Imbryk Ambasadorów, Alfred, 31.01.2015 r. o 22:36
Wieści z innego imperium
Seria wydawnicza: Skarland

Stabilność, której pragnie każdy mieszkaniec reala, dla mikronacji jest śmiercią. Kiedy wszystko jest w najlepszym porządku, wszyscy są usatysfakcjonowani i mogą zająć się sobą, aktywność polityczna zamiera.

Po sześciu latach istnienia Królestwo Skarlandu dopadły klasyczne problemy: niska aktywność, marazm, zniechęcenie obywateli. Znaleziono jednak na nie lekarstwo: sporą część dotychczasowego dziedzictwa i całe prawodawstwo wyrzucono do kosza, co dało Skarlandczykom swobodę tworzenia porównywalną z tą, jaką cieszą się mieszkańcy nowych mikronacji.
Pozostało źródło inspiracji, to jest państwa Półwyspu Iberyjskiego ze wskazaniem na Hiszpanię, zmianie uległ jednak odtwarzany okres historyczny: ze współczesności na XVIII-XIX wiek. Królestwo zmieniono więc w kolonialne Imperium Skarlandu i ustanowiono instytucje o budzących odpowiednie skojarzenia nazwach: Inkwizycję (sądownictwo), Wielką Armadę czy Zakon Rycerzy św. Jakuba.
1XsU83ID.png
Nowy herb na nowe czasy
f58AJ3bP.png
Eleonora I
Państwo Jej Arcychrześcijańskiej Mości królowej Eleonory I zapewniło sobie solidne podstawy pod rozwój. Przed tamtejszymi aktywistami stoi zadanie zbudowania na nich unikalnego charakteru i kultury.

Zaciekawiony? Odwiedź skarlandzkie forum!
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Vladimir ik Lihtenštán, Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
7 722,00 lt
Ten artykuł lubią: Siergiusz Asketil, Tomasz Ivo Hugo, Ignacy Urban de Ruth, Vladimir ik Lihtenštán, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Tomasz Liberi, Adunaphel Kovall, Helwetyk Romański, Jeremiasz Winchester, Susanne Delfina Kierkeller, Zbyszko Gustolúpulo, Krzysztof Czuguł-Chan, Ivan von Lichtenstein.
Komentarze
Ivusia Buddusówna
Interesujące, nigdy tam nie bylem. Wkrotce przedstawię informacje z Trizondalu. :)
Odpowiedz Permalink
Tomasz Liberi
Widać że nasi Ambasadorzy działają. Aż miło się czyta :)
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Ciekawe, lecz trochę z krótkie jak na opowieść o Imperium. Zbyt wiele się nie naczytałem, choć na początku zaczynało się ciekawie :)
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Zobaczę może warto pozwiedzać ( chociaż mała aktywność mieszkańców nie zachęca ).
Odpowiedz Permalink
Alfred
To prawda, że obecnie dzieje się mało. Między innymi dlatego raport jest taki krótki - pomyślałem, że analiza ustroju i takie tam nie byłyby zbytnio interesujące dla sarmackiej publiki. Kiedy obecny sezon obniżonej aktywności minie, z pewnością będę mógł Was poinformować o ciekawych zdarzeniach w Imperium.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Witam
Co by nie mówić, nagłówek przyciąga.
Nie raz okazało się że takie Nowe Otwarcie, potrafi nieźle zmobilizować do działania.
Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Fajnie by było, żeby takie raporty były okraszone chociaż odrobiną statystyki, bo na papierku wygląda to fajnie, ale ile oni mają mieszkańców?

W ogóle to każdy taki raport mógłby mieć w stopce takie krótkie info o mikronacji: data utworzenia, liczba mieszkańców, klimat narracyjny, aktualny władca, ustrój.

Ja się po innych mikronacjach nie włóczę, ale z chęcią posiadłbym tę podstawową wiedzę, która oszczędziłaby mi pytania po privach Karoliny "Kto to jest?" przy okazji imprez państwowych i gościach z zagranicy.

Inna sprawa, że może MSZ mógłby posiadać swoją stronę, na której takie krótkie profile uznawanych państw byłyby zawarte? Też za każdym razem szukać aktualnego odnośnika do strony/forum innej mikronacji nie jest zbyt wygodne.
Odpowiedz Permalink
Alfred
Listę władz i opis ustroju przygotowałem jakiś czas temu dla Ministra Spraw Zagranicznych. oto ona: https://drive.google.com/file/d/0B-YcDBdP2Su2Y1YwYkxpTWd3UFE/view?usp=sharing.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.