Die Auferstehung und der Tod in Wien
Seria wydawnicza: Austro-Węgry

sBx5gfTx.png

W Monarchii Austro- Węgierskiej wszystko zaskakuje. W ostatnim czasie narody zamieszkujące to rozległe państwo były świadkami niespodziewanego zmartwychwstania, a dziś nagłej śmierci.

Pierwszego dnia marca pojawiło się doniesienie w austro- węgierskiej prasie, jakoby Miroslav Barbarez wcale nie odszedł z mikroświata (zwłoki znaleziono w lipcu ubiegłego roku). Trzy dni później inny artykuł jasno stwierdza, że Miroslav Barbarez, zasłużony polityk i bośniacki działacz, żyje i przebywa w Wiedniu. Na chwilę obecną aktywność Pana Barbareza ograniczyła się do powołania do życia bośniackiej gazety Bosanski Novinar.

Z kolei dzisiaj dowiadujemy się, że Prezydent Ministrów Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości Klemens Lothar baron von Metternich opuścił ten świat. Śmierć nastąpić miała pod wpływ wypadku, w którym uczestniczył Freiherr von Metternich pod Operą Wiedeńską. Ambasada Sarmacji wystosowała już kondolencje z powodu tego smutnego wydarzenia.

Jak to w Monarchii, smutna wiadomość splata się z radosną. Dnia 11 marca Jego Cesarska i Królewska Mość Maksymilian Teodor I obwieścił (komentarz pod artykułem), że ku końcowi zbliża się okres regencji. Seine Kaizerliche und Königliche Majestät wydał dwa dekrety. Pierwszy stwarza urząd Wielkiego Radcy JCiKM, drugi powołuje na to stanowisko tajemniczego Rudolfa Wilhelma de Bourbona. Wielki Radca mimo wszystko przypomina w swoich uprawnieniach regenta, więc czy możemy powiedzieć, że rzeczywiście Monarcha w pełni powrócił do Hofburga? Może również dziwić fakt, że na stanowisko Radcy nie został powołany dotychczasowy Regent Karl Nicolaus von Habsburg. Otóż Jego Arcyksiążęca Wysokość w poście z dnia 11 marca wszystko wyjaśnia i tłumaczy przyszłą, wiosenną realiozą.

Wiedeń zajął dnia 10 marca oficjalne stanowisko w sprawie konfliktu w Cyberii. Można powiedzieć, że zareagował o wiele ostrzej niż w przypadku awarskim. Jeśli Monarchia nadal będzie prowadzić swoją izolacyjną politykę zagraniczną, nie powinniśmy spodziewać się niczego więcej oprócz oświadczeń.
Dotacje
2 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Laurẽt Gedeon I, Gotfryd Slavik de Ruth, Yutte Pónkrokk, Helwetyk Romański.
Serduszka
7 240,00 lt
Ten artykuł lubią: Krzysztof St. M. Kwazi, Tomasz Ivo Hugo, Siergiusz Asketil, Laurẽt Gedeon I, Karolina Aleksandra, Gerlfrad von Stercza, Edward II, Gotfryd Slavik de Ruth, Adam Jerzy Piastowski, Fryderyk von Hohenzollern.
Komentarze
Vladimir ik Lihtenštán
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Dobrze wiedzieć co się dzieje w v-świecie :D
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
Ciekawi, jak będą wyglądały A-W po powrocie monarchy.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Witam
Co za czasy, tyle się dzieje. A zawsze uważałem że A-W to taka skała naszego V-świata, a i tam widzę że się dzieje.
Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Witam
Ciekawe. Wszystko się zmienia. Życie jest nieskończonym zdrojem strumieniem płynącym w przyszłość.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.