Sarmacka Agencja Prasowa, Herman Kolineusz, 15.03.2015 r. o 21:01
Ucieczka od przeszłości

OPOWIADANIE JEST FIKCJĄ LITERACKĄ.
Tekst dedykuje Calisto Norvegicus-Chojnackiej, w podziękowaniu za wymyślenie tytułuLa Palma. Do gabinetu Juana Pabla Moralesa wchodzi wysoki i wysportowany mężczyzna w czarnym garniturze z czerwonym krawatem. Morales siedzi przy biurku, spogląda na gościa i mówi:
- Och, więc jednak Herman, Miramontes cię przekupił? Sądzisz, że uda ci się mnie zabić i odejść cicho lub zmusić mnie do zrzeczenia się tytułu El Presidente?
- Z Książętami Sarmacji też mi się udało, więc nie wiem dlaczego z tobą ma mi się nie udać?
- Ja jestem inny, zabij mnie.
- Z przyjemnością.
Gość wyciągnął pistolet i strzelił Moralesowi w głowę.Brodria, iźniewsk. Herman Kolineusz pokonuje ulice stolicy Carstwa Brodryjskiego i dociera do Pałacu Michajłowskiego. Gdy chce wejść zatrzymuje go strażnik mówiąc:
-Po co tam wchodzisz?
-Idę do Carycy Brodrii.
Strażnik w odpowiedzi otworzył drzwi. Po minucie marszu bohater znalazł się w jej pokoju. Ta wręczyła mu pięćdziesiąt tysięcy libertów mówiąc:
- Poradzisz sobie?
- Phi... dla mnie to pestka.
Nazajutrz Car wracał z podróży, być może ostatniej... Herman Kolineusz stał wśród tłumu, który entuzjastycznie witał swojego władcę. W pewnym momencie, wszyscy ucichli, usłyszeli wystrzał i krzyk jednego z ochroniarzy Jego Carskiej Mości. Herman nie trafił, jakim cudem? Car zaczął uciekać, zaś jego ochrona wymieniała pociski z Hermanem, niestety nie miała szans. Herman szybko zaczął gonić monarchę, chwilę potem Car dostał w nogę, upadł. Jednak niedoszły jego zabójca musiał uciekać z powodu nadciągających agentów ochrony Carskiej. Car mimo wszystko uciekł z kraju, władzę przejęła Aleksandra Dostojewska.Sarmacja, Herman Kolineusz udaje imigranta, by uniknąć odpowiedzialności za zbrodnie, zostaje ciepło przywitany i wykorzystuje talent rysowniczy by stworzyć pozory artysty, ale dostaje propozycję nie do odrzucenia, zostanie MSZ Carstwa Brodryjskiego. Teraz zaczyna się nowy okres w jego życiu... Jak się potoczy, pokaże przyszłość.
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Zygmunt Von August.
Serduszka
4 722,00 lt
Ten artykuł lubią: Calisto Norvegicus-Chojnacka, Tomasz Ivo Hugo, Adam Jerzy Piastowski, Ivan von Lichtenstein, Karolina Aleksandra, Aga Jacobsen, Gotfryd Slavik de Ruth, Laurẽt Gedeon I, Zygmunt Von August.
Komentarze
Calisto Norvegicus-Chojnacka
Dziękuję za dedykację :)
Odpowiedz Permalink
Herman Kolineusz
To ja dziękuję za tytuł.
Odpowiedz Permalink
Persywald Moncki
Krwawo, tajemniczo, sensacyjnie i, co najważniejsze, ciekawie. Jak dla mnie to super :)
Odpowiedz Permalink
Herman Kolineusz
Dziękuję, Panie Persywaldzie.
Odpowiedz Permalink
Persywald Moncki
Nie ma za co ;)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Witam
Nie bardzo załapałem o co kaman, ale liczę że z czasem się akcja rozwinie i pewne wątki się wyjaśnią...
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.