GiSletter 5/2015

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
3TA12qal.png

14 lutego 2015 r.
  • "Notatki dowódcy" tym razem w nieco innej formie. John Recker w "Magazynie militarnym" przedstawia nam szczegóły na temat broni jaką posługują się bohaterowie jego opowiadania. Temat głównie dla miłośników militariów, ale do zapoznania się z tematem zachęcamy wszystkich, którym przypadło do gustu opowiadanie pana Rockera.

16 lutego 2015 r.
  • Gościem teutońskiej redaktorki Rihanny Aureliusz-Chojnackiej był nasz Marszałek Rady i Minister Infrastruktury. W cyklu "5 pytań do..." Rattus Norvegicus-Chojnacki odkrywa przed nami zakamarki swojej duszy. Polecamy wszystkim, którzy chcieliby poznać jedną z najbardziej wyrazistych postaci naszego regionu.

18 lutego 2015 r.
  • GiSkop i jego ekipa rozpoczynają pracę nad poznawaniem Kosmosu i popularyzowaniem astronomii. W pierwszym wydaniu "W oku GiSkopu" możemy dowiedzieć się co nieco o roju meteorów Broda Kefasa. Pracownicy zachęcają również do obserwacji, szczególnie w specjalnie na tę okazję przygotowanej strefie na szczycie Pradziada. Kto był i widział, ten wie, że było warto. Tym, którzy utknęli w zachmurzonej części prowincji ekipa GiSkopa prezentuje kilka fotografii z wydarzenia.

19 lutego 2015 r.
  • Nowy mieszkaniec Gellonii i Starosarmacji, Fryderyk Sternberg, został powołany na Przyrodnika w Ministerstwie Dziedzictwa Narodowego GiS i od razu opublikował pierwszą tegoroczną część GiSołaków. W numerze miłośnicy sarmackiej fauny mogą poznać mrówkolwa ferskiego. Artykuł utrzymany w dobrym tonie, przystrojony humorem autora w przystępny i ciekawy sposób przedstawia nam to niezwykłe stworzenie.
  • redaktor GiSołaków szuka swojego miejsca w GiSie. Po namowach Fryderyk Sternberg postanawia zamieszkać w Nadziei. Dziękujemy za ten wybór i życzymy wszystkiego dobrego :)

21 lutego 2015 r.
  • Nowy redaktor GiSołaków po udanym debiucie znowu wyruszył na poszukiwania niezwykłych mieszkańców naszej krainy. Tym razem opisał cykady magiczne, czyli owady, które tego lata zapanują w okolicach Nadziei zmieniając na tydzień cały jej krajobraz. Dlaczego nie robiły tego wcześniej i kiedy zrobią to po raz kolejny dowiedziecie się z artykułu Fryderyka Sternberga.

23 lutego 2015 r.
  • Wielkim Mistrz Remigiusz prezentuje kolejną, trzecią już część historii Białej Gwardii Słońca. Jest to z pewnością lektura obowiązkowa dla wszystkich członków Gwardii, ale zachęcamy również osoby niezaangażowane w jej życie do zapoznania się z artykułem. W tej części dowiemy się, jak ograniczone władzę Wielkiego Mistrza i co doprowadziło do zniesienia dziedziczności tego urzędu.
  • Po prawie miesięcznej przerwie i losowym błądzeniu między mieszkańcami GiSu woreczki "Ciepłego i Puchatego" znowu ruszyły w świat. Szczęśliwymi obdarowanymi zostali Laurencjusz Ma Hi von Vincis-Kazakov oraz Helwetyk Romański. Gratulujemy i zachęcamy do dalszego obdarowywania.

24 lutego 2015 r.
  • Do grona posiadaczy "Ciepłego i Puchatego" dołączył Sucio Vips. Aktualnie woreczki są w posiadaniu: Sucio Vipsa, Helwetyka Romańskiego oraz Jacka von Horna. Przypominamy, że posiadacze woreczków mogą (a wręcz nawet powinni) przekazać je komuś z innej prowincji w terminie 14 dni od chwili otrzymania woreczka. W przeciwnym razie woreczek trafi do obywatela GiSu wyłonionego w drodze losowania.
  • Oddział Obrony Cywilnej Feru zyskał nowego funkcjonariusza. Jest nim Maksymilian Nowak, który został włączony w skład OC jako specjalista (radiotechnik). Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów na nowym stanowisku.

26 lutego 2015 r.
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Zbyszko Gustolúpulo.
Serduszka
5 839,00 lt
Ten artykuł lubią: Avril von Levengothon, Rattus Norvegicus-Chojnacki, Ivan von Lichtenstein, Młynek Kawowy, Julian Fer at Atera, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Laurẽt Gedeon I, Zbyszko Gustolúpulo, Marek von Thorn-Chojnacki, Vladimir ik Lihtenštán, Karolina Aleksandra.
Komentarze
Julian Fer at Atera
Serdecznie zapraszam :)
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
Nareszcie Ciepłe i Puchate w obiegu! :D
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.