Park Stołeczny, Vladimir ik Lihtenštán, 08.03.2015 r. o 08:59
[SF] Wizyta w Almerze

7391UvEA.png

Zbudujmy dom oparty na czterech filarach: baridajskim, gellońskim, sclavińskim i teutońskim!

Od rana członkowie Stronnictwa Federalnego goszczą w Almerze. Na ulicach pojawili się tłumnie zwolennicy i sympatycy partii. Nad głowami zebranych powiewały różnego rodzaju flagi samorządowe i symbole partyjne. Gdy na mównicę wyszła Umiłowana Liderka Rihanna tłumy zaczęły wiwatować.

Przybyliśmy tutaj, żeby odpowiedzieć naszemu Przyjacielowi Siergiuszowi Asketilowi na jego zarzut, jakoby Partia nasza nie posiadała kandydata na kanclerski urząd! Otóż, mylicie się, Przyjacielu! - zagrzmiał delikatny głos Ukochanej Liderki Rihanny Aureliusz- Sedrowskiej.

Jeśli chodzi o sprawy zagraniczne - zaczął poseł Vladimir Iwanowicz von Lichtenstein - Księstwo powinno prowadzić politykę odpowiadającą na żywotne potrzeby sarmackich społeczeństw, przy jednoczesnym zachowaniu poszanowania partnera. Linia polityki zagranicznej zapoczątkowana przez drogiego naszym sercom Siergiusza Asketila zasługuje na kontynuację, a co za tym idzie, powinniśmy dalej zacieśniać związki z Królestwem Surmeńskim, którego Władca zasiada obecnie na tronie w Warszawie i jest małżonkiem arcychrześcijańskiej królowej Eleonory I. Powinniśmy również zwrócić nasz wzrok ku Dreamlandowi i zmienić postrzeganie Sarmackiej Wspólnoty z kraju Unicestwiającego Imperializmu w stronę kraju Pokoju, Dobrobytu i Wzajemnej Koegzystencji na arenie międzynarodowej. Zadanie to może być trudne! Oczywiście jako Wasz ewentualny, przyszły Außenminister nadal stał będę wiernie przy baridajskiej Awarze! (oklaski)

5kL3h1AF.jpg

Na urząd kanclerski przewidujemy dwóch kandydatów mnie (oklaski) lub Krzysztofa St. M. Kwaziego - powiedziała zebranym Umiłowana Liderka - Jeśli nasza Partia zdobędzie większość, zapewniam, że dojedziemy do pełnego porozumienia.

Następnie na mównicę wszedł Ludwik Tomlinson, co wywołało zachwyt żeńskiej części zebranych (Stronnictwo Federalne - partia młodych i pięknych!). Ludwik przedstawił kolejne punkty programowe Stronnictwa:
  1. Chcemy, żeby wydaleni na banicję posiadali prawo do wypowiadania się w miejscach publicznych Księstwa Sarmacji po uprzednim zaakceptowaniu wypowiedzi przez Prefekta. Zdajemy sobie sprawę, że banicja to kara, najcięższa kara, która powoduje całkowite odizolowanie skazanego od społeczności. Twierdzimy jednak, że każdy coś wniósł do Sarmacji i każdy w pewnym stopniu jest jej częścią, współautorem. Z drugiej strony, zdając sobie sprawę z kontrowersji, jakie może to wywołać. Chcę zapewnić, że żadna z zaproponowanych reform nie będzie przeprowadzona bez ogólnospołecznego poparcia.
  2. Nadal chcemy wprowadzić podział na Naczelną Izbę Architektury i Państwową Administrację Systemów Administracyjnych (punkt 3 dawnego programu).
  3. Chcemy również patronować rozwojowi systemu gospodarczego, kibicując działaniom w tym kierunku i chwaląc umiłowanych Przyjaciół z NIA :* :* :*

Po opuszczeniu mównicy członkowie Stronnictwa Federalnego zstąpili do zebranych, by wysłuchać ich trosk i bolączek.
Serduszka
7 237,00 lt
Ten artykuł lubią: Ivan von Lichtenstein, Karolina Aleksandra, Krzysztof St. M. Kwazi, Aleksander Damian von Thorn-Chojnacki, Gotfryd Slavik de Ruth, Ludwik Tomović, Misza "JK" Korab-Kaku, Rihanna Aureliuš-Sedrovski.
Komentarze
Ivan von Lichtenstein
Mam pytanie. Dlaczego nie chcecie na MSZ Remigiusza? Sprawuje się w miarę dobrze na stanowisku.
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
Nikt nie mówi, że kawaler Lwowski źle się sprawuje. Nikt też nie mówi, że gdybym został MSZ-etem, nie skorzystałbym z ich doświadczenia.
Odpowiedz Permalink
Ivan von Lichtenstein
Ale proponujecie na stanowisko Ministra Spraw Zagranicznych Siergiusza, a nie Remigiusza.
Odpowiedz Permalink
Siergiusz Asketil
Nie widzę, abym był proponowany na stanowisko MSZ. Każda partia ma swoich ludzi, więc logicznym jest, że chcą proponować ich, a nie dotychczasowych ministrów...

Co do kontynuacji polityki terroryzmu dyplomatycznego. Suchy żart, czy nie do końca zrozumieliście na czym polegała praca MSZ za mojej kadencji? :P Szacunek wyłącznie dla mikronacji, które się z nami zgadzają. Na resztę mają lecieć atomówki.

Sprzeciwiam się również pomysłowi przywrócenia części uprawnień dla banitów. To pokaże wyłącznie, że w Sarmacji na każdym kroku można łamać prawo, a nie poniesie się za to konsekwencji. Oczywiście przypuszczam o kogo dokładnie Wam chodzi, ale ta osoba miała szansę powrotu :)

Standardowo tantiemka za niezły pomysł na artykuł.
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Kiedy przyjeżdżacie do Grodziska (o ile przyjeżdżacie)?

Jeżeli chodzi o zwracanie wzroku ku Dreamlandowi, to życzę powodzenia, bo jak na razie ode mnie Dreamland odwraca wzrok. Mam jednak nadzieję, że jeśli SF wygra i osadzi w rządzie własnego MSZ to mu się lepiej powiedzie w tej sprawie.
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
Punkt 1 cholernie ciekawy i zdecydowanie wart rozważenia. Ostatnio rozmawiałam z kimś w sumie na podobny temat, i padła propozycja, aby zamiast banicji/wydalenia, stosować tylko długotrwałe kary więzienia.

Jakkolwiek może być to problematyczne - w końcu, przypomnę, niektórzy banici czy wydaleni zostali wydaleni za trolling i uprzykrzanie życia - tak warto o tym podyskutować. Być może znajdziemy jakąś alternatywę dla wydaleń/banicji.
Odpowiedz Permalink
Aleksander Damian von Thorn-Chojnacki
Vivat Vivat
Vivat SF !
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Witam
Stronnictwo jak widać ruszyło w teren by budować swój wizerunek u ludzi.
Jak widać mamy jasny, i przejrzysty program. Wiemy też że dzięki zaufaniu publicznemu jesteśmy go w stanie skutecznie zrealizować.
Permalink
Ludwik Tomović
Potwierdzam, było dużo fanek :D

JaQ02xC9.jpg
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
Sorry, chyba nie umiem wrzucać zdjęć :(
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.