GiSletter 4/2015

3TA12qal.png

30 styczeń 2015 roku

31 styczeń 2015 roku

1 luty 2015 roku

2 luty 2015 roku

3 luty 2015 roku
 • Leszek Chojnackie de Ruth publikuje podsumowanie turnieju skoków narciarskich na skoczni w Ferze. Nasze prowincja była reprezentowana przez 3 skoczków, z czego dwóch znalazło się na podium: organizator, który zajął miejsce drugie oraz Rattus Norvegicus-Chojnacki, któremu przypadł najniższy stopień podium. Łącznie nasze reprezentacja zgarnęła 13 punktów i zajmuje obecnie drugie miejsce w Klasyfikacji Narodów. Więcej informacji w artykule. Teraz natomiast na skoczków czeka skocznia w Grani. Zawodnicy proszeni są o przesyłanie swoich wyników do 8 lutego.
 • Rattus Norvegicus-Chojnacki zaprasza wszystkich do udziału w drugim konkursie fotograficznym zorganizowanym z okazji 5 Rocznicy Powstania Gellonii i Starosarmacji. Temat konkursu: dwa w jednym. Każdy uczestnik może zgłosić 3 prace swojego autorstwa, których dłuższy bok wynosi minimum 1000 px. Zdjęcia można zgłaszać do 14 lutego do samej północy. Do tej pory w konkursie pojawiło się tylko jedno zdjęcie. Gorąco zachęcamy do udziału w zabawie, do zgarnięcia jest 60 000 libertów! Po szczegóły zapraszamy do artykułu.

4 luty 2015 roku

6 luty 2015 roku
 • Rozpoczyna się głosowanie w sprawie wyboru Premiera GiSu. Zgłoszono jedną kandydaturę, w głosowaniu więc można opowiedzieć się za lub przeciw reelekcji Zbyszko von Thon-Brońska. Można również wstrzymać się od głosu. Głosowanie potrwa do 9 lutego.

7 luty 2015 roku
 • Nowy Sarmata i mieszkaniec naszej prowincji, John Recker, debiutuje w prasie swoim opowiadaniem: Notatki dowódcy. Pozycja z pewnością przypadnie do gustu fanom militariów i literatury wojennej. Gorąco zachęcamy do lektury.

8 luty 2015 roku

9 luty 2015 roku
 • Gellonia i Starosarmacja doczekała się swojego własnego okna na Wszechświat i to nie byle jakiego. 35-metrowy teleskop o wdzięcznym imieniu GiSkop stanął na szczycie Pradziada. Z jego pomocą naukowcy z naszej prowincji będą mogli badać odległe zakątki Wszechświata. W artykule znajduje się ponadto zaproszenie do obserwacji nieba w nocy z 18 na 19 lutego, na którą przypada maksimum aktywności roju meteorów znanych pod nazwą Brody Kefasa.
 • Zakończyło się głosowanie w sprawie wyboru premiera GiSu. 89% procent Rady opowiedziało się za reelekcją Zbyszko von Thorn-Brońka. Jedna osoba była przeciwna.
 • Wyprawa Czerwonego Sarmaty dobiega końca. Uczestnikom udało się pokonać wszelkie przeciwności losu i zdobyć wymarzony skarb. Ponadto zyskali po 5 000 libertów jako podziękowanie za wspólną zabawę. Jak przebiegała i zakończyła się przygoda sarmackich piratów? Sprawdźcie koniecznie.
 • Ostatecznie ustalony został termin obchodów 5 Rocznicy Powstania Gellonii i Starosarmacji. Impreza będzie miała miejsce w niedzielę 22 lutego. Co w tym roku przygotują dla nas władze GiSu? Sprawdźcie koniecznie.

10 luty 2015 roku
 • Pojawia się kolejna odsłona "Notatek dowówdcy". Tym razem artykuł ukazuje się na łamach MaHi hito. W oczy rzuca się zmiana sposobu formatowania. Natomiast tego, co dzieje się z bohaterami cyklu dowiecie się z artykułu.
 • IV Turniej w ramach Ligi Snookera wkracza w kolejną fazę. Ćwierćfinały, bo o nich mowa, mają potrwać do 17 lutego. Do tej fazy rozgrywek przeszło dwóch reprezentantów naszej prowincji: Zbyszko von Thorn-Broniek oraz Rattus Norvegicus-Chojnacki. Życzymy im sukcesów w tej fazie, jak i w całym turnieju.
 • Jego Książęca Mość ogłasza wyniki wyborów na urząd Premiera GiSu.
 • Zakończyło się głosowanie na Inicjatywę Stycznia. W plebiscycie zgłoszono 5 inicjatyw mieszkańców naszej prowincji, z czego aż 3 znalazły się w pierwszej trójce. Inicjatywą Miesiąca zostało Stworzenie strony Ligi Snookera natomiast na miejscu trzecim znalazły się ex aequo Sarmata Roku III etap i finał oraz Akcja Tornado w GiSie + działania na forumNa zakończenie pozwolę sobie jeszcze dodać, że 23 stycznia GiSletter świętował swoje pierwsze urodziny :) Mamy nadzieję, że wciąż będzie cieszył się Waszym zainteresowaniem i przetrwa na rynku prasowym jeszcze wiele kolejnych lat!
Serduszka
7 036,00 lt
Ten artykuł lubią: Jack von Horn, Avril von Levengothon, Mateusz Wilhelm, Rattus Norvegicus-Chojnacki, John Recker, Vladimir ik Lihtenštán, Zbyszko Gustolúpulo, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Siergiusz Asketil.
Komentarze
Mateusz Wilhelm
jak ja lubię takie artykuły ;) od razu czuje sie zaktualizowany z wiedzą.
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
Świetne podsumowanie no i ogromne brawa z okazji pierwszych urodzin! :D
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
lutego* :)
Odpowiedz Permalink
Adunaphel Kovall
Dużo się dzieje i działo ;3 Najlepszego z okazji roczku :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.