Awara Północna i Południowa kontra baza wojskowa
Seria wydawnicza: Królewska Gwardia Baridasu

Nawiązując do poprzedniego artykułu dotyczącego obecnie panującej sytuacji militarnej na Awarze pod tytułem Baza w Awarze. chciałbym przedstawić bieżące zmiany na wyspie.

Głównym przedsięwzięciem realizowanym na przełomie lutego i marca bieżącego roku było odtworzenie zdewastowanego pasa granicznego pomiędzy Gellonią i Starosarmacjią, a Baridasem. Gwardziści Królewskiej Gwardii Baridasu wspierani przez żołnierzy Książęcych Sił Zbrojnych wspólnie ustawili 3642 słupy graniczne ( po połowie dla każdego z Samorządów ). Pomiary w odtworzeniu granicy prowadzone były metodą tradycyjną oraz potwierdzone przez zastosowanie nowoczesnej myśli technicznej z użyciem dronów.
y7IbzC7l.jpg
rys. Pomiar granicy ( jakie uderzające podobieństwo ??? )

qhxe680z.png
Po lewej stronie przedstawiony został słup graniczny Baridasu, a po prawej stronie słup graniczny Gellonii i Starosarmacji. Poniżej zamieszczam aktualną mapę wyspy wraz z naniesionym pasem granicy pomiędzy Samorządami.

wM5P4igT.jpg

W chwili obecnej kończona jest budowa tymczasowego lądowiska dla helikopterów.
zt9zz31R.png
W ramach realizacji zadań służbowych w miejscu stacjonowania pododdziałów KGB w związku z czasowym opuszczeniem wyspy przez Komendanta KGB odbyło się przekazanie obowiązków i wyznaczenie na Komendanta Garnizonu KGB Awara Południowa :

Kaprala Gwardii Kamila Wariora

Uroczystość uświetnił Pluton Reprezentacyjny Królewskiej Gwardii Baridasu, a kpr. Warior zobowiązał się na sztandar KGB właściwie realizować powierzone obowiązki.

ZYtMba3L.jpg
rys. Pluton Reprezentacyjny KGB.


Z uwagi na fakt, że ani Gellonia i Starosarmacjia, ani Baridas nie opowiedziały się za utworzeniem stałej bazy na terenie Awary, a kiedyś funkcjonująca po stronie północnej baza dawno została zamknięta oraz w związku na rozpoczęte przygotowania do opuszczenia wyspy stacjonujących obecnie wyłącznie na południowej oddziały KSZ przeprowadzone zostały wspólne strzelania.

Żołnierze i Gwardziści w ramach realizowanych strzelań, które prowadzono na prowizorycznie wykonanych pasach taktycznych szkolili ludność cywilną, która obawia się, że pozostaną bez ochrony gdy Południową Awarę opuszczą formacje militarne.

W strzelaniach uczestniczyli głównie starsi mieszkańcy, gdyż jak mówili są przywiązani do ziemi ojców
i zamierzają jej bronić przed spodziewaną agresją. Młodsi Południowi Awarczycy stwierdzili, że w chwili obecnej nie ma dla nich perspektyw, bo skoro nie powstanie nawet baza na wyspie, to nic się tu nie będzie działo i dlatego zamierzają opuścić wyspę.

7p8U15W2.jpg
rys. Seniorka wśród strzelających 80 letnia Pelagia J.

Nadmienię, że prowadzone na mocy zawartego porozumienia czynności operacyjne przewidują, iż w niezbyt odległym terminie Książęce Siły Zbrojne opuszczą wyspę. Do dnia 19 maja zakończy się również ewakuacja pododdziałów Królewskiej Gwardii Baridasu.

Mieszkańcy obawiają się, że niedawno odzyskane terytorium Baridasu pozostawione bez ochrony znowu będzie narażone na niebezpieczeństwo ze strony władz, które zostały pozbawione kontroli nad tym terenem.

PS :
Nowych mieszkańców zapraszam również do zapoznania się z informacjami zawartymi na stronie Awary.

Na zakończenie pytanie do władz. Kto ma prawa do niżej publikowanego herbu ?

gCVs5997.png
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
5 020,00 lt
Ten artykuł lubią: Julian Fer at Atera, Ivan von Lichtenstein, Fryderyk von Hohenzollern, Sucio Vips, Sereus von Ahabejż, Gerlfrad von Stercza, Feliks Artur Aleksander Sapieha, Gotfryd Slavik de Ruth, Tytus Aureliusz-Chojnacki.
Komentarze
Julian Fer at Atera
Widać społeczeństwu nie zależy, by na Awarze byli Gwardziści czy Żołnierze.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Damy radę :)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Witam
Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, to że na wyspie nie będzie stałej obecności KSZ nie oznacza braku sił zbrojnych w pobliżu.Gotowych natychmiast reagować na zaistniałe sytuacje.
Gratuluje też sędziwej Seniorce takiego zaangażowania w ćwiczenia :)
Permalink
Laurẽt Gedeon I
Szczerze mówię. Kobieta się przyłożyła do strzelania. Same dychy :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.