymiliana Teodora do aktywnego życia w Monarchii stał się faktem. Dodatkowo cesarz nie żyje w Hofburgu sam. Ma podobno kochanka. Wiadomość z Boogie Zeitung wywołała ożywioną dyskusję wśród mieszkańców Austro- Węgier. Niektórzy uważają, że wybrankiem Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości jest Rudolph Wilhelm de Bourbon, Wielki Radca JCiKM.

Dnia 16 marca w austro- węgierskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych pojawiło się pierwsze sprawozdanie z mediacji w konflikcie Hasseland - Solardia. 21 marca Karl Nikolaus von Habsburg opublikował post, w którym stwierdza, że mimo dobrej drogi do pojednania zwaśnionych stron, delegacja Solardii opuściła negocjacje. Czy dojdzie do kolejnych rozmów? Przekonamy się zapewne w najbliższych tygodniach.

Wiedeń nie pozostawił również bez odpowiedzi zajść w Rotrii. Cesarz postanowił 14 marca w swoim dekrecie o wprowadzaniu stanu wyjątkowego przy granicy austro- węgiersko- rotryjskiej.

Dnia 19 marca ogłoszono wyniki wyborów uzupełniających do Parlamentu. Przy czterdziestoprocentowej frekwencji mandat zdobył Borys Targersdorf z Partii Konserwatywnej. Jego jedynym kontrkandydatem był Miroslav Barbarez, jako kandydat niezależny.

Dnia 21 marca Jego Cesarska i Królewska Mość obwieścił, że Austro- Węgry opuściły Kongres Orientyki, który odbywa się w Kaharonei. W długim oświadczeniu możemy przeczytać, że delegacja austro- węgierska poczuła się obrażona przez surmeńskiego gospodarza, a także o różnym podejście w kwestii delegatury Elderlandu/Dreamlandu*.

W Cesarskim i Królewskim Towarzystwie Geograficznym Karl Nikolaus von Habsburg wezwał członków organizacji do wyboru nowego prezydenta TG. Zmiana na kierowniczym stanowisku w TG podyktowana jest rychłym odejściem Arcyksięcia z mikronacji. Na chwilę obecną zgłoszono jedną kandydaturę - Herberta von Heberdorffa.

* Monderia, niegdyś niepodległe państwo, jest obecnie prowincją Elderlandu, który z kolei jest dependencją Dreamlandu
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Helwetyk Romański.
Serduszka
3 541,00 lt
Ten artykuł lubią: Ivan von Lichtenstein, Marek von Thorn-Chojnacki, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Siergiusz Asketil, Adam Jerzy Piastowski, Karolina Aleksandra, Fryderyk von Hohenzollern.
Komentarze
Marek von Thorn-Chojnacki
Ciekawe wiadomości.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Super.
Odpowiedz Permalink
Daniel January von Tauer-Krak
Sporo się dzieje w Austro-Węgrach,
czekam na dalszy ciąg informacji o prawdopodobnym kochanku Cesarza Autro-Wegier.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.